شورای انتقالی جنوب یمن، ریاض را تهدید کرد

17/08/2019 03:42:00 ب.ظ

شورای انتقالی جنوب #یمن، #ریاض را #تهدید کرد

یمن, ریاض

شورای انتقالی جنوب یمن ، ریاض را تهدید کرد

واحدهای شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات متحده عربی عربستان سعودی را تهدید و مجددا برخی ساختمان‌های دولتی در عدن را تصرف کردند. - خبرگزاری آناتولی

17.08.2019يمن/عبدالله احمد/خبرگزاری آناتولیشاهدان عینی اعلام کردند واحدهای شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات متحده عربی پس از عقب نشینی مجددا برخی ساختمان های دولتی در عدن بازپس گرفته اند.در همین راستا، نیروهای حزام الامنی مورد حمایت ابوظبی در فیسبوک خود اعلام کرده است:

اگر عربستان سعودی مواضع ما را هدف قرار دهد، واکنش نشان خواهیم داداد. این کشور از ما خواست ساختمان های دولتی را ترک کنیم و ما نیز پذیرفتیم، اما خروج کامل نیروهای حزام الامنی از عدن را نمی‌پذیریم».ائتلاف عربی پیشتر اعلام کرد که واحدهای نظامی شورای انتقالی جنوب یمن و «حزام الامنی» بازگشت به مواضع خود در عدن را آغاز کرده اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

دیدار چاووش‌اوغلو با رئیس شورای نظامی انتقالی سودانوزیر امور خارجه ترکیه با رئیس شورای نظامی انتقالی سودان در خارطوم، پایتخت این کشور دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

شورای امنیت روز جمعه مسئله کشمیر را بررسی می‌کندشورای امنیت سازمان ملل متحد مسئله کشمیر را در جلسه‌ای کم سابقه بررسی می‌کند. پیشتر پاکستان و چین از شورای امنیت سازمان ملل خواسته بودند نشستی درباره وضعیت کشمیر برگزار کند. به گزارش آسوشیتدپرس، شورا

ضعف در قانون، شورای نگهبان را با مشکلاتی مواجه می‌کند/ شورای نگهبان می‌تواند با شفاف‌سازی مانع ایجاد شبهات شودیک نماینده اصلاح‌طلب مجلس تاکید کرد: مشخص است که سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری و خود شورای نگهبان به این سو می‌رود که شورا را به لحاظ تسلط به قانون و حضور در جامعه جوان‌تر و شاید به‌روزتر کنند و ما این جوان‌گرایی را به فال نیک می‌گیریم.

چین: شورای امنیت درباره جامو و کشمیر تشکیل جلسه دهد

عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس شورای حاکمیت سودان برگزیده شدپنج تن از اعضای شورای نظامی انتقالی سودان به عنوان نماینده در شورای حاکمیت سودان برگزید شدند و

بحران کشمیر؛ عمران خان پیش از نشست شورای امنیت با ترامپ گفتگو کرداین ناآرامی ها در حالی شدت گرفت و به خشونت گرایید که چندین هزار نفر از معترضان در دوازدهمین روز از محاصره کامل منطقه توسط ماموران امنیتی هند در خیابان های شهر تجمع کرده بودند.

واحدهای شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات متحده عربی عربستان سعودی را تهدید و مجددا برخی ساختمان‌های دولتی در عدن را تصرف کردند.وزیر امور خارجه ترکیه با رئیس شورای نظامی انتقالی سودان در خارطوم، پایتخت این کشور دیدار کرد.بارگذاری نظرات.محمد محمودی شاه‌نشین در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره تغییر ترکیب اعضای شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که شورای نگهبان چگونه می‌تواند پویاتر و موثرتر از قبل ایفای نقش کند؟، گفت: یک نظارت خوب ارکانی دارد که رکن اول آن قانون است، قانون ما باید شفاف و مستدل باشد و بتواند در اختیار شورای نگهبان یا هر دستگاه نظارتی دیگر باشد.

17.08. این دیدار در کاخ ریاست جمهوری سودان در خارطوم و پشت درهای بسته صورت گرفت.2019 يمن/عبدالله احمد/خبرگزاری آناتولی شاهدان عینی اعلام کردند واحدهای شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات متحده عربی پس از عقب نشینی مجددا برخی ساختمان های دولتی در عدن بازپس گرفته اند. مرداد ۲۴, ۱۳۹۸ اسرائیل به دو عضو مسلمان کنگره آمریکا اجازه ورود به اسرائیل را نمی‌دهد؛ استقبال پرزیدنت ترامپ رشیده طلیب و ایلهان عمر - آرشیو اسرائیل ورود دو قانون‌گذار مسلمان آمریکایی به خاک اسرائیل را ممنوع کرد. در همین راستا، نیروهای حزام الامنی مورد حمایت ابوظبی در فیسبوک خود اعلام کرده است: اگر عربستان سعودی مواضع ما را هدف قرار دهد، واکنش نشان خواهیم داداد. چاووش‌اوغلو به منظور شرکت در مراسم امضای «اعلامیه قانون اساسی» سودان که قرار است فردا برگزار شود، به خارطوم سفر کرده است. این کشور از ما خواست ساختمان های دولتی را ترک کنیم و ما نیز پذیرفتیم، اما خروج کامل نیروهای حزام الامنی از عدن را نمی‌پذیریم». این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با بیان اینکه باید در قانون انتخابات خود بازنگری کلی داشته باشیم که در حال انجام هم است، گفت: رکن دوم نظارت خوب مجریان هستند.

ائتلاف عربی پیشتر اعلام کرد که واحدهای نظامی شورای انتقالی جنوب یمن و «حزام الامنی» بازگشت به مواضع خود در عدن را آغاز کرده اند. پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه ۲۴ مرداد، در توئیتی گفته بود: «اگر اسرائیل به قانونگذاران عمر و طلیب، اجازه دیدار دهد، ضعف بزرگی از خود نشان داده است. گفتنی است نیروهای حزام الامنی وابسته به شورای انتقالی جنوب در 10 آگوست جاری کنترل کاخ ریاست جمهوری «معاشیق» در عدن و نهاد‌های استراتژیک دولتی این کشور به دست آوردند. مقامات و فرماندهان دولت یمن با خودروهای زرهی متعلق به عربستان سعودی کاخ معاشیق را ترک کردند و کنترل شهر عدن به طور کامل تحت تصرف نیروهای حزام الامنی درآمد. عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن که در ریاض به سر می برد، این اقدام نیروهای حزام الامنی را «کودتا» تلقی می کند. پیشتر یک مقام رسمی اسرائیل گفته بود که دولت این کشور مشغول بررسی ممنوعیت ورود دو عضو کنگره آمریکا به این کشور است. شورای انتقالی جنوب از سوی امارات متحده عربی پشتیبانی می شود. نماینده مردم شهریار درباره نگرانی اصلاح‌طلبان از تایید صلاحیت‌ها در انتخابات‌ها و چگونگی امکان جلب نظر آن‌ها به عنوان یکی از جریانات اصلی سیاسی کشور گفت: شورای نگهبان موظف به جلب نظر گروه‌های سیاسی نیست، اگر به سمت جلب نظر گروه‌های سیاسی برود به این معناست که وظایف اصلی خود را فراموش کرده است.

این کشور به عنوان عضو ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از دولت مشروع یمن نیز حمایت می کند. . این دو نماینده کنگره آمریکا پیشتر از جنبش «بایکوت اسرائیل» (به انگلیسی: BDS) هم حمایت کرده بودند.