سیل در تالش؛ ما مردمان فراموش شده‌ایم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با تحریم زندگی کردیم، زلزله را هم رد کردیم، اما دیگر این سیل را نمی‌دانیم چه کار کنیم؟ آب شهر را گرفته پل وسط شهر هم تخریب شده نه راه پس داریم نه راه پیش. سيل_تالش گزارش زهره دژکام، شهروند‌خبرنگار ایران‌وایر👇

قطعی آب، برق و گاز در روستاهای شهرستان تالش که در پی وقوع سیل در این شهرستان اتفاق افتاد، هم‌چنان ادامه دارد و راه‌های ارتباطی برخی روستاها هم‌چنان مسدود هستند.

این‌ها بخشی از صحبت‌های «شهلا»، ساکن تالش است. او با عصبانیت در ادامهٔ صحبت‌هایش می‌گوید: «اقوام من که در تهران زندگی می‌کنند، می‌گویند در اخبار هم آن قدر که صحبت "مکانیسم ماشه" و تمدید تحریم تسلیحاتی و جنگ بین "دانولد ترامپ" و "جو بایدن" هست، از سیل تالش صحبتی نمی‌شود. مردم تالش در شرایط فعلی کلا فراموش شده‌‌اند و هنوز راه ارتباطی با بعضی روستاها قطع است. خدا می‌داند چند روز دیگر دوباره چه قدر آمار مرگ و میر منتشر بشود و باز ما سیاه‌پوش بشویم.

ویدیویی که از قطع درختان در منطقه سد ساحلی منتشر شده، مورد توجه کاربران شبکه‌های مجازی هم قرار گرفته‌اند؛ مثل «نوشین» کهاز قطع درختان منتشر و روی ویدیو ترانهٔ «دور ایران رو خط بکش» با صدای «محسن نامجو» را بارگذاری کرده است. «مازیار»، یکی از کاربران اینستاگرام عکس دو پل در شهر تالش را استوری کرده و در توضیح نوشته است: «ما در مدرسه، هر روز گفتیم مرگ بر شاه. چشم، به بچه‌های‌مان هم می‌گوییم بگویند مرگ بر شاه. اما خودتان هم یک کمکی بکنید دیگر. باور کنید ما دیگر زورمان نمی‌رسد. پلی که شاه ۵۰ سال پیش ساخته است، محکم و استوار سیل را پشت سر می‌گذارد ولی پلی که به دست شما ۵ سال پیش ساخته شده است، از وسط نصف شد.

مکثی می‌کند و صحبت‌هایش را این طور ادامه می‌دهد: «سیل تالش دقیقا مانند سیل کرمانشاه است و علت وقوع هر دو، تجاوز به حریم رودخانه و ساخت و سازهای بی‌رویه و غیر اصولی است که منطقه را به شدت آسیب‌پذیر کرده است. اگر اقدام اصولی و درستی انجام نشود، متاسفانه باز هم شاهد وقوع حوادث این چنینی در این مناطق هستیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ فوت 178 بیمار و ثبت 3712 مبتلای جدید در یک روزکرونا در ایران؛ فوت 178 بیمار و ثبت 3712 مورد جدید ابتلا در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ ثبت رکوردی تازه در تعداد مبتلایان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پزشکان بدون مرز: 16 نفر در حمله خمپاره‌ای در تعز یمن زخمی شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار مرگ در اثر ویروس کرونا در آمریکا از ۲۰۰ هزار نفر گذشت - BBC News فارسیداده های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که آمار مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا اکنون از ۲۰۰ هزار نفر عبور کرده است. امریکایی کمتر جهان ایمن تر Don’t spread lie. Viva Trump. Trump 2020. 🇺🇸✌🏻❤️ یاد داستان اون خیاطه افتادم که سر راه قبرستون خیاطی داشت😅 هر تابوتی را که می بردن یه سنگ می انداخت توی کوزه قبل از بستن مغازه می شمرد. تا یه روزی مغازه باز نشد و مردم سراغشو گرفتن. همسایش گفت خیاط در کوزه افتاد😀 حالا شما هم بشمر😂😂😂
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

۱۸۴ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۴ استان در وضعیت قرمزشناسایی ۳۶۰۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۶۰۵ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۸۴ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۳۲۷۹۸ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۳۶۵۸۴۶ نفر *تعداد فوت شدگان: ۲۴۸۴۰ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مافیای تبهکاران در سوئد؛ پلیس زنگ خطر را به صدا در آوردتسویه‌حساب‌های خشونت‌بار، انفجار نارنجک در ساختمان‌ها، قاچاق سازمان‌یافته مواد مخدر و باج‌خواهی از جمله اقدامات گروه‌های مافیایی تبهکار است که آسایش را از این کشور آرام گرفته است. مونوپل' در سوید همه چیز را در بر میگیرد ' همه چیز تحت نظر و کنترول دو لت است. غیر از این هر چه هست دروغ محض است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »