صدراعظم اتریش: آفریقایی‌ها می‌پرسند جان‌شان با اروپایی‌ها چه فرقی دارد؟

18/03/1401 07:02 ق.ظ

صدراعظم اتریش: آفریقایی‌ها می‌پرسند جان‌شان با اروپایی‌ها چه فرقی دارد؟ جزئیات بیشتر🔽

کارل نهامر، صدراعظم اتریش: «کشورهای آفریقایی با خودشان می‌گویند خیلی جالب است، اگر اتفاقی در اروپا بیافتد همبستگی وجود خواهد داشت. [آنها می‌گویند] ما در سال‌های گذشته در آفریقا بحران‌های زیادی داشتیم، شما آن موقع کجا بودید؟ ارزش جان انسان در آفریقا با اروپا چه فرقی دارد؟» #Globalconversation مشروح این گفتگو را در ادامه می‌توانید بخوانید. «خوب دیروز از رئیس‌جمهوری اوکراین ولودیمیر زلنسکی شنیدیم که آنها در گام اول برای محافظت از خودشان به سلاح نیاز دارند.

اما دومین مساله فوری غلاتی است که آنها در اوکراین دارند و امکان صدورش وجود ندارد. اورزولا فن درلاین نیز به این مساله اشاره کرد. این غلات باید به سرعت به دیگر مناطق جهان برسد زیرا در غیر این صورت با قحطی بزرگی روبرو خواهیم شد. از نظر من ما در ابتدا وقتی پوتین تهاجم را آغاز کرد به این موضوع فکر نکرده بودیم. ما تاثیر حمله بر اوکراین را مشاهده کردیم و بعد فورا شاهد تاثیر آن بر اتحادیه اروپا بودیم. اما حالا می‌بینیم که او چگونه مردم دیگر مناطق جهان را وحشت‌زده کرده و آنها را در آستانه قحطی قرار داده است. این قحطی بزرگ می‌تواند موج مهاجرت پدید بیاورد و بی‌ثباتی بزرگی خواهد بود. به همین دلیل باید به سرعت واکنش نشان دهیم. اولویت اول هم کمک به اوکراینی‌ها برای تامین امنیت بنادر خواهد بود تا بتوانند صدور غلات از طریق قایق‌ها و شناورها را آغاز کنند. می‌دانیم که اگر از قطار استفاده کنیم روند صدور غلات کندتر می‌شود.»

«به نظرم ما در این مرحله باید گندم‌ها را از اوکراین خارج کنیم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

👍👍 خب اون افریقایی یا افغان چه هنری داره چه تخصصی داره حتی کادگرساده هم نیستن چه بدرد جامعه خودسون خوردن که برن اروپا

جنگ در اروپا؛ درگیری‌های شدید خیابانی نیروهای اوکراین با روس‌ها در شهر سیورودونتسک در دونباسجنگ اوکراین؛ درگیری‌های شدید خیابانی در شهر سیورودونتسک در دونباس آخرین تحولات، خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز سه‌شنبه هفتم ژوئن ۲۰۲۲ را در این گزارش دنبال کنید🔽 مسکو: مناطق مسکونی سیورودونتسک را «به طور کامل» آزاد کردیم جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

لبنان خواستار میانجیگری آمریکا در اختلاف مرزی با اسرائیل در مدیترانه شدیک روز پس از ورود یک کشتی اسرائیلی برای آغاز عملیات استحصال گاز به آب‌های مورد مناقشه این کشور با لبنان، بیروت از ایالات متحده آمریکا درخواست میانجیگری کرد.

تجمع بازنشستگان در ۱۶ شهر ایران با شعار علیه رئیسی | DW | 06.06.2022هزاران تن از بازنشستگان در ۱۶ شهر ایران در اعتراض به اقدام ناگهانی دولت علیه مستمری‌بگیران به خیابان‌ها آمدند. تعدادی از بازنشستگان در تهران بازداشت شده‌اند. آنها شعار می‌دادند: 'دشمن ما همین‌جاست، دروغ میگن آمریکاست'. فکر کن ۳۰ سال کار کنی برا ماهی صد دلار! جمهوری اسلامی به ته درجه ی ریدن رسید. از جليفه زردهاى كشته شده در اروپا چه خبر ؟!

مکزیک در همبستگی با ونزوئلا و کوبا «نشست سران قاره آمریکا» را بایکوت کردتصمیم به عدم دعوت از کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه بدلایل نگرانی از وضعیت حقوق بشری در این کشورها، رئیس جمهور مکزیک را نیز به صرفنظر کردن از شرکت در این نشست مهم سوق داد. این درحالیست که آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ماه آینده میلادی در واشنگتن با جوبایدن، همتای آمریکای‌اش دیدار خواهد کرد. استقلال کشورهای مستقل دربرابر 'امپریالیسم' استکباری آمریکا وغرب !مایه غرور است.... 😃😀

دبیر ستاد کشوری مقابله با گرد و غبار: ترکیه منشاء گرد و غبار در ایران نیستمشاور رئیس سازمان محیط زیست ایران و دبیر ستاد کشوری مقابله با گردوغبار در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری آناتولی گفت ترکیه منشاء گردوغبار در ایران نیست. - خبرگزاری آناتولی

کودکی دو ساله در ایالت فلوریدا پدرش را با اسحله کشت | DW | 07.06.2022پسر دو ساله‌ای در شهر اورلاندو ایالت فلوریدا پدرش را با شلیک گلوله کشت. او اسلحه را در کیف پدرش پیدا کرده که ضامن ماشه آن قفل نبوده است. پلیس مادر خانواده را دستگیر کرده است. من بعنوان یک نظامی تائید میکنم محال است بچه دو ساله بتواند فشار لازم را برای کشیدن ماشه اسلحه وارد کند چه رسد آنکه سلاح را هم در دست بگیرد . گهش رو در اوردن دیگه … بابا جمع کنین این الات قتاله رو از دست خلق الله … !!