خراب‌کارهایی که برای به هم زدن روابط عاشقانه استخدام می‌شوند - BBC News فارسی

13/09/2020 08:12:00 ق.ظ

خراب‌کارهایی که برای به هم زدن روابط عاشقانه استخدام می‌شوند

خراب‌کارهایی که برای به هم زدن روابط عاشقانه استخدام می‌شوند

اگر در ژاپن زندگی می‌کنید، می‌توانی به ماموران خصوصی به نام 'واکارساسیا' (wakaresaseya) پول بدهید تا همسر یا شریک زندگی‌تان را از راه به در کنند.

اسکات می‌گوید استخدام یک واکارساسیا به شما کمک می‌کند "از درگیری دوری کنید. راهکاری که با استفاده از آن می‌توانید وضعیتی دشوار را در کوتاه مدت و بدون کشمکش حل کنید. اگر همسرتان عاشق فرد دیگری باشد و بخواهد به رابطه با شما پایان دهد، با این روش احتمال این که با طلاق موافقت کند، بالاتر می‌رود." به این ترتیب این روش به خصوص موقعی به کار می‌آید که مخالفت یکی از زوجین با طلاق روند دادرسی را پیچیده‌تر کرده است.

اما اغلب افرادی که به موچیزوکی مراجعه می‌کنند به دنبال جدایی از همسر خود نیستند بلکه می‌خواهند به رابطه عاشقانه آن‌ها با افراد دیگر پایان دهند. او روند یک نمونه از این پرونده‌ها را توضیح می‌دهد.فرض کنید زنی به نام آیا فکر می‌کند همسرش، بونگو با زن دیگری رابطه دارد. او از یک مامور واکارساسیا به اسم چیکاهیده کمک می‌گیرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

آیت‌الله صانعی؛ عالمی که خیلی زود عطای قدرت در ایران را به لقایش بخشیدآیت‌الله یوسف صانعی از مراجع شیعی منتقد حکومت ایران که چند سال پس از انقلاب قید حضور در قدرت را زد و دوباره به کتاب و مدرسه روی آورد امروز صبح درگذشت. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 606 نفر رسید

هفت مامور پلیس در حمله به پاسگاهی در افغانستان زخمی شدند

شناسایی۳۰ هزار و ۵۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی/ استان همچنان در وضیعت قرمزرئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزخبر داد ؛ شناسایی۳۰ هزار و ۵۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی/ استان همچنان در وضیعت قرمز

عبدالله: از طالبان تشکر می‌کنم که به خواست ما برای گفت‌وگوهای صلح پاسخ مثبت دادندعبدالله: از طالبان تشکر می‌کنم که به خواست ما برای گفت‌وگوهای صلح پاسخ مثبت دادند - خبرگزاری آناتولی عبدالله: از طالبان تشکر می‌کنم که به خواست ما برای گفت‌وگوهای صلح پاسخ مثبت دادند. جمهوری اسلامی افغانستان متعهد به صلح است مایک پومپئو، در نشست افتتاحیه مذاکرات صلح افغانستان در قطر: مردم ما یازده سپتامبر را فراموش نخواهند کرد و جلوگیری از فعالیت‌‌های القاعده در افغانستان توسط طالبان مورد استقبال آمریکا است. خواهان یک افغانستان امن هستیم که به نمایندگی از همه شهروندان خود آرامش را تامین کند. ملاعبدالغنی برادر، رئيس هیئت طالبان در نشست افتتاحیه مذاکرات صلح افغانستان در دوحه: خواهان یک افغانستان پیشرفته، مستقل و دارای یک نظام اسلامی هستیم که تمام شهروندان افغانستان در آن به صورت برادرانه زندگی کنند.

پمپئو برای شرکت در افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی به دوحه می‌رود - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در کاخ سفید گفت که مایک پومپئو، وزیر خارجه، عازم افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه قطر است. آقای ترامپ گفت که این مذاکرات، نتیجه ماه‌ها و سال‌ها تلاش‌ جدی دیپلماتیک دولت اوست.

نیم قرن دیگر 'جمعیت ژاپن ۳۰ درصد کم می‌شود' اسکات می‌گوید استخدام یک واکارساسیا به شما کمک می‌کند "از درگیری دوری کنید.آیت‌الله یوسف صانعی از مراجع شیعی منتقد حکومت ایران که چند سال پس از انقلاب قید حضور در قدرت را زد و دوباره به کتاب و مدرسه روی آورد امروز صبح درگذشت.شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 34 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 38 هزار و 606 نفر افزایش یافت.بر اثر حمله با خودرو بمب‌گذاری شده به یک پاسگاه نیروهای امنیتی در ولایت قندهار افغانستان 7 مامور پلیس زخمی شدند.

راهکاری که با استفاده از آن می‌توانید وضعیتی دشوار را در کوتاه مدت و بدون کشمکش حل کنید. اگر همسرتان عاشق فرد دیگری باشد و بخواهد به رابطه با شما پایان دهد، با این روش احتمال این که با طلاق موافقت کند، بالاتر می‌رود.09." به این ترتیب این روش به خصوص موقعی به کار می‌آید که مخالفت یکی از زوجین با طلاق روند دادرسی را پیچیده‌تر کرده است.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی وزارت صحت عامه‌ «بهداشت عمومی» افغانستان امروز جمعه 11 سپتامبر 2020 طی گزارشی اعلام کرد: آمار مبتلایان به ویروس کرونای جدید «کووید-19» در کشور با ثبت 34 مورد جدید طی 24 ساعت گذشته، به 38 هزار و 606 نفر رسید. اما اغلب افرادی که به موچیزوکی مراجعه می‌کنند به دنبال جدایی از همسر خود نیستند بلکه می‌خواهند به رابطه عاشقانه آن‌ها با افراد دیگر پایان دهند. براساس گفته یکی از مسئولان دفتر صانعی، پنجشنبه شب و به‌ دلیل شکستگی از ناحیه دست و لگن در بیمارستان نکویی قم بستری شد و برای تامین فاکتورهای مورد نیاز کبد و کلیه تحت دیالیز قرار گرفت، اما حین دیالیز درگذشت. او روند یک نمونه از این پرونده‌ها را توضیح می‌دهد. هنور فردی یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

فرض کنید زنی به نام آیا فکر می‌کند همسرش، بونگو با زن دیگری رابطه دارد.. بر این اساس شمار کل قربانیان کرونا در این کشور به 1420 تن باقی مانده است. او از یک مامور واکارساسیا به اسم چیکاهیده کمک می‌گیرد. چیکاهیده تحقیقات خود را شروع می‌کند. برگزار نمی‌گردد». تمامی اطلاعاتی که آیا در اختیارش گذاشته را به دقت بررسی می‌کند. سایه به سایه بونگو می‌رود و پروفایل‌های او در فضای مجازی را وارسی می‌کند تا با دوستان و روال زندگی‌اش آشنا شود. ارتباط با علمای غیرسیاسی و پژوهشگرانی مانند سیدحسین طباطبائی بروجردی، سیدمحمد محقق داماد می‌تواند یکی از دلایل ترجیح فعالیت علمی بر پست رسمی توسط صانعی باشد.

او با گرفتن عکس از خیانت بونگو به همسرش اطمینان حاصل می‌کند. بونگو از شهر کاگوشیما آمده و علاقه زیادی به باشگاه رفتن دارد. او پس از کنارگذاشتن عبای قدرت فتاوی مهمی از قبیل، نفی شرط مرد بودن برای مرجعیت و قضاوت و مناصب حکومت، تساوی زن و مرد در قصاص و دیه، حق ارث همسر از تمام اموال شوهر، عدم حرمت خروج زن از منزل بدوم اذن مرد و غیره صادر کرد. بنابراین چیکاهیده یکی از همکاران مرد خود به نام دایسوکه که لهجه اهالی این شهر را دارد، برای برقرار ارتباط سراغ او می‌فرستد. دایسوکه به طور مرتب به باشگاه بونگو می‌رود و با ترتیب دادن یک گفت‌وگوی تصادفی سر دوستی را با او باز می‌کند. اگر ایشان می‌خواستند مقداری با وضع موجود راه بیایند، امروز باید در حکومت جایگاه متفاوت‌تری داشته باشند. دایسوکه به لطف چیکاهیده اطلاعات زیادی در مورد بونگو دارد پس برایش سخت نیست که با پیش کشیدن موضوعات مورد علاقه او وانمود کند نقاط مشترک زیادی با هم دارند.

به این ترتیب دایسوکه می‌تواند در مورد امی، دوست دختر جدید بونگو هم اطلاعات کسب کند. نمونه آن اینکه فتاوی ایشان توسط تلویزیون، رادیو و حاکمیت خوانده نمی‌شود». دایسوکه حالا یکی از همکاران زن خود به نام فومیکا را وارد ماجرا می‌کند. فومیکا هم مثل دایسوکه و بونگو دوستی نزدیکی با امی برقرار می‌کند تا از او اطلاعات بگیرد، مثلا این که اولویت‌هایش در یک رابطه چه هستند و مرد ایده‌آل از نظرش چه کسی است. وی از معدود علما و مراجع حامی جنبش سبز در همان سال نیز بود و دفتر و حسینیه وی در برخی شهرها، از جمله قم مورد حمله تندروهای مذهبی قرار گرفت. فومیکا در نهایت یک شام دسته‌جمعی با امی و گروه دیگری از ماموران ترتیب می‌دهد. یکی از این ماموران مرد، گورو نام دارد. این مرجع تقلید شیعه همچنین ظلم حکومت چین به اویغورهای مسلمان را چنین محکوم کرده است: «مقامات چینی به خود جرأت داده‌اند تا به حریم و حقوق انسان های بی‌دفاع تجاوز نمایند و می‌کوشند با انتساب این اعتراضات به عوامل خارجی، هرگونه اقدام و اعتراض بین‌المللی و مردمی را از سوی دیگر کشورها خاموش سازند».

گورو که خوب می‌داند امی چه دوست دارد و از چه متنفر است، به مرد رویایی او تبدیل می‌شود. امی شیفته گورو می‌شود. این رویکردهای او در قبال سیاست های داخلی و خارجی و همچنین نظرات جدیدش در زمینه حقوقی و فقهی موجب شد تا خبرگزاری حکومتی «فارس» در سال 2013 طی گزارشی مفصلی با استناد به کتاب «بازخوانی دیدگاه‌های سیاسی و فقهی آیت‌الله صانعی» که توسط امید حسینی تالیف و از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است، با اشاره به «تغییر رادیکالی و چرخش فکری» او، این مرجع تقلید را شدیدا مورد انتقاد قرار دهد. موچیزوکی تاکید می‌کند که ماموران با سوژه‌های خود همبستر نمی‌شوند تا قوانین تن‌فروشی را زیر پا نگذارند. امی که حالا عاشق مردی دیگر شده، رابطه‌اش با بونگو را به هم می‌زند. این یک پرونده موفق به حساب می‌‌آید هر چند در صورت از سرگیری رابطه یا آغاز رابطه‌ای جدید، مشتری ممکن است دوباره به آن‌ها مراجعه کند.

گورو با گذشت زمان ناپدید می‌شود و هیچ‌کس نخواهد فهمید او یک مامور بوده است. این پرونده به ۴ مامور و حدود ۴ ماه وقت نیاز دارد و کار دشواری به حساب می‌آید. موچیزوکی می‌گوید: "باید به خوبی با قوانین ژاپن آشنا باشی". از جمله قوانین مربوط به ازدواج و طلاق و خطوطی که نباید از آن‌ها عبور کنی (مثل ورود غیر قانونی یا تهدید). ممکن است برخی ماموران واکارساسیا بدون مجوز و در سایه فعالیت کنند اما موچیزوکی حدس می‌زند آن‌ها معمولا فقط یک ماموریت انجام می‌دهند و بعد ناپدید می‌شوند.

بازار خدمات مربوط به روابط در ژاپن با این که برخی جنبه‌های صنعت واکارساسیا تنها مختص ژاپن هستند اما اسکات می‌گوید خدمات مشابه در سراسر جهان وجود دارد که از جمله آن می‌توان به تله‌های جنسی یا کار بازرسان خصوصی اشاره کرد. رسیدن به یک شناخت کامل از افراد تحت تاثیر صنعت واکارساسیا بسیار دشوار است چون به گفته اسکات "مردم حتی دوست ندارد به آن ربط داده شوند چه برسد به این که قربانی‌اش باشند." این صنعت وجهه چندان خوبی ندارد. منبع تصویر، Julius Honnor توضیح تصویر، استفانی اسکات، نویسنده ساکن لندن برای نوشتن رمانش که از رویدادهای واقعی الهام گرفته شده، تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با صنعت واکارساسیا انجام داده است مای نیشی‌یاما، تهیه‌کننده رادیو و تلویزیون می‌گوید: "در ژاپن برای هر چیزی یک بازار وجود دارد." از جمله انواع و اقسام خدمات مربوط به روابط مثل اجاره خانواده جعلی و همین‌طور خدمات اضافی شرکت‌های واکارساسیا نظیر کمک به از سرگیری روابط عاشقانه، جدا کردن کودک از شریک زندگی نامناسب یا جلو‌گیری از پورن انتقامی.

این شرکت‌ها علاوه بر این از طریق جمع‌آوری مدارک و اسناد لازم به مشتریان خود کمک می‌کنند از همسران شان به این دلیل که باعث طلاق شده‌اند، به عنوان خسارت پول دریافت کنند. موسسه حقوقی بین‌المللی یاماگامی با ماموران واکارساسیا کار نکرده اما شوگو یاماگامی، از وکلای این موسسه می‌گوید برخی موکلان آن‌ها برای بدست آوردن مدارک مبنی بر روابط جنسی نامشروع از این ماموران کمک می‌گیرند. وجود این سیستم پرداخت خسارت به این معناست که استخدام ماموران واکارساسیا نه فقط از نظر احساسی بلکه از جنبه‌های مالی هم می‌تواند سودمند باشد. ادامه حیات صنعت واکارساسیا نشان می‌هد پول و فریبکاری ممکن است بیش‌تر از آنچه مردم متوجه شوند در روابط نفوذ کرده باشند. و از آنجایی که بعید است در آینده‌ای نزدیک شاهد تغییرات اساسی در قوانین طلاق و هنجارهای اجتماعی مربوط به روابط جنسی باشیم، خدمات مامورانی نظیر موچیزوکی ارزش خود را همچنان حفظ خواهند کرد.

او می‌گوید به واسطه کارش بینش وسیعی نسبت به نحوه اغراق، دروغ گفتن، حرف زدن و تفسیر مردم بدست آورده: "شغل بسیار جالبی است. خیلی جذاب است که ببینی آدم‌ها چطور شکل گرفته‌اند." .