'آشوراده' با اجرای طرح گردشگری از بین خواهد رفت

16/12/1400 02:35:00 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: 'آشوراده' با اجرای طرح گردشگری از بین خواهد رفت

مشاور رییس اسبق سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما به این دلیل که می‌دانیم چه بلایی بر سر انزلی آمده است و گردشگران در طبیعت ایران چه به روز آن می آورند، دوست نداریم، آشوراده اولین منطقه پناهگاه حیات وحش تبدیل به منطقه گردشگری شود. او افزود: ما به جای اینکه چنین منطقه ارزشمندی را حفاظت کنیم، آن را به سایت گردشگری تبدیل می‌کنیم.

متاسفانه فکر تبدیل کردن جزیره آشوراده به منطقه گردشگری از زمان ریاست جمهوری آقای روحانی کلید خورده و با تحریک برخی از افراد انجام شده است که می‌خواهند در این منطقه سرمایه گذاری کنند. من برای این افراد نامه نوشتم و گفتم اگر اینجا را سایت گردشگری کنید، بعد از ده سال اینجا تخریب می‌شود، اما اگر منطقه حفاظت شده باشد نسل ها اینجا آباد و سرسبز خواهد ماند اما فایده ای نداشت.

او افزود: بعدها شنیدیم حتی نهادهایی مانند سازمان میراث فرهنگی که نفعی از تبدیل شدن این منطقه به سایت گردشگری می‌توانستند ببرند، هم گفته بودند حیف است و اینجا را منطقه گردشگری نکنید. فرض کنیم چند هتل در آشوراده ساختیم. این هتل ها رفت و آمد اتومبیل دارند و بعدا زباله ای که تولید می‌کنند، ازدحام و شلوغی و آلودگی هوا برای منطقه بسیار مخرب خواهد بود. کسی که شبی پنج میلیون تومان پول هتل های پنج ستاره ای که در آشوراده ساخته خواهد شد را می‌دهد، در هتل که نمی‌نشیند. به قایق سواری، شکار، تالاب نوردی، ماهی گیری و مانند آن مشغول می‌شود. چنین فعالیت هایی یک روز خوش گردشگر این مناطق را خواهد ساخت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

هرج و مرج بی‌پایان فوتبال یونان؛ چگونه آخرین امید برای تغییر از بین رفت؟ - BBC News فارسیسال ۲۰۲۱ یکی از قهرمانان ملی فوتبال یونان وارد عمل شد تا فوتبال این کشور را پاکسازی کند. شش ماه بعد او استعفا کرد و گفت که در انجام این ماموریت ناکام بوده است.

اعتراض مهرجویی به حذف لامینور از اکران نوروزی: در وزارت ارشاد تحصن می‌کنمداریوش مهرجویی، کاگردان صاحب‌نام سینمای ایران، با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی نسبت به حذف آخرین ساخته خود از اکران نوروزی اعتراض کرد و گفت که در وزارت ارشاد تحصن خواهد کرد.

موافقت مجلس با تخصیص دو درصد از درآمد تراکنش‌های بانکی به «پلیس فتا»نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران روز دوشنبه، ۱۶ اسفند با تخصیص دو درصد از درآمد حاصل از تراکنش‌های نظام بانکی به «پلیس فتا» با هدف «تقویت» آن موافقت کردند. لافتی الا تراکنشهای بانکی لاسیف الی مستعان باید به شرف وغیرت وهویت ومرزوبوم ملت وکشوری ریـــــــــــــــد💩💩💩که 44سال یک مشت ملای کثافت تن لش شپشو خونخوارکون پاره هشری تخم صیقه عرب متعفن شکم واره زن ستیز شادی کش غم گستر متوحش متحجرکوسکش واپسگرانجاست خرافه گرا ناموس جنده کونی حکومتش باشه وایران وایرانی رابه نابودی کشاندن این‌دیگه نشون میده از طالبان افغانستان چیزی کم ندارید!! ۳ درصد درامد زنان خیابانی را هم به صدا و سیما اختصاص دهید! ۵ درصد از دیه قصاس را هم خرج مقبره خمینی کنید!!

کشته شدن 3 کارمند از جمله یکی از اعضای هیئت مذاکرات اوکراین با روسیهدر تازه‌ترین تحول مقامات دولت اوکراین از کشته شدن 3 کارمند از جمله یکی از اعضای هیئت مذاکره‌کننده این کشور با روسیه خبر دادند.هر چند پس از پایان دور دوم

ویدئو؛ استقبال پیانیست ایتالیایی از پناهجویان اوکراینی در مرز لهستانسازمان بین المللی مهاجرت شمار پناهجویانی که از اوکراین به کشورهای همسایه گریخته‌اند را بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر اعلام کرده است. 😂😂🍆🍆🍆

جامعه را عادت دهیم دنبال قهرمان نباشد/ جریان اصلاحات باید به سمت مردم حرکت کندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آقای خاتمی به دنبال این است که با استفاده از راهنمایی‌ها و نفوذ اجتماعی رهبری جریان اصلاحات را از «فرد» به «جمع» منتقل کند.