درگیری پناهجویان با پلیس یونان با شعار «آزادی»

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آتش‌سوزی اردوگاه موریا مجددأ بحران پناهجویان در اروپا را پررنگ کرده است و سران اتحادیه اروپا از روز پنجشنبه تا کنون به دنبال راه‌کاری برای رسیدگی به پناهجویان اردوگاه موریا هستند.

اما فرستادن پناهجوها به کشورهای دیگر خلاف مقررات اتحادیه اروپاست. بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، پناهجویانی که از ترکیه وارد اتحادیه اروپا می‌شوند باید تا زمان جواب درخواست پناهندگی خود در اردوگاه بمانند و در صورت رد پرونده به ترکیه فرستاده می‌شوند. این امر باعث فشار بر کشورهای مرزی اتحادیه اروپا شده است. یونان از جمله کشورهای مرزی اتحادیه اروپاست که هر ساله تعداد زیادی پناهجو را در اردوگاه‌های خود می‌پذیرد. این در حالی است که دولت یونان از سال گذشته سیاست مبارزه با پناهجویی را اتخاذ کرده است.

آتش‌سوزی اردوگاه موریا مجدداً بحران پناهجویان در اروپا را پررنگ کرده است و سران اتحادیه اروپا از روز پنجشنبه تا کنون به دنبال راه‌کاری برای رسیدگی به پناهجویان اردوگاه موریا هستند. قرار است اکثریت ۴۰۰ کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال تنها که ساکن اردوگاه موریا بودند توسط فرانسه و آلمان پذیرفته شوند. کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجرت مارگاریتیس شیناس نیز با نخست‌وزیر یونان دیدار و گفتگو داشت و از همدلی اروپایی سخن گفت. او در این باره اعلام کرد: «ما تلاش می‌کنیم تمام دولت‌های اروپایی را متحد کنیم چون اروپا نمی‌تواند دوبار در موضوعی چنین مهم شکست بخورد.»

نخست‌وزیر یونان نیز تأکید کرد که یونان به تنهایی نمی‌تواند بحران پناهجویان را به دوش بکشد. او در این باره گفت: «شاید این تراژدی لازم بود تا همه در اروپا بفهمند که مشکل مهاجرت نمی تواند تنها توسط کشورهای میزبان و کشورهای مرزی اتحادیه اروپا حل شود.» وزیر امور داخلی آلمان نیز از اروپایی‌ها خواست مشکلات گذشته را تکرار نکنند. او با اشاره به اینکه آلمان سیاست پذیرش مهاجران را بدون مشارکت دیگر کشورهای اروپایی اتخاذ نخواهد کرد، تأکید کرد: «اگر ما به عنوان جمهوری فدرال آلمان فرض را بر این بگیریم که می‌توانیم به تنهایی خودمان مشکل سیاست پناهنده پذیری اروپا را حل کنیم اتفاق سال ۲۰۱۵ تکرار خواهد شد و نخواهیم توانست درباره سیاست اروپایی پناهجو پذیری صحبت کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آتش‌سوزی در اردوگاه موریا؛ هزاران پناهجو برای دومین شب در خیابان‌ها و معابر خوابیدنددر جریان آتش‌سوزی چهارشنبه تقریبا تمامی اردوگاه موریا، در جزیره لسبوس یونان، ویران شد و هزاران پناهجو پنجشنبه‌شب نیز برای دومین شب پیاپی در خیابان‌ها، مزارع و حتی در گورستان‌ها به سر بردند. بیش از ۱۲ هزار پناهجو در موریا و اطراف آن زندگی می‌کردند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

رابطه انتخابات آمریکا با مذاکرات طالبان با دولت افغانستان - BBC News فارسیزلمی خلیلزاد: با افتتاح مذاکرات بین الافغانی، آمریکا صرفا نقش حمایت کننده خواهد داشت و تمام روند مذاکرات توسط خود افغان‌ها اداره، رهبری، و مدیریت خواهد شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین استسازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل برای عادی‌سازی روابط، ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

با سرفه و نفس‌تنگی به انتقال بهنام موسیوند به زندان رجایی‌شهر اعتراض کردند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کریم آتشی کارگردان سینما همسایه خود را با کلت کمری کشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بحرین: روابط دیپلماتیک با اسرائیل برقرار می‌کنیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »