افغانستان, سیاست افغانستان, ایالات متحده آمریکا, طالبان, قطر, مایک پمپئو

افغانستان, سیاست افغانستان

پمپئو و نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی راهی دوحه شدند

پمپئو و نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی راهی دوحه شدند جزئیات بیشتر🔽

11/09/2020 06:21:00 ب.ظ

پمپئو و نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی راهی دوحه شدند جزئیات بیشتر🔽

مذاکرات بین دولت افغانستان و گروه طالبان که از سوی مایک پمپئو «تاریخی» توصیف شده است قرار بود ماه مارس آغاز شود اما به دلیل اختلاف دو طرف بر سر مبادله زندانیان به تعویق افتاد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیددر توافق طالبان با آمریکا پیش بینی شده است که نیروهای آمریکایی تا بهار سال ۲۰۲۱ میلادی خاک افغانستان را ترک خواهند کرد. خروج نیروهای خارجی از افغانستان به همراه آزادی زندانیان از خواسته های اصلی گروه طالبان بود.گفتگوهای بین الافغانی این امید را در میان افغان ها پدید آورده است که شاید صلح و آرامش برای اولین بار از زمان حمله نیروهای اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۷۹ به کشورشان بازگردد. مناقشه کنونی در افغانستان در سال ۲۰۰۱ و به دنبال حمله ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا به این کشور آغاز شد.

کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021

پرچم افغانستانAP Photoجنگ در افغانستان به طولانی ترین درگیری نظامی برای نیروهای آمریکایی تبدیل شده است. سفر وزیر خارجه آمریکا به دوحه با نوزدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر که منجر به حمله ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده به افغانستان و سرنگونی حکومت طالبان در این کشور شد مصادف شده است.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان فردا آغاز می‌شود

پمپئو برای شرکت در افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی به دوحه می‌رود - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در کاخ سفید گفت که مایک پومپئو، وزیر خارجه، عازم افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه قطر است. آقای ترامپ گفت که این مذاکرات، نتیجه ماه‌ها و سال‌ها تلاش‌ جدی دیپلماتیک دولت اوست.

پمپئو روند مذاکرات بین‌الافغانی را 'دشوار' خواندوزیر امور خارجه آمریکا در راه سفر به قطر برای حضور در مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان ٬ روند این گفتگوها را «دشوار» پیش‌بینی کرد. - خبرگزاری آناتولی

مایک پمپئو: پس از نزدیک به دو دهه،‌ افغانستان برای رسیدن به صلح داخلی مذاکره می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر ، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

پمپئو: روسیه به احتمال زیاد، آلکسی ناوالنی را مسموم کرده - BBC News فارسی مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که 'احتمال بالایی' وجود دارد که مظنونان مسموم کردن آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان پوتین، از مقامات ارشد دولت مسکو دستور گرفته باشند.