شورای امنیت از توافق ریاض استقبال و آن را گامی برای حل شامل در یمن دانست

16/08/1398 09:37 ق.ظ

شورای امنیت از توافق ریاض استقبال و آن را گامی برای حل شامل در یمن دانست العربية

شورای امنیت سازمان ملل متحد پنجشنبه 7 نوامبر 2019 ضمن استقبال از توافق ریاض میان دولت قانونی یمن و به گزارش خبرگزاری‌ها شورای امنیت توافق ریاض را گامی مهم و مثبت برای رسیدن به راه حلی سیاسی و فراگیر در یمن خواند. شورای امنیت همچنین میانجیگری سعودی در یمن را تحسین کرد.

این شورا بر حمایت‌هایش از نقش فرستاده ویژه سازمان ملل متحد جهت ازسرگیری گفت و گوها میان یمنی‌ها نیز تاکید کرده و مجددا از تمامی طرف‌های یمنی خواست تا به اجرایی کردن توافق استکهلم پایبند شوند.

از سویی دیگر شورای امنیت سازمان ملل بر تعهد خود برای حفظ وحدت، حاکمیت و تمامیت ارضی یمن نیز تاکید کرد. توافق ریاض که با سرپرستی سعودی میان طرف‌های همپیمان علیه شبه‌نظامیان حوثی به امضا رسید پایه‌گذار مرحله جدیدی از همکاری‌ها و شراکت‌ها است.

این توافق همچنین تلاش‌ها علیه کودتای شبه‌نظامییان حوثی را یکپارچه ساخته و باعث ازسرگیری عملیات توسعه و سازندگی به ویژه در استان‌های آزاد شده جنوب یمن خواهد شد. مهمترین بند توافق ریاض بر ضرورت بازگشت دولت قانونی طی 7 روز به عدن پایتخت موقت در جنوب یمن و توحید ساختار کلیه تشکیلات نظامی تحت فرمان وزارتخانه‌های کشور و دفاع و همچنین تشکیل دولت شایسته‌سالار با مشارکت یکسان استان‌های شمال و جنوب یمن تاکید دارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

امارات: از توافق میان دولت قانونی و شورای انتقالی یمن استقبال می‌کنیمامارات متحده عربی شامگاه سه‌شنبه 5 نوامبر 2019 ضمن استقبال از توافق ریاض امضا شده میان دولت قانونی ImamLanatollah دست و پای رژیم تروریستی شیعه دوازده امامی ایران روز به روز در منطقه کوتاهتر می‌شود و خواب و خیال برنامه هلال شیعی هم با خاک یکسان شد 😂

ممنوعیت ارتباط با شورای فرهنگی بریتانیا پس از بازداشت تعدادی از فعالان فرهنگی

تقویت ائتلاف علیه حوثی‌ها؛ توافق تقسیم قدرت دولت و شورای انتقالی یمندولت یمن و شورای انتقالی جنوب این کشور روز سه‌شنبه در ریاض، پایتخت عربستان سعودی توافقنامه تقسیم قدرت امضا می‌کنند.

وزارت اطلاعات: همکاری با شورای فرهنگی انگلیس پیگرد قانونی داردوزارت اطلاعات در اطلاعیه ای با تاکید بر قصد انگلیس برای شبکه سازی فرهنگی، اعلام داشت: هرگونه همکاری با شورای فرهنگی انگلیس ممنوع بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت.

معارفه و تکریم دبیران جدید و قدیم شورای اطلاع رسانی دولتآیین معارفه محمدرضا نوروزپور دبیر جدید شورای اطلاع رسانی دولت و تکریم علیرضا معزی دبیر قبلی این شورا، عصر سه شنبه در حاشیه نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی کشور و با حضور سخنگوی دولت برگزار شد.

امضای 'توافق‌نامه ریاض' میان دولت یمن و شورای انتقالی جنوبی«توافق‌نامه ریاض» امروز سه‌شنبه 5 اکتبر میان دولت قانونی یمن و شورای انتقالی جنوب، با حضور شاهزاده دیگه جنک تمام شد این هم درتاریخ این کشور ثبت خواهد شد