دونتسک: اوکراین قصد دارد هشتم مارس به کریمه و دونباس حمله کند

15/12/1400 09:08:00 ب.ظ

رئیس جمهوری خودخوانده خلق دونتسک روز یکشنبه مدعی شد که اوکراین برای حمله به کریمه و دونباس در 8 مارس (سه‌شنبه) برنامه ریزی کرده است.

رئیس جمهوری خودخوانده خلق دونتسک روز یکشنبه مدعی شد که اوکراین برای حمله به کریمه و دونباس در 8 مارس (سه‌شنبه) برنامه ریزی کرده است. وی گفت: بر اساس اطلاعات جمهوری خلق دونتسک و شهادت عناصر ارتش اوکراین، این حمله از خشکی و دریا طراحی شده است. مسئولان دونتسک اعلام کردند که 15 غیرنظامی دیروز شنبه در نتیجه بمباران اوکراین زخمی شدند.

رئیس جمهور روسیه اوایل اسفندماه در سخنانی ضمن اعلام به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک از اوکراین، قراردادهایی برای به رسمیت شناختن استقلال این دو منطقه خودمختار را امضا کرد.

رئیس‌جمهوری روسیه پس از به رسمیت شناختن این دو منطقه خودمختار دستور داد تا نیروهای کشورش به این دو منطقه واقع در شرق اوکراین اعزام شوند و به اوکراین حمله کنند. این جنگ و درگیری اکنون همزمان با اعمال تحریم‌های سنگین غرب و آمریکا علیه روسیه وارد یازدهمین روز خود شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

بحران نمایندگی و سال تلاش برای احیای سیاست| وحید عابدینی - سینا رحیم پور

ایران،‌ در سالی که گذشت، یکی از شدیدترین چالش‌های اجتماعی چند دهه اخیر خود را پشت سر گذاشت. اعتراضات میانه سال ۱۴۰۱ را باید اوج‌گیری وضعیتی دانست که از میانه دهه 90 آغاز شده بود. تا پیش از اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶، تعارضات کلان سیاسی در جمهوری اسلامی بیشتر بین دو قطب با نمایندگانی از نخبگان سیاسی شکل می‌گرفت؛ در دهه 60 بین چپ و راست، در دوران پس از دوم خرداد بین اصلاح‌طلب و اصولگرا و در ابتدای دهه 90 بین انقلابی و اعتدالی. در آن سال‌ها، بازیگری سیاست‌مداران عمل‌گرا، به‌ویژه اکبر هاشمی‌رفسنجانی، منجر به ایجاد موازنه بین دو جناح سیاسی می‌شد و بدین‌سان گوی قدرت بین جریان‌های سیاسی در رفت‌و‌آمد بود. اما با تحولات میانه دهه 90 در حوزه داخلی و خارجی و درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و افول قدرت جریان میانه،‌ گویی سوت پایان این بازی به صدا در‌آمد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.