رییسی می‌گوید دولت موظف است نخبگان را بازگرداند؛ مهاجرت به دلیل «ناامیدی از بهبود وضعیت» ایران

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 رییسی می‌گوید دولت موظف است نخبگان را بازگرداند؛ مهاجرت به دلیل «ناامیدی از بهبود وضعیت» ایران ▪️ او همچنین گفت که دولت سیزدهم از همه ظرفیت‌های فکری و منابع انسانی کشور استفاده خواهد کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

برای نمونه امیرحسین مرادی و علی یونسی، دو دانشجوی نخبه و المپیادی دانشگاه صنعتی شریف، بیش از دو سال است که در زندان اوین به سر می‌برند. قوه قضاییه جمهوری اسلامی دو هفته پس از دستگیری این دانشجویان، بدون ارائه هیچ مدرکی، مدعی‌ شد که آنها در تدارک ارتکاب «اقدامات خرابکارانه» بودند.در سال‌های اخیر گزارش‌های متعددی از موج گسترده مهاجرت نخبگان ایرانی به سایر کشورها منتشر شده است.

غلامحسین مجذوبی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا، نیز سوم مهرماه ۱۴۰۰ موج «مهاجرت اساتید دانشگاه‌ها به خارج از کشور» را تایید کرده بود و گفته بود: «بر اساس آمار موجود، شاهد مهاجرت اساتید دانشگاه‌ها به خارج از کشور هستیم، درحالی‌که در گذشته تنها شاهد خروج نخبگان به خارج از کشور بودیم اما در حال حاضر، شاهد مهاجرت اساتید به خارج از کشور هستیم.»

تجارت‌نیوز هم در گزارشی از مهاجرت ۳۷ درصد «دارندگان مدال در المپیادهای دانش‌آموزی، در بازه زمانی ۸۰ تا ۹۱» خبر داد و نوشت که «۲۵ درصد از مشمولان بنیاد نخبگان و ۱۵ درصد از رتبه‌های زیر هزار کنکور سراسری هم مقیم کشورهای دیگر هستند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مثل اینکه پولا به دهنشون مزه کرده!!

شما الان این تعدادی که داخل هستند را حفظ کنید، ورود رفته ها پیشکش. شما همون به فکر دیوارکشی باشید بهتره

خوانوادشون رو گروگان بگیرید و بگید باید برگردید! سپاه که خوب بلده از این کارا

اگر شعور و سواد داشت اینهمه چرند نمی گفت میرفت کارها را درست میکرد.

با كصشعر گويى مردم رو سرگرم ميكنند

یا خدا هنوز از همه ی ظرفیت های فکری و منابع انسانی استفاده نکرده .

دولت موظف هست نخبگان را به زندان اوین و... گرچه گل ایران هم در حال حاضر زندانی بیش نیست دلیل هم که زیاد !! گوش کردن به اخبار کشورهای متخاصم. اسم اسرائیل و آمریکا رو به زبان آورده. اسم سازمان‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل رو می‌داند همکاری با دژمن

جناب رىًيسي شما نيازي به آوردن نخبه ها نداري !!! شما ، قاليباف ، حسين شريعتمداري ، نمايندگان هميشه در خواب مجلس و خبرگان ، وزراي انقلابي ، استانداران گيج ، مديران كل پولكي ، شهرداران رانت خوار و آقازاده هاي مفت خور و ..... همه نخبه هستين همه .....!!!!

نخبگان بر نمی‌کردند... نخبگان زیر نظر آخوند مادر جنده و کثیف هرگز کار نمی منند

اول او نخبه هايي را كه كرديد زندان ازاد كنيد ، بچه هاي محيط زيست را كه به جز خدمت كاري نكرده اند ازاد كنيد ، بعد بريد سراغ خارج نشينان ، اين نظام أست كه معيوبه تا درست نشه هيچ اتفاق مثبتي نخواهد افتاد، نظاميان به پادگان، اخوند ها به مسجد، انتخابات ازاد حذف اصل ولايت فقيه

رییسی زیاد حرف میزند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سخنگوی دولت ایران: شیرین‌سازی آب دریا اصلی‌ترین طرح کاهش کم آبی استسخنگوی دولت ایران گفت طرح شیرین‌سازی انتقال آب دریا اصلی‌ترین طرح است که پیشرفت‌های فیزیکی قابل قبولی داشته است. - خبرگزاری آناتولی این عکس و این نگاه بخوبی نشان میده که این آدم اصلاً نمیدونه کجاست و چکار میکنه.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بررسی عواقب طرح دولت بریتانیا برای فرستادن پناهجویان به رواندا- صفحه دودولت بریتانیا برای پناهجویانی که بصورت غیرقانونی وارد این کشور شده‌اند طرحی جدید درانداخته: بلیطی یک طرفه به رواندا؛ کشوری در شرق آفریقا. گفتگو با فریبا صحرایی و کیانوش بوستانی. هههههههه بريطانيا معهد تمدن و دمكراسي و حقوق بشر واقعا خنده داره مثل هندونه بارشون ميكنن اونم ب كجا افريقا كه تا اخر عمرشون يادشون نره محاجرت يعني چي اخه بيشرفها لا اقل ي كشور ديگه اي بفرستيد بهشتی برای پناهجو های ایرانی... مخصوص اقلیت های جنسی و مذهبی و البته سیاسی ... رواندا خوش بگذره پناهندگی هدف در امان بودن جان و زندگی بهترههه انگلیس ، استرالیا ، اروپا ، آلمان ، آمریکا ، کانادا بهونه س (: ویزا وزیر کشور بریتانیا خودش دختر یک مهاجر غیر قانونی هندی است اما امروز چنین حرف میزنه ؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گزارش جدید: رشد چشمگیر نقدینگی و بدهی‌های دولت ابراهیم رئیسی به بانک مرکزیدولت ابراهیم رئیسی از زمان آغاز به کار در مرداد پارسال تا بهمن همان سال بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی استقراض کرده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تهدید حزب عرب‌های اسرائیل به خروج از دولت ائتلافی نفتالی بنت | DW | 18.04.2022نفتالی بنت، نخست‌‍وزیر اسرائیل در ائتلاف شکننده هشت حزبی خود با بحران مواجه شده است. پس از تشدید درگیری‌ها در کوه معبد در اورشلیم، حزب عرب‌های اسرائیل تهدید کرده است که از دولت ائتلافی خارج خواهد شد. رژیم جعلی اسراییل، 'نابود'است بی تردید... به این عربها نباید رو داد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دولت در بودجه برای واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، مکلف شده است/ پیش‌بینی واگذاری سهام به ۱۰ میلیون نفر از واجدان در سال جاریرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال با هماهنگی دولت بتوانیم حداقل کار واگذاری سهام عدالت به ۵۰ درصد از این جمعیت ۱۸ تا ۲۰ میلیون نفری مشمولین را پوشش دهیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قالیباف و رئیسی به جای پیدا کردن مقصر بگویند چقدر از شعارهای انتخاباتی‌‌شان، محقق شده است/ طلبکار بودن، نشانه‌ای از ناکامی مجلس و دولت استیک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: آقای قالیباف در ایام انتخابات در جاهای مختلف سخنرانی داشتند، آقای رئیسی هم که در سفرهای استانی به عنوان رئیس قوه قضائیه وعده می‌دادند یکبار دیگر این وعده‌ها مرور کنند و به جای پیدا کردن مقصر بگویند امروز تا چه اندازه در تحقق این وعده‌ها موفق بوده‌اند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »