پمپئو و نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی راهی دوحه شدند

11/09/2020 06:21:00 ب.ظ

پمپئو و نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی راهی دوحه شدند جزئیات بیشتر🔽

افغانستان, سیاست افغانستان

پمپئو و نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی راهی دوحه شدند جزئیات بیشتر🔽

مذاکرات بین دولت افغانستان و گروه طالبان که از سوی مایک پمپئو «تاریخی» توصیف شده است قرار بود ماه مارس آغاز شود اما به دلیل اختلاف دو طرف بر سر مبادله زندانیان به تعویق افتاد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیددر توافق طالبان با آمریکا پیش بینی شده است که نیروهای آمریکایی تا بهار سال ۲۰۲۱ میلادی خاک افغانستان را ترک خواهند کرد. خروج نیروهای خارجی از افغانستان به همراه آزادی زندانیان از خواسته های اصلی گروه طالبان بود.گفتگوهای بین الافغانی این امید را در میان افغان ها پدید آورده است که شاید صلح و آرامش برای اولین بار از زمان حمله نیروهای اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۷۹ به کشورشان بازگردد. مناقشه کنونی در افغانستان در سال ۲۰۰۱ و به دنبال حمله ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا به این کشور آغاز شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان فردا آغاز می‌شود

پمپئو برای شرکت در افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی به دوحه می‌رود - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در کاخ سفید گفت که مایک پومپئو، وزیر خارجه، عازم افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه قطر است. آقای ترامپ گفت که این مذاکرات، نتیجه ماه‌ها و سال‌ها تلاش‌ جدی دیپلماتیک دولت اوست.

پمپئو روند مذاکرات بین‌الافغانی را 'دشوار' خواندوزیر امور خارجه آمریکا در راه سفر به قطر برای حضور در مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان ٬ روند این گفتگوها را «دشوار» پیش‌بینی کرد. - خبرگزاری آناتولی

مایک پمپئو: پس از نزدیک به دو دهه،‌ افغانستان برای رسیدن به صلح داخلی مذاکره می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر ، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

پمپئو: روسیه به احتمال زیاد، آلکسی ناوالنی را مسموم کرده - BBC News فارسی مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که 'احتمال بالایی' وجود دارد که مظنونان مسموم کردن آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان پوتین، از مقامات ارشد دولت مسکو دستور گرفته باشند.

انجام مذاکرات بین الافغانی بخشی از توافق آمریکا با گروه طالبان است.مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان فردا در دوحه، پایتخت قطر آغاز خواهد شد.پمپئو برای شرکت در افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی به دوحه می‌رود ۷ دقیقه پیش منبع تصویر، Getty Images دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته اعلام کرد که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، عازم افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه قطر است.جهان پمپئو روند مذاکرات بین‌الافغانی را "دشوار" خواند وزیر امور خارجه آمریکا در راه سفر به قطر برای حضور در مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان٬ روند این گفتگوها را «دشوار» پیش‌بینی کرد.

واشنگتن امیدوار است تا مذاکرات بین دولت افغانستان و گروه طالبان بتواند راه را برای خروج نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای خارجی از افغانستان هموار کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده پایان جنگ در افغانستان و خروج نیروهای آمریکایی از این کشور را یکی از اولویت های خود در عرصه سیاست خارجی اعلام کرده بود.09. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید در توافق طالبان با آمریکا پیش بینی شده است که نیروهای آمریکایی تا بهار سال ۲۰۲۱ میلادی خاک افغانستان را ترک خواهند کرد. وزارت خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای گفته که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا برای شرکت در روز افتتاحیه مذاکرات بین الافغانی در روز ۱۲ سپتامبر در دوحه قطر است. خروج نیروهای خارجی از افغانستان به همراه آزادی زندانیان از خواسته های اصلی گروه طالبان بود. ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که مذاکرات طالبان با گروه‌های افغان فردا در دوحه، پایتخت قطر آغاز خواهد شد. گفتگوهای بین الافغانی این امید را در میان افغان ها پدید آورده است که شاید صلح و آرامش برای اولین بار از زمان حمله نیروهای اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۷۹ به کشورشان بازگردد. وی گفت: این تنها راه پیشروی افغانها در راه رسیدن به ترقی و پیشرفت بوده و خواست مردم افغانستان"کشور و دولتی بدون جنگ" است.

مناقشه کنونی در افغانستان در سال ۲۰۰۱ و به دنبال حمله ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا به این کشور آغاز شد. این هیئت 21 نفره متشکل از نمایندگان احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی بوده و امروز به‌منظور حضور در مذاکرات صلح با طالبان عازم قطر شد. شماری از مقام‌های دولتی از جمله محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت خارجه افغانستان، سیدسعادت نادر، وزیر دولت در امور صلح و عبدالسلام رحیمی، نماینده خاص رئیس جمهور در صلح نیز این هیات را همراهی خواهند کرد. پرچم افغانستان AP Photo جنگ در افغانستان به طولانی ترین درگیری نظامی برای نیروهای آمریکایی تبدیل شده است. سفر وزیر خارجه آمریکا به دوحه با نوزدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر که منجر به حمله ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده به افغانستان و سرنگونی حکومت طالبان در این کشور شد مصادف شده است. براساس اطلاعات دریافتی از منابع مختلف، طرفین در نخستین روز این مذاکرات موضوعات مورد بحث اجلاس بعدی و اصول مذاکره را تعیین کرده و یک دبیرخانه مشترک تشکیل خواهند داد. هم‌رسانی این مطلب: .