سقط جنین؛ چه تفاوتی میان ترامپ و بایدن وجود دارد؟ - BBC News فارسی

23/06/1399 09:08:00 ق.ظ

نظر ترامپ و بایدن در باره سقط جنین چیست؟

سقط جنین شاید مناقشه‌برانگیزترین مساله در سیاست آمریکا باشد - و از آنجایی که نامزدهای ریاست‌جمهوری یا وعده لغو حق سقط جنین در سراسر کشور را می‌دهند یا وعده تحکیمش را، پیروزی هرگز چنین ارزشمند نبوده است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به موضع نامزدهای ریاست‌جمهوری در قبال سقط جنین.

ترامپ: جو ما از حق زنان برای انتخاب دفاع می‌کنیم و برای حفظ دسترسی به سقط جنین قانونی مبارزه خواهیم کرد. نظر نامزدها درباره قانونی بودن سقط جنین چیست؟

توضیح تصویر، حکمی که دیوان عالی ایالات متحده در سال ۱۹۷۳ صادر کرد و به حفظ حق سقط جنین در کل کشور منجر شد به "رو در برابر وید" معروف است. ایالت‌های محافظه‌کاری نظیر آلاباما اخیرا سقط جنین را به طور تقریبا کامل ممنوع کرده‌اند. امید آن‌ها به این است که اعتراض به این محدودیت‌ها در دیوان عالی به لغو کامل رو در برابر وید منجر شود.

آقای بایدن اما می‌خواهد با تصویب قوانین فدرال از حق سقط جنین زنان محافظت کند - این همان کاری است که ایالت‌های لیبرالتری مثل نیویورک کرده‌اند. اختصاص بودجه فدرال به سقط جنین چه می‌شود؟

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این ویدیو نزدیکان غزاله چلابی برای او گریه می‌کنند.'‎

1,583 Likes, 37 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کاهش شوکه کننده آمار ازدواج در ایران و نگرانی از کاهش آمار موالید/ احتمال افزایش سقط جنین به دلیل مشکلات اقتصادیمعاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:‌ شیب کاهشی ازدواج به نسبت سال‌های قبل می‌تواند یک شوک باشد و این شوک روی موضوع فرزندآوری حتما تاثیر خود را خواهد گذاشت.

دولت ترامپ و جو بایدن اعدام نوید افکاری را محکوم کردند - BBC News فارسیوزیر خارجه آمریکا و جو بایدن نامزد حزب دمکرات در انتخابات این کشور اعدام آقای افکاری کشتی گیر ایرانی که در پی اعتراضات سال ۹۵ در شیراز دستگیر شده بود را محکوم کرده اند.

ترامپ از توافق صلح بحرین و اسرائیل خبر داد - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق 'تاریخی' اسرائیل و بحرین و عادی‌سازی روابط میان دو کشور خبر داده است. در بیانیه مشترک آمریکا، اسرائیل و بحرین آمده است که سران این سه کشور امروز با هم صحبت کرده و توافق کردند که پادشاهی بحرین و اسرائیل روابط دیپلماتیک خود را به طور کامل آغاز کنند.

آینده سیاسی افغانستان؛ طالبان چه می‌خواهند، دولت چه می‌گوید؟ - BBC News فارسیطالبان در مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح در دوحه، یک بار دیگر تاکید کردند که خواهان نظام اسلامی همه‌شمول در افغانستان هستند.

ایران توافق بحرین و اسرائیل را 'ننگین و خفت‌بار' توصیف کرد - BBC News فارسیوزارت امور خارجه ایران، عادی سازی روابط بحرین با اسرائیل را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی 'ننگین و خفت‌بار' از سوی بحرین توصیف کرده است. دولت ترکیه هم این اقدام بحرین را محکوم کرده اما عربستان سعودی هنوز در این باره واکنشی نشان نداده‌ است.

برادرزاده ترامپ: عموی من اساساً یک نژادپرست است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimبرادرزاده ترامپ که یک روانشناس است و اخیراً کتابی جنجالی نیز درباره خانواده و شخصیت ترامپ منتشر کرده در مصاحبه‌ای تأکید کرد دونالد ترامپ اساساً یک نژاد پرست است.