شناسایی وب‌سایت‌های «وابسته به ایران» با آگهی‌های جعلی استخدام جاسوس برای اسرائيل

04/11/1400 08:30 ب.ظ

کارشناسان امنیت سایبری می‌گویند عوامل وابسته به حکومت ایران با راه‌اندازی وبسایت‌های جعلی وانمود کرده‌اند در حال استخدام جاسوس و کارشناس برای موسسه‌های اطلاعاتی و سیاسی...

کارشناسان امنیت سایبری می‌گویند عوامل وابسته به حکومت ایران با راه‌اندازی وبسایت‌های جعلی وانمود کرده‌اند در حال استخدام جاسوس و کارشناس برای موسسه‌های اطلاعاتی و سیاسی اسرائيلی هستند تا بتوانند افراد علاقه‌مند به همکاری با اسرائيل را فریب دهند و به دام بیندازند.

فعالیت این شبکه از وب‌سایت‌ها از حدود ۴ سال پیش تاکنون ادامه دارد و از دامنه‌های اینترنتی پربیننده‌ای نظیر گوگل در ایران، سوریه و لبنان برای انتشار آگهی‌های استخدام استفاده می‌کنند. بررسی‌های وبسایت «دیلی بیست» نشان می‌دهد که تاکنون نه گوگل و نه فیسبوک نتوانسته‌اند منشاء واقعی راه اندازی و اداره این وبسایت‌های جعلی را مشخص کنند.

یکی از این روش‌ها ارسال ایمیل‌هایی با لوگو و طراحی مشابه روزنامه‌های معتبر اسرائیلی برای دانشگاهیان و کارشناسان امور خاورمیانه و ایران در نقاط مختلف جهان و تشویق آنها به شرکت در یک جلسه مصاحبه استخدامی است. headtopics.com

ایران و اسرائیل در سال‌های اخیر در حوزه‌های متعددی با یکدیگر درگیر هستند. بخش عمده خبرهای مربوط به درگیری‌ متقابل دو کشور در حوزه جاسوسی است و رسانه‌های اسرائيلی بارها از حضور همکاران و جاسوس‌های متعدد به ویژه در حوزه برنامه هسته‌ای ایران خبر داده‌اند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

نگاهی به ۴۰ سال مخالفت دین با موسیقی در ایرانbeehnam 😮 Nice 17 point turn 😱 sundayvibes

پلیس بلژیک در مقابله با معترضان به محدودیت‌های ناشی از کرونا گاز اشک‌آور شلیک کردده‌ها هزار نفر از مردم بلژیک روز یکشنبه سوم بهمن ماه در اعتراض به محدودیت‌های اجتماعی ناشی از ویروس کرونا به خیابان آمدند که این اعتراض به درگیری با نیروهای پلیس انجامید.

چگونه با شیوع امیکرون امیدها برای رسیدن به ایمنی جمعی رنگ باخت؟کارشناسان بهداشتی در آغاز همه‌گیری کرونا می‌گفتند با واکسینه شدن ۶۰ درصد جمعیت ایمنی جمعی برقرار خواهد شد. آنها با شیوع دلتا این رقم را به بالای ۸۰ درصد جمعیت افزایش دادند. اما زمانی که امیکرون به شدت مسری آمد، متوجه شدند این میزان از واکسیناسیون عمومی هم برای پیشگیری از ابتلا کافی نیست.

آیا با فروکش موج اومیکرون به پایان پاندمی کرونا می‌رسیم؟ | DW | 24.01.2022نظرات امیدوارکننده‌ای از سوی سازمان جهانی بهداشت مطرح شده که بر اساس آن احتمالا سویه اومیکرون پایان همه‌گیری طولانی مدت کرونا در اروپا باشد. این امکان وجود دارد که پاندمی کرونا به یک بیماری بومی تبدیل شود.

وزیر خارجه: هنوز برای مذاکره مستقیم با آمریکا به جمع‌بندی نرسیده‌ایموزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکایی‌ها مکرراً برای مذاکره درخواست دارند، اما هنوز به این مسأله در جمع بندی‌های خودمان نرسیده‌ایم. جمع بندی = دستور آقا!

گفت‌وگو غربی‌ها با طالبان در اسلو؛ امیرخان متقی: آمدن به نروژ دستاورد استاین گفتگوها با حضور نمایندگان طالبان، گروهی از فعالین مدنی افغان و همچنین نمایندگان کشورهای اروپایی و آمریکا در اسلو، پایتخت نروژ برگزار می‌شود. گه بزنه به سرتاپای غرب همیشه وقتی هر کس ازم پرسید مارمولک های جهان کدام کشورها هستند - انتظار داشت فقط بگویم چین و روسیه و غیر این گفتم به من توپ و تشر زدند ! جواب من همیشه این است : امریکا - انگلیس - روسیه - چین - اسرائیل - و تمام کشورهای تاثیر گذار اروپایی (کشورهای عضو اتحادیه)