راستی_آزمایی

راستی_آزمایی

سیاستمداران سوئدی برای درخواست آزادی معترضان ایرانی هم‌صدا شدند

13/09/2020 09:35:00 ق.ظ

«آزاده رجحان گوستاوسون»، از حزب سوسیال‌دموکرات، به «ایران‌وایر» گفت: «سوئد و مقامات اتحادیه اروپا باید موضع سختگیرانه‌تری نسبت به مقامات ایران اتخاذ کنند. وضعیت این افراد بحرانی است.» اخبار_ایران راستی_آزمایی جزییات دادخواست را در ایران‌وایر بخوانید:

تیترهای خبری اخیر در مورد صدور حکم اعدام برای «نوید افکاری»، کشتی‌گیر ایرانی، و همچنین آخرین گزارش وحشتناک «سازمان عفو بین‌الملل» در مورد شکنجه معترضان در ایران، یازده عضو «ریکسداگ سوئد (مجلس سوئد)» را بر آن داشت تا دادخواستی را با تقاضای مداخله فوری آغاز کنند.

یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردند کمیته بین‌المللی المپیک، سوابق تیرانداز سپاه را بررسی می‌کند

امضاکنندگان از احزاب لیبرال، میانه‌رو و سوسیال‌دموکرات سوئد هستند که در بسیاری از مسائل سیاسی، از جمله موضوعات مربوط به ایران، مانند تحریم‌های هسته‌ای با یکدیگر اختلاف نظر دارند. اما این سیاستمداران اختلافات خود را کنار گذاشته‌اند تا از سوئد و «اتحادیه اروپا» درخواست کنند برای جلوگیری از اعدام قریب‌الوقوع نوید افکاری و دیگران، دست به اقدام «فوری» بزنند.

آن‌ها در یک مقاله مشترک نوشتند: «ما خواستار آنیم که ایران بلافاصله زندانیان سیاسی بازداشت‌شده در ارتباط با اعتراضات اخیر را آزاد کند.» «نام تعدادی از آن‌ها، "امیرحسین مرادی"، "محمد رجبی"، "سعید تمجیدی" و سه برادر به نام‌های "نوید، وحید و حبیب افکاری" است که همگی به دلیل شرکت در اعتراضات مسالمت‌آمیز، به مجازات غیرانسانی اعدام محکوم شده‌اند.» این گروه از نمایندگان، همچنین به نام‌های «نسرین ستوده» و «نرگس محمدی»، مدافعان حقوق بشر، و «علی یونسی»، دانشجوی زندانی، که برادرش در سوئد زندگی می‌کند، اشاره کردند. headtopics.com

آن‌ها افزوده‌اند: «این یک مسئله جدی‌ است. خطر اعدام نوید افکاری هر لحظه وجود دارد. سوئد و اتحادیه اروپا باید بلافاصله برای متوقف کردن اجرای این حکم دست به عمل بزنند.»سازمان عفو بین‌الملل روز چهارشنبه، دوازدهم شهریور ماه، یک گزارش هولناک جدید در مورد شکنجه افراد بازداشت‌شده در ارتباط با اعتراضات آبان‌ ماه ۱۳۹۸ منتشر کرد. بنا به این گزارش، معترضان ‌در سیستم پراکنده بازداشتگاه‌های ایران در معرض اعدام نمایشی، شوک الکتریکی، القای حس خفگی با آب، تعزیر با شلاق و خشونت جنسی قرار گرفته‌اند. بسیاری زیر شکنجه وادار به اعترافات اجباری دروغین شده‌اند که به عنوان مثال، حکم اعدام برخی مانند افکاری و مرادی ماحصل این رویه بوده است.

نمایندگان پارلمان سوئد برای اولین‌ بار دادخواست خود را پیش از ترجمه به انگلیسی، در گوتبرگز-پوستن، سومین نشریه پرتیراژ صبح‌گاهی سوئد، منتشر کردند.«آزاده رجحان گوستاوسون»، از حزب سوسیال‌دموکرات، به «ایران‌وایر» گفت: «سوئد و مقامات اتحادیه اروپا باید موضع سختگیرانه‌تری نسبت به مقامات ایران اتخاذ کنند. وضعیت این افراد بحرانی است.»

«کنت فورسلوند»، رییس کمیته خارجی پارلمان سوئد، به ایران‌وایر گفت که در طول ۱۸ سال تصدی او در مجلس سوئد، مقامات سوئدی به شدت منتقد نقض حقوق بشر توسط ایران بوده‌ و در بعضی موارد در مذاکره برای آزادی زندانیان سیاسی موفق بوده‌اند. او ادامه داد: «غیردوستانه‌ترین و سردترین جلساتی که در آن‌ها شرکت کرده‌ام، با ایرانی‌ها بوده است.»

