امضای 'توافق‌نامه ریاض' میان دولت یمن و شورای انتقالی جنوبی

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امضای 'توافق‌نامه ریاض' میان دولت یمن و شورای انتقالی جنوبی العربية

محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهوری یمن و عید روس الزبیدی رئیس شورای انتقالی جنوب و شیخ محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی امضا شد‌.

شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولی‌عهد ابو ظبی به منظور شرکت در امضای این توافقنامه بعد از ظهر سه‌شنبه به همراه هیأتی وارد ریاض شد و در فرودگاه بین‌الملللی ملک خالد مورد استقبال امیر ریاض و سفیر امارات قرار گرفت. امضای این توافق‌نامه تحت نظارت پادشاهی عربی سعودی میان طرف‌های متحد علیه شبه‌نظامیان حوثی، به منزله سنگ‌بنای مرحله تازه‌ای از همکاری، مشارکت و یک کاسه‌سازی تلاش‌ها در راستای از میان نابودی کودتا و ازسرگیری روند توسعه و سازندگی به ویژه در استان‌های آزادشده جنوب کشور یمن است.

اساسی‌ترین بندهای این توافق‌نامه بر بازگشت دولت قانونی به عدن ظرف 7 روز و یک پارچه‌سازی تمامی تشکیلات نظامی زیر سلطه وزارت کشور و وزارت دفاع و تشکیل کابینه کارآمد بر اساس تقسیم برابر مناصب میان شمال یمن و جنوب یمن، تاکید دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دیگه جنک تمام شد این هم درتاریخ این کشور ثبت خواهد شد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توافق ریاض، با هدف ترمیم دولت مستعفی صورت می‌گیرد/ امارات عملاً در یمن به حاشیه می‌رودتحلیلگر ارشد مسائل منطقه گفت: دولت مستعفی یمن پوشش اصلی برای مداخلات عربستان در یمن به شمار می‌آید و از این منظر جای‌گیری ریاض به جای ابوظبی مسئولیت بیشتر را برای سعودی‌ها به ارمغان خواهد آورد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شکاف ۲۰۰ تومانی میان بازار رسمی و آزاد؛ دلار به اوج ۱۹ روز گذشته رسیددر حالی که نرخ رسمی ارز برای سومین روز متوالی از سوی بانک مرکزی ایران ثابت نگاه داشته شد، بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران افزایش یافت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ماکرون: همکاری‌ میان اروپا و چین در تغییرات اقلیمی تعیین کننده استامانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، روز سه‌شنبه گفت که همکاری میان اروپا و چین برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای «تعیین کننده» خواهد بود. همزمان با این سخنان دولت ترامپ فرآیند خروج از توافق اقلیمی پاریس را به‌طور رسمی آغاز کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'عملیات چشمه صلح٬ تلاش‌ها برای ایجاد یک دولت تروریستی را از بین برد'سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که عملیات چشمه صلح ترکیه٬ تلاش‌ها برای ایجاد یک کریدور تروریستی و حتی یک دولت تروریستی در شمال سوریه را تا حد قابل ملاحظه‌ای از بین برده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر امور قدس دولت فلسطین آزاد شدپلیس اسرائیل فادی الهدمی وزیر امور قدس دولت فلسطین را آزاد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موافقت مجلس با اولویت بررسی طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسیموافقت مجلس با کلیات طرح تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی نمایندگان مجلس با اولویت دادن به بررسی طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاهها موافقت کردند. یسری روانی جمع شدن و مملکت رو میگردونن. چقد ما مردم احمق هستیم که به اینا رای میدیم و میزاریم هر بلایی سرمون بیارن دیگه فرصتی برای چنین تغییرهایی ندارید... مملک افتاده دست یک مشت روانی!وقتی به جای حافظ وسعدی وزندگی نامه مشاهیرقدیم ومعاصرحججی که زنش هم بهش وفانکردشداسطوره یااون حسین فهمیده بدبخت رو که شیرش کردن انداختن زیرتانک وگفتن خودش پریدکاملاًمنطقیِ که به شعارمرگ برآمریکااکتفا نکنن وبرای مغزشویی بخوان داستان سرایی کنن احمقها
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »