منطقه حریب در جنوب مأرب به کنترل کامل نیروهای دولتی یمن درآمد

04/11/1400 07:45:00 ب.ظ

منطقه حریب در جنوب مأرب به کنترل کامل نیروهای دولتی یمن درآمد العربيه_فارسى

در حالی که محمد آل جابر، سفیر سعودی در یمن، کنترل نیروهای دولت قانونی یمن بر تمامی شهر حریب در جنوب استان مأرب و همچنین بازپس‌گیری مواضع استراتژیک حد فاصل ستاد اطلاع رسانی ائتلاف عربی، دوشنبه 24 ژانویه، در بیانیه خود آورد که طی این عملیات‌ها 9 خودروی...

ستاد اطلاع رسانی ائتلاف عربی، دوشنبه 24 ژانویه، در بیانیه خود آورد که طی این عملیات‌ها 9 خودروی نظامی حوثی‌ها منهدم و 50 نفر از این شبه‌نظامیان کشته شدند. Advertisement پیشروی‌های جدید ارتش یمن پیشتر نیز منابع میدانی «العربیه» تاکید کردند که ارتش یمن و گردان‌های عمالقه نیز پیشروی‌های مهمی را در جبهه «مبلقه» انجام داده و شماری از مواضع مشرف به دو منطقه حریب و العبدیه را آزاد کردند.

به گفته همین منابع، گردان‌های عمالقه در پی نبردهای سنگین که منجر به کشته و زخمی شدن صدها شبه‌نظامی حوثی شد، در کوه‌های حومه شقیر، القرن و المدفون مشرف به منطقه حریب و همچنین کوه‌‌های المدفون، الحقیل و مهران مشرف به جاده الجفره- العبدیه در استان مأرب موفق به پیشروی شدند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آب‌های زیرزمینی کشف شده در جنوب مریخ احتمالا «سرابی از غبار» هستندیک مطالعه جدید که توسط محققان در آمریکا انجام شده است نشان می‌دهد جسم مایع‌مانندی که پیش از این به عنوان آب در زیر سطح یخ‌زده مریخ شناسایی شده بود، احتمالا تنها یک سراب غبارآلود است. اشکال نداره با خودمون آب می‌بریم سرابی از غبار ، یعنی سوخته یا نسوخیه مریخ ؟

برگزاری شش تجمع و اعتصاب کارگری در جنوب شرقی ایرانЛондон пригрозил Москве санкциями за попытку установить «марионеточный» режим на Украине silver on lite brown on black silver brown on yellow white earth 🌐 on black skin and hair 💈

هدا خموش از نمایندگان طالبان در نروژ خواست زنان در بند را آزاد کنندیک روز پیش از آغاز رسمی گفت‌وگوهای نمایندگان طالبان با جامعه جهانی در اسلو، پایتخت نروژ، هدا خموش، نماینده جنبش زنان افغانستان از وزیر امور خارجه طالبان خواست فورا با کابل تماس بگیرد و بگوید دختران در بند را آزاد کنند.

اعلام آخرین جزییات آتش‌سوزی در یک مسافرخانه در میدان راه‌‌آهن/ نجات جان ۳۰ مسافر+ فیلمسخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اعلام جزییات آتش‌سوزی در یک مسافرخانه در میدان راه‌آهن از نجات جان حدود ۳۰ مسافر گرفتار شده در آتش و دود خبر داد.

یک کشته و یک مصدوم بر اثر آتش‌سوزی در مسافرخانه‌ای در میدان راه‌آهن تهراندر پی حادثه آتش‌سوزی در مسافرخانه‌ای در میدان راه‌آهن تهران که منجر به محبوس شدن ۳۰ مسافر در ساختمان شده بود، یک نفر کشته و یک نفر مصدوم شد. جلال ملکی، سخنگوی سازمان...

خطیب‌زاده درباره آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران: پیش‌شرط نمی‌پذیریم اما در کمترین زمان قابل حل استاظهارات خطیب‌زاده در واکنش به سخنان رابرت مالی است که گفته بعید است آمریکا بدون آن که تهران چهار شهروند آمریکایی «گروگان» را آزاد کند، با ایران به توافقی برسد و آزادی آنها را یک پیش‌شرط برای رسیدن به توافق هسته‌ای دانسته است. ماله کشان کجایید ... افتادن به التماس .. ماله هاتون آماده کنید 🤣🤣🤣 پیش شرط را نمیپذیرد ولی پیش شرط را می پذیرد😏 ضمنا سیامک دهقانپور نمیخاد غرامت از پول ملت!! سفره ای هست پهن بالاخره اینقدر هم پهنا داره که برادر قمیکلا کنگلس هم سهمی ببره.. دهقانپور بابت سیبیلهای سیاه تار کلفتش که بخاطر ربودن پیش از موعد مسیح، پیش بینی کرده بود رو زد غرامت بگیر ما هم پلن B داریم :) اینم برا اونایی که میگن ما ترسیدیم میخوایم زندانی هایی که ارازش و اوباش آمریکایی اند رو آزاد کنه آمریکا وضعیت بحرانی کشور خودش رو جمع کنه بعد..