ممنوعیت ارتباط با شورای فرهنگی بریتانیا پس از بازداشت تعدادی از فعالان فرهنگی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای روز ۱۴ آبان ۱۳۹۸به طور رسمی اعلام کرد هرگونه همکاری با شورای_فرهنگی_بریتانیا ممنوع است و شهروندانی که با این موسسه همکاری کنند، تحت پی‌گرد قانونی قرار می‌گیرند.اخبار_ایران گزارش نیلوفر_رستمی را بخوانید. اطلاع‌رسانی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای روز ۱۴ آبان ۱۳۹۸به طور رسمی اعلام کرد هرگونه همکاری با «شورای فرهنگی بریتانیا» (بریتیش کانسیل) ممنوع است و شهروندانی که با این موسسه همکاری کنند، تحت پی‌گرد قانونی قرار می‌گیرند.

آروند دشت‌آرایی، کارگردان تئاتر و مسلط به زبان انگلیسی در یکی از روزهای تابستان ۱۳۹۸ در منزلش یک میهمانی با حضور چند نفر از عوامل تئاتر خارجی ترتیب داده بود. اما با یورش ماموران وزارت اطلاعات، میهمانی او به هم خورد و همگی میهمان‌ها برای چند ساعت بازداشت شدند. با این حال، بازداشت دشت‌آرای که میهمانی در منزل او برگزار شده بود، برای چند ماه طول کشید. طبق گفته برخی از همکاران تئاتری او، دلیل طولانی شدن بازداشت وی در ارتباط با همکاری با شورای فرهنگی بریتانیا بوده است.

اطلاعیه وزارت اطلاعات که در تاریخ ۱۴ آبان منتشر شد، بریتانیا را با «سابقه طولانی در نفوذ، شبکه‌سازی و جریان‌سازی» معرفی کرده است. در این اطلاعیه تاکید شده که این کشور با تشکیل شورای فرهنگی، قصد اجرای پرو‌ژه‌ای با هدف «شبکه‌سازی فرهنگی» داشته و تعدادی از نخبگان و عناصر فعال در عرصه‌های آموزشی و فرهنگی جامعه را نیز دخیل کرده است.

شورای فرهنگی بریتانیا که به نام بریتیش کانسیل هم معروف است، یک نهاد غیرانتفاعی در حوزه آموزش و فرهنگ است. بودجه این نهاد از سوی دولت بریتانیا تامین می‌شود و طبق آن چه در سایت آن آمده است، مستقل از دولت عمل می‌کند. بریتیش کانسیل در بیش از ۱۰۰کشور در جهان فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید وزارت اطلاعات ایران بر ممنوعیت همکاری با شورای فرهنگی بریتانیا | DW | 05.11.2019وزارت اطلاعات ایران هر گونه همکاری با شورای فرهنگی بریتانیا (بریتیش کانسل) را ممنوع اعلام کرد. این وزارتخانه شورای فرهنگی بریتانیا را متهم کرده که مسئول اجرای پروژه این کشور برای 'شبکه‌سازی فرهنگی' در ایران بوده است. «جاسوسان دو جانبه» وزارت اطلاعات، حق دارند اسناد سرّی کشور را بفروشند و با پول آن ... و... و ... کنند. علاوه بر آن به خانه، دفتر و محل کار دانشمندان و پژوهشگران دوربین مخفی بگذارند و اختراعات و کشفیات آنها را قبل از اعلام رسمی بفروشند! شما «سازمان مافیایی خود را» کنترل کنید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

درخواست فیفا از عراق قبل از دیدار برابر ایران و بحرینفدراسیون بین المللی فوتبال در نامه ای به فدراسیون فوتبال عراق خواستار تامین امنیت در دو دیدار این تیم برابر ایران و بحرین شد. بااین شرایط محبوبیت رهبران ایران وحاج قاسم سلیمانی در عراق انجام بازی در عراق حماقتِ محضِ ومبه مسلخ بردن تیم ملی!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سپیده قلیان: داوری بهتر است از وضعیت زندانیان کهریزک و اوین و از خون‌های ۸۸ بپرسدAbdolrezaDavari
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

«حمایت شهروندان ترکیه از اردوغان پس از عملیات سوریه افزایش یافته است»طبق نظرسنجی‌ها میزان حمایت شهروندان ترکیه از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور در ماه گذشته روند صعودی را نشان می‌دهد. آنکارا اوایل اکتبر گذشته عملیاتی نظامی با نام «چشمه صلح» را در شمال شرقی سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد یگان‌های مدافع خلق پیش برد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزارت اطلاعات: همکاری با شورای فرهنگی انگلیس پیگرد قانونی داردوزارت اطلاعات در اطلاعیه ای با تاکید بر قصد انگلیس برای شبکه سازی فرهنگی، اعلام داشت: هرگونه همکاری با شورای فرهنگی انگلیس ممنوع بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

روایت تسنیم از آخرین وضعیت جسمانی "حجـت‌الاسلام حسینی"+ عکس و فیلم- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 آخرین وضعیت جسمانی 'حجـت‌الاسلام حسینی' از وعاظ مطرح کشورمان حجت‌الاسلام 'سیدعلیرضا حسینی' هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) بستری شده است تسنیم قبلا با انتشار سخنان یکی رو چهره میکردن. الان با بیماری؟ خدا شفای عاجل عنایت کنه. حجت الاسلام حسینی چه مادرجنده اییه دیگه؟ درباره این خوک بیشتر توضیح دهید. امیدوارم زودتر راحت بشه بره تو دامن آقاش
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »