سقط جنین؛ چه تفاوتی میان ترامپ و بایدن وجود دارد؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نظر ترامپ و بایدن در باره سقط جنین چیست؟

حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید به فعالان مخالف سقط جنین انرژی داده است و ایالت‌های تحت کنترل جمهوری‌خواه‌ها نیز محدودیت بیشتری اعمال کرده‌اند.

ایالت‌های محافظه‌کاری نظیر آلاباما اخیرا سقط جنین را به طور تقریبا کامل ممنوع کرده‌اند. امید آن‌ها به این است که اعتراض به این محدودیت‌ها در دیوان عالی به لغو کامل رو در برابر وید منجر شود. درج صریح رو در برابر وید در قوانین فدرال به این معنی خواهد بود که حتی اگر دیوان عالی تصمیمی خلاف روند ۵۰ سال اخیر بگیرد، حق سقط جنین همچنان وجود خواهد داشت.آقای ترامپ قطعا به وعده خود عمل کرده است و بودجه فدرال برای سقط جنین را کاهش داده است. او سال گذشته از اختصاص بودجه تنظیم خانواده به سازمان‌هایی که خدمات سقط جنین ارائه می‌کنند یا بیماران را به کلینیک‌های سقط جنین ارجاع می‌دهند جلوگیری کرد.

این مساله همچنان برای پایه رای محافظه‌کار آقای ترامپ مهم است، و برای خیلی از مسیحیان کاتولیک و انجیلی عامل تعیین‌کننده محسوب می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاهش شوکه کننده آمار ازدواج در ایران و نگرانی از کاهش آمار موالید/ احتمال افزایش سقط جنین به دلیل مشکلات اقتصادیمعاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:‌ شیب کاهشی ازدواج به نسبت سال‌های قبل می‌تواند یک شوک باشد و این شوک روی موضوع فرزندآوری حتما تاثیر خود را خواهد گذاشت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دولت ترامپ و جو بایدن اعدام نوید افکاری را محکوم کردند - BBC News فارسیوزیر خارجه آمریکا و جو بایدن نامزد حزب دمکرات در انتخابات این کشور اعدام آقای افکاری کشتی گیر ایرانی که در پی اعتراضات سال ۹۵ در شیراز دستگیر شده بود را محکوم کرده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ از توافق صلح بحرین و اسرائیل خبر داد - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق 'تاریخی' اسرائیل و بحرین و عادی‌سازی روابط میان دو کشور خبر داده است. در بیانیه مشترک آمریکا، اسرائیل و بحرین آمده است که سران این سه کشور امروز با هم صحبت کرده و توافق کردند که پادشاهی بحرین و اسرائیل روابط دیپلماتیک خود را به طور کامل آغاز کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آینده سیاسی افغانستان؛ طالبان چه می‌خواهند، دولت چه می‌گوید؟ - BBC News فارسیطالبان در مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح در دوحه، یک بار دیگر تاکید کردند که خواهان نظام اسلامی همه‌شمول در افغانستان هستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایران توافق بحرین و اسرائیل را 'ننگین و خفت‌بار' توصیف کرد - BBC News فارسیوزارت امور خارجه ایران، عادی سازی روابط بحرین با اسرائیل را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی 'ننگین و خفت‌بار' از سوی بحرین توصیف کرده است. دولت ترکیه هم این اقدام بحرین را محکوم کرده اما عربستان سعودی هنوز در این باره واکنشی نشان نداده‌ است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

برادرزاده ترامپ: عموی من اساساً یک نژادپرست است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimبرادرزاده ترامپ که یک روانشناس است و اخیراً کتابی جنجالی نیز درباره خانواده و شخصیت ترامپ منتشر کرده در مصاحبه‌ای تأکید کرد دونالد ترامپ اساساً یک نژاد پرست است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »