شاهکار فن‌وی؛ لیورپول چگونه خارج از زمین بازی را برد؟

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

اکتبر ۲۰۱۰ گروه ورزشی 'فن‌وی' که در آن زمان 'نیو انگلند اسپورتس ونچرز' نام داشت، در ازای پرداخت ۳۰۰ میلیون پوند باشگاه فوتبال لیورپول را از جورج جیلت و تام هیکس، مالکین آن زمان باشگاه خرید. این تغییر ماکتبر ۲۰۱۰ گروه ورزشی 'فن‌وی' که در آن زمان 'نیو انگلند اسپورتس ونچرز' نام داشت، با پرداخت ۳۰۰ میلیون پوند باشگاه فوتبال لیورپول را از جورج جیلت و تام هیکس خرید. این تغییر مالکیت سنگ بنای موفقیت لیورپول شد. تغییرات داخل زمین با رهبری یورگن کلوپ تنها یکی از اقدامات جان هنری، مدیر جدید لیورپول بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

لیورپول با ۵۰ میلیون پوند زیان ناخالص در سال ۲۰۱۱ در زمان مالکیت تام هیکس و جورج جیلت، اکنون به ۵۰ میلیون پوند سود ناخالص رسیده و بعد از تاتنهام دومین باشگاه سودآور لیگ برتر است.شرکت فن‌وی که سال ۲۰۰۱ در بوستون تاسیس شده و مالک باشگاه بیسبال بوستون رد ساکس نیز هست، در زمان خریدن لیورپول وعده داد همه بدهی باشگاه را تسویه کند و بدهی سالیانه را از ۲۵ تا ۳۰ میلیون پوند به دو، سه میلیون برساند. مالکان قبلی که از بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ ضربه سنگینی خورده بودند از پس بازپرداخت بدهی‌ها برنمی‌آمدند.

هر چند درآمدهای تلویزیونی بیشترین سهم را در میان درآمدهای عملیاتی لیورپول داشت (۴۸ درصد) اما بیشترین رشد را در میان منابع درآمدی، درآمدهای تجاری داشته است، مثل درآمد فروش حقوق اسپانسری و فروش پیراهن و سایر کالاها به هواداران.درآمدهای تجاری لیورپول با ۲۲ درصد افزایش نسبت به فصل قبلی به ۱۸۸ میلیون پوند رسیده است.

روند افزایش درآمد لیورپول در سال‌های گذشته ثابت بوده و از ۱۷۰ میلیون پوند در سال ۲۰۱۲ به ۵۳۳ میلیون پوند در سال ۲۰۱۹ رسیده است. لیورپول حالا بعد از دو رقیب منچستری، سومین باشگاه پردرآمد انگلیس است و سال گذشته تنها دو میلیون پوند کمتر از سیتی درآمد داشته است.شرایط مالی تازه، به لیورپول امکان داد بهترین بازیکنان را هم جذب کند، با یک سیاست منطقی و بدون ریخت و پاش‌های معمول در باشگاه‌های بزرگ اروپا.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

باید جلوی خام‌فروشی را بگیریم/ تولیدات ما در بعضی از صنایع دو برابر شده استرئیس‌جمهور در نشست تولیدکنندگان صنایع فولاد و پتروشیمی گفت: محصولات فولادی و پتروشیمی ایران در جهان ممتاز است اما در این زمینه باید جلوی خام فروشی را بگیریم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کیانوش جهانپور عزلش از سخنگویی وزارت بهداشت را به انتقاد از چین مرتبط دانستکیانوش جهانپور پس از شیوع ویروس کرونا در ایران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت شناخته می‌شد، می‌گوید که توییت‎هایش در فضای مجازی و چالش او با سفیر چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزل او از سخنگویی این وزارتخانه باشد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان: سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه نقش مهمی در ممانعت از پیشروی حفتر در لیبی دارداردوغان: سازمان اطلاعات و امنیت ملی ترکیه نقش مهمی در جلوگیری از پیشروی حفتر در لیبی دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تئاتر در فضای باز؛ اولین نمایش در برایتون پس از شیوع کرونا برگزار شدنمایش‌های تئاتر در فضای باز در برایتون از زمان اجرای قرنطینه به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل شده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان اوقاف بخشی از قله دماوند را مال خود کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

معصومه ابتکار وقف بخشی از کوه دماوند را غیرقانونی خواند | DW | 26.07.2020انتشار خبر وقف بخشی از کوه دماوند با واکنش‌های زیادی روبرو شده و ابتکار می‌گوید این کار مطابق قانون امکان‌پذیر نیست. گفته می‌شود کوه دماوند به ۱۱ بخش تقسیم شده و برای یک بخش آن سند وقفی با نام اداره اوقاف صادر شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »