طرح پناهندگی بریتانیا در رواندا چیست و چند نفر از کانال مانش وارد می‌شوند؟ - BBC News فارسی

01/02/1401 01:41:00 ق.ظ

بریتانیا قرار است یک برنامه پنج ساله آزمایشی را با هزینه اولیه ۱۲۰ میلیون پوند اجرا کند، که براساس آن شماری از پناهجویان به کشور رواندا در آفریقای مرکزی فرستاده می‌شوند. به نظر می‌رسد که هدف این طرح بیشتر مردان جوان مجرد است.

دولت بریتانیا قصد دارد شماری از پناهجویان را به کشور رواندا بفرستد، تا به عنوان عاملی بازدارنده عمل کند و از شمار مهاجرانی که از طریق کانال مانش وارد این کشور می‌شوند، بکاهد. سازمان‌های خیریه بریتانیا این طرح را 'بی‌رحمانه' خوانده‌اند؛ اسقف اعظم کانتربری که رئیس کلیسای انگلستان است هم این طرح را 'در تضاد با سرشت خداوند' خوانده است. توضیح تصویر، سازمان‌های خیریه بریتانیا این طرح را "بی‌رحمانه" خوانده‌اند؛ اسقف اعظم کانتربری که...

توضیح تصویر، سازمان‌های خیریه بریتانیا این طرح را "بی‌رحمانه" خوانده‌اند؛ اسقف اعظم کانتربری که رئیس کلیسای انگلستان است هم این طرح را "در تضاد با سرشت خداوند" خوانده است. به نظر می‌رسد که هدف این طرح بیشتر مردان جوان مجرد است که "به روش‌های غیرقانونی، خطرناک، یا غیرضروری" مانند استفاده از قایق‌های کوچک یا قایم شدن در کامیون‌ها خود را به بریتانیا می‌رسانند.

آیا فرستادن مهاجران به رواندا قانونی است؟ اولی، کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل متحد است؛ این کنوانسیون از مردم دربرابر فرستاده شدن به کشوری که در آن با تهدید جدی مرگ یا نبود آزادی روبرو هستند، محافظت می‌کند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بررسی عواقب طرح دولت بریتانیا برای فرستادن پناهجویان به رواندا- صفحه دودولت بریتانیا برای پناهجویانی که بصورت غیرقانونی وارد این کشور شده‌اند طرحی جدید درانداخته: بلیطی یک طرفه به رواندا؛ کشوری در شرق آفریقا. گفتگو با فریبا صحرایی و کیانوش بوستانی. هههههههه بريطانيا معهد تمدن و دمكراسي و حقوق بشر واقعا خنده داره مثل هندونه بارشون ميكنن اونم ب كجا افريقا كه تا اخر عمرشون يادشون نره محاجرت يعني چي اخه بيشرفها لا اقل ي كشور ديگه اي بفرستيد بهشتی برای پناهجو های ایرانی... مخصوص اقلیت های جنسی و مذهبی و البته سیاسی ... رواندا خوش بگذره پناهندگی هدف در امان بودن جان و زندگی بهترههه انگلیس ، استرالیا ، اروپا ، آلمان ، آمریکا ، کانادا بهونه س (: ویزا وزیر کشور بریتانیا خودش دختر یک مهاجر غیر قانونی هندی است اما امروز چنین حرف میزنه ؟

نخست‌وزیر بریتانیا از پارلمان به دلیل نقض قوانین قرنطینه عذرخواهی کردبوریس جانسون روز سه‌شنبه به پارلمان گفت که در آن زمان به ذهنش خطور نکرده بود که قوانین را نقض کرده است و اکنون متوجه شده که اشتباه کرده است.

جاسوسی از دفتر نخست وزیر و وزارت خارجه بریتانیا با بدافزار اسرائیلی پگاسوس؛ تحقیقات آغاز شدموسسه «سیتیزن‌لب» روز دوشنبه اعلام کرد که به مقام‌های بریتانیایی در مورد آلوده شدن دستگاه‌های الکترونیکی دولتی این کشور به نرم‌افزار جاسوسی ساخت اسرائیل هشدار داده است.

بانک جهانی ارزیابی خود از نرخ رشد اقتصادی جهان در سال جاری را تغییر دادبه گفته دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی، رشد اقتصاد جهان که پیش از این ۴.۱ درصد پیش‌بینی شده بود به ۳.۲ درصد کاهش خواهد یافت.

چرا پزشکان قصد دارند نام سرطان را از برخی انواع آن بردارند؟دانشمندان پیش از این نام برخی از انواع خفیف سرطان‌های مثانه، دهانه رحم و تیروئید را تغییر داده بودند.

رییسی می‌گوید دولت موظف است نخبگان را بازگرداند؛ مهاجرت به دلیل «ناامیدی از بهبود وضعیت» ایران🔺 رییسی می‌گوید دولت موظف است نخبگان را بازگرداند؛ مهاجرت به دلیل «ناامیدی از بهبود وضعیت» ایران ▪️ او همچنین گفت که دولت سیزدهم از همه ظرفیت‌های فکری و منابع انسانی کشور استفاده خواهد کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: رییسی زیاد حرف میزند. اول او نخبه هايي را كه كرديد زندان ازاد كنيد ، بچه هاي محيط زيست را كه به جز خدمت كاري نكرده اند ازاد كنيد ، بعد بريد سراغ خارج نشينان ، اين نظام أست كه معيوبه تا درست نشه هيچ اتفاق مثبتي نخواهد افتاد، نظاميان به پادگان، اخوند ها به مسجد، انتخابات ازاد حذف اصل ولايت فقيه نخبگان بر نمی‌کردند... نخبگان زیر نظر آخوند مادر جنده و کثیف هرگز کار نمی منند