سوء قصد ناموفق علیه معاون اول رئیس جمهور افغانستان؛ ۱۰ غیر نظامی در انفجار کشته شدند - BBC News فارسی

19/06/1399 04:20:00 ب.ظ

سوء قصد ناموفق علیه معاون اول رئیس جمهور افغانستان؛ ۱۰ غیر نظامی در انفجار کشته شدند

امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان از یک حمله انفجاری در کابل جان سالم به در برد. در این حمله دست کم ده نفر کشته و پانزده نفر زخمی شدند.

وزارت داخله افغانستان گفته مواد انفجاری که در این حمله به کار رفت، در یک گاری دستی جاسازی شده بود. گروه طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده‌است..Aa.در حمله به کاروان خودروهای معاون اول رئیس جمهور افغانستان در کابل 2 نفر جان باخته و 12 تن دیگر زخمی شدند..دفتر رسانه‌های معاون اول رئیس جمهور افغانستان تایید کرد که امرالله صالح، معاون رئیس جمهوری این کشور روز چهارشنبه ۱۹ شهریور (۹ سپتامبر) هدف سوء قصد قرار گرفته اما به او آسیبی نرسیده ‌است..

رویین رهنوش گزارش می‌دهد...این انفجار حوالی هفت صبح به وقت محلی روی داده و بنا به تازه‌ترین گزارش‌ها تاکنون دست کم ۲ کشته و هفت زخمی برجای گذاشته است..

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

یک بمب در مسیر حرکت کاروان حامل معاون اول رئیس جمهوری افغانستان منفجر شدبه گفته خبرگزاری فرانسه، به نقل از یک منبع آگاه این انفجار انتحاری بوده که خود را همزمان با رسیدن کاروان حامل معاون رئیس جمهور منفجر کرده است.

حمله به کاروان خودروی معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان در کابل

معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان از سوءقصد جان به در برد | DW | 09.09.2020در حمله به کاروان خودروهای حامل امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان دو‌ تن جان باختند و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند. صالح در پیامی ویدیو اطلاع داد که او و پسرش از سوء قصد جان سالم به در برده‌اند.

حمله به کاروان خودروهای معاون اول رئیس جمهوری افغانستان؛ امرالله صالح جان سالم به در برد - BBC News فارسیوزارت داخله/کشور افغانستان تایید می‌کند که یک انفجار در مربوطات حوزه چهارم امنیتی شهر کابل رخ داده است. دفتر امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری نیز گفته هدف این حمله آقای صالح بوده که جان سالم به در برده است. سخنگوی وزارت بهداشت به بی‌بی‌سی گفت که تاکنون ۴ کشته و ۱۲ زخمی از این انفجار به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند. تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

دپوی دو هزار محصول «ایران‌خودرو» در بابل هم‌زمان با رشد ۴۳ میلیونی قیمت‌ها در بازاردر حالی که رسانه‌های دولتی ایران از «رکوردشکنی» قیمت خودروهای داخلی با افزایش تا ۴۳ میلیون تومان گزارش می‌دهند، انتشار تصاویری از دپوی دو هزار محصول «ایران‌خودرو» تنها در پارکینگ بابل موجب واکنش شهروندان شده است

کرونا در ایران؛ تهران روی موج قرمز سینوسی، برگزاری مراسم اربعین در دستور کار