تقویت ائتلاف علیه حوثی‌ها؛ توافق تقسیم قدرت دولت و شورای انتقالی یمن

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

تقویت ائتلاف علیه حوثی‌ها؛ توافق تقسیم قدرت دولت و شورای انتقالی یمن جزئیات بیشتر🔽

دولت یمن و شورای انتقالی جنوب این کشور روز سه‌شنبه در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، توافقنامه تقسیم قدرت امضا می‌کنند.

نزار هیثم، سخنگوی شورای انتقالی جنوب یمن با اعلام این خبر افزود، این توافق با حضور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و محمد بن زائد، ولیعهد ابوظبی، قائم مقام نیروهای مسلح امارات عربی متحده، عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن و عیدروس الزبیدی، رئیس شورای انتقالی جنوب یمن امضاء خواهد شد. آقای هیثم این توافق را ثمره تلاش‌های عربستان و امارات دانسته و امضاء آن را نقطه عطفی در پیشبرد نبرد دو طرف علیه شبه نظامیان حوثی توصیف کرده است.

سخنگوی شورای انتقالی جنوب یمن همچنین پیش بینی کرده که اجرای این توافقنامه به منزله آغاز مرحله جدیدی در تقویت روابط بین اجزاء ائتلاف عربی و شورای انتقالی جنوب یمن خواهد بود. این توافقنامه که در حضور مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل متحده در امور یمن به امضاء طرفین می‌رسد و متضمن مشارکت ۵۰ درصدی شورای انتقالی جنوب در دولت جدید یمن است و این شورا را به عنوان عضو جدید ائتلاف عربی به رسمیت می‌شناسد.پس از آن که عبدربه منصور هادی در سال ۲۰۱۷ آقای الزبیدی را از استانداری عدن برکنار کرد، او با تشکیل شورای انتقالی جنوب با دولت مرکزی وارد جنگ شد و پس از یکسال موفق شد کنترل کامل عدن را در اختیار بگیرد و ساز جدایی‌طلبی کوک کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قدرت اصلی دنیا قدرت اطلاعات استمعاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هیچ رسانه‌ای به خاطر کاغذ تعطیل نشده و در آینده نیز نخواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قدرت پول ملی ۲۱ درصد افزایش یافترییس کل بانک مرکزی: *قدرت پول ملی ۲۱ درصد افزایش یافت *آمریکا به هدف فروپاشی اقتصاد ایران نرسید *ثبات نسبی به اقتصاد برگشت اگه راست میگه بگو فقط یه روز کانال دلار هرات و... رو ببنده بعد رجزخانی کنه چه جوری جمله کامل اینگونه است: قدرت پول ملی بعد از اینکه ۱۵۰ درصد کاهش یافت، ۲۱ درصد افزایش یافت. بقیه خبر هم که خزعبلات است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امضای 'توافق‌نامه ریاض' میان دولت یمن و شورای انتقالی جنوبی«توافق‌نامه ریاض» امروز سه‌شنبه 5 اکتبر میان دولت قانونی یمن و شورای انتقالی جنوب، با حضور شاهزاده دیگه جنک تمام شد این هم درتاریخ این کشور ثبت خواهد شد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گروگانگیری در تهران، اقتصاد ایران را گروگان تحریم‌ها کردسیزده آبان سال گذشته، دولت آمریکا دومین گام برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را برداشت و شرایط به دوران قبل از توافق هسته‌ای بازگشت. دستگیری جاسوسان سازمان سیا حالا شاید از نظر شما گروگانگیری باشه اما هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری و کشتار زنان و کودکان شامل مدال و سکوت رسانه های خبری... مردم رنج کشیده ایران با تحریم یا بی تحریم خطرناکترین دشمن آمریکا و اسرائیل غاصب خواهد ماند مشکلات «اقتصاد ایران» ربطی به برجام و تحریم‌ها ندارد؛ اقتصاد یک کشور اگر «با انحلال یک قرارداد» تحت تأثیر قرار گیرد و یا اینکه با «کم شدن صادرات و واردات» متلاشی شود سه معنی دارد؛ 1) کشور کاملا' وابسته است. 2) مسئولین امر یا غیرمتخصص هستند یا خائن. 3) در هر حال ملّت باخته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توافق ریاض، با هدف ترمیم دولت مستعفی صورت می‌گیرد/ امارات عملاً در یمن به حاشیه می‌رودتحلیلگر ارشد مسائل منطقه گفت: دولت مستعفی یمن پوشش اصلی برای مداخلات عربستان در یمن به شمار می‌آید و از این منظر جای‌گیری ریاض به جای ابوظبی مسئولیت بیشتر را برای سعودی‌ها به ارمغان خواهد آورد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حوثی‌ها: یک پهپاد ائتلاف را سرنگون کردیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »