معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان از سوءقصد جان به در برد | DW | 09.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

در حمله به کاروان خودروهای حامل امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان دو‌ تن جان باختند و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند. صالح در پیامی ویدیو اطلاع داد که او و پسرش از سوء قصد جان سالم به در برده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دفتر رسانه‌های معاون اول رئیس جمهور افغانستان تایید کرد که امرالله صالح، معاون رئیس جمهوری این کشور روز چهارشنبه ۱۹ شهریور (۹ سپتامبر) هدف سوء قصد قرار گرفته اما به او آسیبی نرسیده ‌است.

بنا بر اعلام طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان، در این انفجار که در کابل، پایتخت افغانستان رخ داد، دو نفر کشته و ۱۲ نفر مجروح شدند.شبکه تلویزیونی طلوع نیوز افغانستان پیام تصویری معاون اول رئیس‌جمهوری این کشور پس از انفجار را در توییتر منتشر کرده است. بر این اساس، عباد صالح، فرزند امرالله صالح هم از این حمله جان سالم به در برده است.

رسانه‌های افغانستان گزارش کرده‌اند که صالح مواضع"ضد طالبانی" دارد و روز گذشته در سخنانی به مناسبت سالروز ترور احمدشاه مسعود گفته است که مذاکره با طالبان به معنای تسلیم‌شدن به خواسته‌ها و ارزش‌های این گروه نیست. امرالله صالح سال گذشته نیز پیش از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از یک حمله جان به سلامت برد. در آن حمله دست کم ۲۰ تن کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

هیچ گروهی تا کنون مسئولیت حمله به کاروان خودروهای معاون اول ریاست جمهوری افغانستان را به عهده نگرفته است.قرار است در روزهای آینده مذاکرات صلح موسوم به بین‌الافغانی در دوحه، پایتخت قطر آغاز شود. حمله به یک مقام عالیرتبه دولتی می‌تواند روند صلح در این کشور را به مخاطره بیاندازد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله به کاروان خودروی معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان در کابل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به 1 میلیون و 30 هزار و 690 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 494 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

8 نفر در پرونده قتل جمال خاشقگی در عربستان سعودی به زندان محکوم شدند8 نفر در پرونده قتل جمال‌خاشقگی در عربستان‌سعودی به زندان محکوم شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

8 نفر در پرونده قتل جمال خاشقجی در عربستان سعودی به زندان محکوم شدند8 نفر در پرونده قتل جمال‌خاشقجی در عربستان‌سعودی به زندان محکوم شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه: عامل حمله مسلحانه به کلوپ رینا در استانبول به ۴۰ بار حبس ابد محکوم شدعبدالقدیر ماشاریپوف بر اساس رأی دادگاه به ازای هر فرد کشته شده به یک حبس ابد و برای قتل عام نیز به یک حبس ابد محکوم شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »