کاهش شدید ذخایر خون در بیمارستان‌های اوکراین

15/12/1400 10:30 ب.ظ

در پی افزایش حملات روسیه بیمارستان‌های اوکراین با بحران کمبود خون و دارو مواجه شدند. - خبرگزاری آناتولی

در پی افزایش حملات روسیه بیمارستان‌های اوکراین با بحران کمبود خون و دارو مواجه شدند. - خبرگزاری آناتولی دکتر یوری کوچر، از پزشکان بیمارستان میکولائیف اوکراین اظهار داشت: با کمبود جدی کیسه خون مواجه هستیم، تنها یک کیسه خالی خون در دست داریم.

وی با بیان اینکه داوطلبان زیادی برای اهدای خون وجود دارند، گفت: به دلیل کمبود کیسه خون نمی توانیم از اهداکنندگان خون بگیریم. به دلیل حملات روسیه و افزایش شمار مجروحین به خون بیشتری نیاز داریم.

ادامه مطلب:
aa_persian »

عبور پایتخت از قله موج ششم کرونا /کاهش ۳۵ درصدی آمار مبتلایان در تهرانمعاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اشاره به اینکه آمارهای مرتبط با کرونا در تهران نزولی است، گفت: با توجه با تجربه سایر نقاط دنیا که هنوز درگیر موج هفتم بیماری نشدند، در ایران هم اگر اتفاق خاصی نیفتد و مردم هم در سفرها پروتکل‌ها را رعایت کنند و واکسیناسیون کاملی هم داشته باشند، ان‌شاءالله مشکل خاصی پیش نخواهد آمد.

رعایت ۵۸ درصدی پروتکل‌های ضدکرونا در کشور / نانوایی‌ها در قعر رعایت بهداشت فردیرعایت ۵۸ درصدی پروتکل‌های ضدکرونا در کشور شرایط کرونا در کشور نزولی بنظر می‌رسد، اما نزدیکی تعطیلات نوروز و رعایت پایین پروتکل‌های بهداشتی، می‌تواند زنگ خطری برای ایجاد قله‌ای دیگر در پیک ششم باشد و به این ترتیب آمارهای کرونا را مجددا به سرعت افزایشی کند

خشکسالی کم سابقه‌ در حوضه کرخه / احتمال ممنوعیت کشت‌های پرمصرف در خوزستانرییس جهاد کشاورزی خوزستان: *در حوضه کرخه با خشکسالی کم سابقه‌ای مواجه هستیم *به سختی برای کشت در این حوضه آب را تامین می‌کنیم *با توجه به آمار هواشناسی، حوضه کرخه فوق بحرانی خواهد بود *احتمال ممنوعیت کشت‌های پر مصرف در کل خوزستان وجود دارد

افزایش ۳۰ درصدی قتل زنان در مناطق کُردنشین در یک سال اخیر

هشدار روسیه به همسایگان کی‌یف درباره دخالت در جنگ و سلاح‌های بیولوژیکی مخفی در اوکراینفدراسیون روسیه می‌گوید، ارائه فرودگاه‌های نظامی به کی‌یف را به عنوان دخالت در درگیری در نظر خواهد گرفت. باید لهستان و مهستان و هرکشوری که به اوکراین کمک میکنه بزنید یکبار برای همیشه امریکای بی وجود رو سر جاش میخ کنید تا دنیا اروم بشه👋👋👋👋👋

برادر سپیده قلیان: در آستانه روز جهانی زنان جان او هنوز در خطر است

در پی افزایش حملات روسیه بیمارستان‌های اوکراین با بحران کمبود خون و دارو مواجه شدند.میکولائیف/خبرگزاری آناتولی

دکتر یوری کوچر، از پزشکان بیمارستان میکولائیف اوکراین اظهار داشت: با کمبود جدی کیسه خون مواجه هستیم، تنها یک کیسه خالی خون در دست داریم.

وی با بیان اینکه داوطلبان زیادی برای اهدای خون وجود دارند، گفت: به دلیل کمبود کیسه خون نمی توانیم از اهداکنندگان خون بگیریم. به دلیل حملات روسیه و افزایش شمار مجروحین به خون بیشتری نیاز داریم.

کوچر با بیان اینکه به دلیل جنگ ذخایر خون و داروهایی که در دست داشتند به پایان رسیده، اذعان داشت: تلاش می‌کنیم در سخت‌ترین شرایط از ذخایر موجود استفاده کنیم.