فورسلوند می‌گوید: «ما می‌خواهیم به آن‌ها کمک کنیم تا وارد جامعه جهانی شوند و عادی‌تر باشند. برداشت ما این است که آن‌ها به حرف ما گوش می‌کنند. اگر چه وقتی صحبت از وضعیت حقوق بشر در ایران و استفاده از مجازات اعدام و دیگر شیوه‌های وحشتناک ایران می‌شود، ما به شدت با یکدیگر وارد مجادله می‌شویم. مواردی نیز بوده‌اند که ما برای آزادی‌های آن‌ها (زندانیان سیاسی) موفق به مذاکره شده‌ایم.» headtopics.com

"سید‌حسن نصرالله" خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران ‌می‌شود- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnim تکذیب خبر'تصادف خودروی سفیر بلاروس با سرباز راهور' نگرانی‌ها در زمینه آب در خوزستان هنوز زیاد است

در حال حاضر، تنها یک شهروند سوئدی به نام دکتر «احمدرضا جلالی»، دارای تابعیت دوگانه، در ایران زندانی است. جلالی در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) در ایران بازداشت و در مهر ماه ۱۳۹۶، در ارتباط با ترور دانشمندان هسته‌ای ایران بین سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰، به مرگ محکوم شد. او همواره می‌گوید که بی‌گناه است و همکارانش در سراسر جهان نگران بدتر شدن وضعیت سلامت وی پشت میله‌های زندان هستند.

«کراتین لوندگرن»، عضو حزب میانه‌رو و معاون سوم فعلی رییس مجلس سوئد (ریکسداگ)، که عضو کمیته حقوق بشر مجلس است می‌گوید سوئد، ایران را تحت فشار قرار داده است تا احمدرضا جلالی را اعدام نکند. او به ایران‌وایر گفت: «حکم اعدام در ایران یکی از بدترین مجازات‌ها است. ما اعتراض کرده‌ایم، نامه فرستاده‌ایم و خواستار آزادی زندانیان سیاسی شده‌ایم.»

وی تصریح کرد: «اکنون زمان استفاده از نیروها و توانمندی‌ها و به عقب راندن سوء استفاده‌هاست. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که سوئد و اتحادیه اروپا این کار را انجام می‌دهند. وقتی که نخست‌وزیر با "جواد ظریف" در یک جلسه حضور می‌یابد، باید این موضوع را مطرح کند و اگر ایران می‌خواهد بیش از این متضرر نشود، باید گوش کند.»

ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

یک قانونگذار سوئدی هم پرزیدنت ترامپ را نامزد جایزه نوبل صلح کرد🔺یک قانونگذار سوئدی هم پرزیدنت ترامپ را نامزد جایزه نوبل صلح کرد ⚡️بعد از اینکه یک قانونگذار نروژی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده را نامزد جایزه نوبل_صلح کرده بود، یک قانون‌گذار سوئدی نیز رئیس جمهوری آمریکا را نامزد دریافت جایزه نوبل صلح کرد.

پمپئو و نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی راهی دوحه شدندمذاکرات بین دولت افغانستان و گروه طالبان که از سوی مایک پمپئو «تاریخی» توصیف شده است قرار بود ماه مارس آغاز شود اما به دلیل اختلاف دو طرف بر سر مبادله زندانیان به تعویق افتاد.

ایران گزارش مایکروسافت مبنی بر تلاش هکرهای ایرانی برای مداخله در انتخابات آمریکا را رد کرد - BBC News فارسیسعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گزارش شرکت مایکروسافت مبنی بر تلاش هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تاثیرگذاری بر انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا را رد کرد.

فدراسیون جهانی فوتبال هم از صدور حکم اعدام برای نوید افکاری انتقاد کردفدراسیون جهانی فوتبال هم از صدور حکم اعدام برای نوید_افکاری انتقاد کرد اعتراض ورزشکاران، نهادهای ورزشی، و سازمان‌های حقوق بشری به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری کشتی‌گیر جوان ایرانی همچنان ادامه دارد.

یک قانونگذار سوئدی هم پرزیدنت ترامپ را نامزد جایزه نوبل صلح کرد🔺یک قانونگذار سوئدی هم پرزیدنت ترامپ را نامزد جایزه نوبل صلح کرد ⚡️بعد از اینکه یک قانونگذار نروژی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده را نامزد جایزه نوبل_صلح کرده بود، یک قانون‌گذار سوئدی نیز رئیس جمهوری آمریکا را نامزد دریافت جایزه نوبل صلح کرد.

درگیری پناهجویان با پلیس یونان با شعار «آزادی»آتش‌سوزی اردوگاه موریا مجددأ بحران پناهجویان در اروپا را پررنگ کرده است و سران اتحادیه اروپا از روز پنجشنبه تا کنون به دنبال راه‌کاری برای رسیدگی به پناهجویان اردوگاه موریا هستند.