اتحادیه اروپا: کاهش تعهدات ایران، برجام را به خطر می اندازد

14/08/1398 07:49 ب.ظ

اتحادیه اروپا: کاهش تعهدات ایران، برجام را به خطر می اندازد یک سخنگوی کمیسیون اروپا در اظهاراتی گفت اروپا نگران تصمیم اعلام شده از سوی حسن_روحانى ، رئیس جمهوری ایران است.

تصمیم جمهوری اسلامی برای کاهش تعهدات هسته‌ای در توافق سال ۲۰۱۵ برجام باعث واکنش اتحادیه اروپا شد. به گزارش خبرگزاری رویترز، کمیسیون اروپا روز سه شنبه ۱۴ آبان، اعلام کرد کاهش تعهدات ایران، توافق برجا آبان ۱۴, ۱۳۹۸ دختر باب لوینسون در گفتگو با صدای آمریکا: پدر من ده برابر گروگان‌های سفارت، در اسارت بوده است سارا لوینسون، دختر باب لوینسون، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا یادآور شد که پدرش بیشترین مدت زمان اسارت را داشته و بیش از ده برابر...

آبان ۱۴, ۱۳۹۸ دختر باب لوینسون در گفتگو با صدای آمریکا: پدر من ده برابر گروگان‌های سفارت، در اسارت بوده است سارا لوینسون، دختر باب لوینسون، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا یادآور شد که پدرش بیشترین مدت زمان اسارت را داشته و بیش از ده برابر گروگان های سفارت آمریکا در تهران، در بند بوده است.

وی گفت: «امروز چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران است. در همین راستا گروگانهای پیشین آمریکایی و خانواده هایشان - و نیز خانواده ما - به جلسه ای در وزارت خارجه دعوت شده بودیم. من می دانم که این جلسه برای یادآوری سالگرد آن رویداد وحشتناک و مقاومت قهرمانانه افرادی بود که این گروگانگیری را پشت سر گذاشتند. اما پدر من، ده برابرِ ۴۴۴ روز اسارت آن گروگانها، در بَند بوده است، و امروز دقیقا چهار هزار و ششصد و بیست و چهار روز گذشته است.»

خانم لوینسون به صدای آمریکا گفت که برادرش که هنگام ناپدید شدن پدرشان ۱۳ ساله بوده، به جلسه دیدار وزیر خارجه آمریکا با خانواده گروگان‌های آمریکایی در ایران دعوت شده است. سارا لوینسون از تلاش‌های دولت آمریکا برای آزادی گروگان‌ها قدردانی کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

مودب باشیم. مودب باشیم.

گام چهارم کاهش تعهدات؛ نگرانی اروپا و روسیه از فروپاشی برجام | DW | 05.11.2019اروپا و روسیه در خصوص فروپاشی برجام ابراز نگرانی کردند. اتحادیه اروپا خواستار تجدید نظر ایران در 'گام چهارم کاهش تعهدات برجامی' این کشور شد. روسیه نیز نقض برجام را مخرب دانست. فرانسه هم نسبت به حفظ برجام هشدار داد. اروپا غلط کرده با المان که بزرگشه. اروپا اگر میخواست برجام نپاشه تعهداتش رو اجرا میکرد و برای تحریمهای جدید با امریکا همراهی نمیکرد. مرکل که نمیتونه هن از اخور بخوره هن از توبره یعنی خاک بر سر دولت که اینجور این قالتاقا رو جسور کرده آقا جمعش کن مثه قبل غنی سازی۲۰% رو شروع کن همه دردمون از حرف نشنفتن از پدر_ملته چه جالبه، اينا وقتى آمريكا، يكطرفه و بدون اعتنا به ديگران برجام را پاره ميكند، هيج نگران نميشوند؛ ولى به محض اينكه ايران گوچكترين اقدام جهت اعتراض خود برميدارد يكدفعه همه نگران ميشوند. براستى چه توقعى داريد از ايران ؟؟؟

اتحادیه اروپا: ایران به تعهد خود در قبال برجام پایبند بماند | DW | 04.11.2019رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از راه‌اندازی یک زنجیره ۳۰ تایی سانتریفیوژهای IR6 خبر داد. اتحادیه اروپا در واکنش به این اقدام جمهوری اسلامی را فرا خواند که به تعهدات خود در قبال برجام پایبند بماند. مگر آمریکا و اروپا به مفاد توافق و تعهدات برجامی خود عمل کردن؟ درخواست اجرای تعهدات یکطرفه از ایران وقاحت و بی شرمی است. hsr بعله، ايران به تمام تعهدات خود عمل كند و شماها هيچكدام از تعهدات خودرا عمل نكنيد ؟؟ كدام عاقلى به اين شروط ان در ميدهد ؟؟

ایران گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را آغاز کردرئیس‌جمهور به سازمان انرژی اتمی این کشور دستور داد گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را با گازدهی به 1044 سانترفیوژ در فردو آغاز کند. - خبرگزاری آناتولی

لهستان سن بازنشستگی قضات را کاهش داد، دیوان دادگستری اروپا محکوم کرددیوان دادگستری اروپا اعلام کرد که قانون کاهش سن بازنشستگی قضات در لهستان غیرقانونی بوده و تصمیم حزب حاکم در این کشور را غیرقانونی خواند.

ابراز نگرانی کرملین نسبت به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایرانابراز نگرانی کرملین نسبت به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران سخنگوی کاخ کرملین با ابراز نگرانی نسبت به گام چهارم ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی‌اش تاکید کرد که نابودی توافق جامع هسته‌ای هیچ نتیجه خوبی در بر ندارد. این چرندیات هسته ای فریب است و آخرش خود سپاه و خامنه ای را نابود می کند من بارها گفته ام زیاده خواهی نکنید

ایران: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از پیش‌ اعلام نخواهد شدهمزمان با اظهارات سخنگوی دولت، مراسم راه‌اندازی و رونمایی زنجیره ۳۰ تایی ماشین‌های «آی‌آر۶» در سایت هسته‌ای نطنز با حضور علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد.

مهم‌ترین خبرهای روز ایران و جهان

آبان ۱۴, ۱۳۹۸

دختر باب لوینسون در گفتگو با صدای آمریکا: پدر من ده برابر گروگان‌های سفارت، در اسارت بوده است

سارا لوینسون، دختر باب لوینسون، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا یادآور شد که پدرش بیشترین مدت زمان اسارت را داشته و بیش از ده برابر گروگان های سفارت آمریکا در تهران، در بند بوده است.

وی گفت: «امروز چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران است. در همین راستا گروگانهای پیشین آمریکایی و خانواده هایشان - و نیز خانواده ما - به جلسه ای در وزارت خارجه دعوت شده بودیم. من می دانم که این جلسه برای یادآوری سالگرد آن رویداد وحشتناک و مقاومت قهرمانانه افرادی بود که این گروگانگیری را پشت سر گذاشتند. اما پدر من، ده برابرِ ۴۴۴ روز اسارت آن گروگانها، در بَند بوده است، و امروز دقیقا چهار هزار و ششصد و بیست و چهار روز گذشته است.»

خانم لوینسون به صدای آمریکا گفت که برادرش که هنگام ناپدید شدن پدرشان ۱۳ ساله بوده، به جلسه دیدار وزیر خارجه آمریکا با خانواده گروگان‌های آمریکایی در ایران دعوت شده است. سارا لوینسون از تلاش‌های دولت آمریکا برای آزادی گروگان‌ها قدردانی کرد.

وی گفت: «ما بسیار قدردان این اقدام هستیم. تا جایی که می دانم این یک تلاش گروهی از سوی همه بخش های دولت ایالات متحده، از جمله وزارت خارجه، پلیس فدرال یا اف بی آی، و کاخ سفید بوده است و به ما نشان می دهد که بازگشت پدرم به آغوش خانواده اش تا چه حد برای دولت آمریکا اهمیت دارد و از اولویت های دولت پرزیدنت ترامپ است که بابت آن از پرزیدنت و تمام افرادی که در این اقدام نقش دارند تشکر می کنیم.»

خانم لوینسون در ادامه گفتگو با بخش فارسی صدای آمریکا بار دیگر از مقام های جمهوری اسلامی خواست پدرش را آزاد کنند.

وی گفت: «ما می دانیم که گروگانگیری یکی از سیاستهای خارجی دولت ایران است که به طور معمول نیز انجام می دهد، اما زمان آن رسیده است که به این سیاست پایان دهند و می توانند این کار را با آزادی پدر من آغاز کنند. آنها دیگر نمی توانند کسی را فریب دهند. ما می دانیم که آنها پدر من را گروگان گرفته اند یا حداقل از جایی که او هست اطلاع دقیق دارند. اکنون بهترین فرصت است که دولت ایران پدرم را -- که در صدر اولویت های دولت آمریکا و در همه مذاکرات احتمالی و مبادله گروگانها است -- به آغوش خانواده اش بازگرداند تا او در کنار ما در آرامش زندگی کند.»

باب (رابرت) لوینسون مارس ۲۰۰۷ هتل مریم کیش را به مقصد فرودگاه ترک کرد و از آن زمان ناپدید شد. پیشتر گفته شد، او در ماموریتی از سوی سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا قصد داشت یک آدمکش متولد آمریکا را به عنوان منبع اطلاعاتی در داخل ایران به خدمت بگیرد.

دولت پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۳ آبان ۲۰ میلیون دیگر به پاداش برای اطلاعات منجر به یافتن مکان و بازگشت صحیح و سالم لوینسون اضافه کردند. پیشتر اف‌بی‌آی پنج میلیون دلار پاداش گذاشته بود.

اعضای خانواده رابرت لوینسون، مامور پیشین اف‌بی‌آی که ۱۲ سال پیش در ایران ناپدید شد، روز دوشنبه به خاطر تصمیم دولت پرزیدنت ترامپ در افزایش مبلغ پاداش، از رئیس‌جمهوری ایالات متحده سپاسگزاری کردند.

در بیانیه‌ای که بخش فارسی صدای آمریکا نیز نسخه‌ای از آن را دریافت کرده، آمده است: «ما می‌خواهیم مراتب تقدیر صمیمانه‌‌مان را به پرزیدنت ترامپ و همه کسانی که در دولت او هستند و هر روز برای بازگشت باب لوینسون به خانه می‌کوشند، تقدیم کنیم. اعلان امروز نشان‌دهنده تعهد آنها به این ماموریت است. ما سپاسگزاریم و چشم به راه روزی هستیم که همسر و پدرمان [باب لوینسون] بتواند شخصا از آنها سپاسگزاری کند.»

خانواده آقای لوینسون همچنین گفته‌اند: «تنها کاری که مقامات ایران باید انجام دهند این است که او را به خانه بفرستند.»

در این بیانیه از «کسانی که در ایران یا جاهای دیگر از مکان باب لوینسون اطلاع دارند، و یا اطلاعاتی در اختیار دارند که موجب بازگرداندن او به ما می‌شود» خواسته شده است تا با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تماس گرفته و یا به نشانی info@rewardsforjustice.net ایمیل بفرستند.

وزارت خارجه آمریکا در آستانه چهلمین سالگرد اشغال و گروگانگیری در سفارت آمریکا در تهران خواستار آزادی شهروندان آمریکایی