ایران توافق بحرین و اسرائیل را 'ننگین و خفت‌بار' توصیف کرد - BBC News فارسی

22/06/1399 08:27:00 ق.ظ

ایران توافق بحرین و اسرائیل را 'ننگین و خفت‌بار' توصیف کرد

وزارت امور خارجه ایران، عادی سازی روابط بحرین با اسرائیل را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی 'ننگین و خفت‌بار' از سوی بحرین توصیف کرده است. دولت ترکیه هم این اقدام بحرین را محکوم کرده اما عربستان سعودی هنوز در این باره واکنشی نشان نداده‌ است. ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۰، ۰۴:۲۸ GMT به روز شده در ۲۷ دقیقه پیش منبع تصویر، tasnimnews...

۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۰، ۰۴:۲۸ GMT به روز شده در ۲۷ دقیقه پیش منبع تصویر، tasnimnews وزارت امور خارجه ایران، عادی سازی روابط بحرین با اسرائیل را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی "ننگین و خفت‌بار" از سوی بحرین توصیف کرده است.

این وزارتخانه گفته است بحرین، آرمان فلسطینی را "قربانی انتخابات داخلی آمریکا کرده است." بحرین دومین کشور عربی حاشیه خلیج فارس پس از امارات است که در هفته‌های اخیر با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شب پیش در توییتر خود از توافق "تاریخی" اسرائیل و بحرین و "پیمان صلح" میان دو کشور خبر داد. منبع تصویر، Reuters توضیح تصویر، این دومین بار در هفته‌های اخیر است که دونالد ترامپ از عادی سازی روابط یک کشور عربی با اسرائیل خبر می‌دهد headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رسانه‌های اسرائیل: ترامپ امروز عادی‌سازی روابط بحرین و اسرائیل را اعلام می‌کندبه گزارش رسانه‌های اسرائیلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز توافق بحرین و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط دوجانبه را اعلام خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

رسانه‌های اسرائیل: بحرین و اسرائیل روابط برقرار می‌کنند - BBC News فارسیگزارش‌های تایید نشده‌ای از توافق اسرائیل و بحرین برای عادی‌سازی روابط منتشر شده است. سایت‌های خبری اسرائیلی به نقل از منابعی ناشناس گفته‌اند که دولت آمریکا در ساعات آینده رسما این خبر را اعلام خواهد کرد.

منابع اسرائیلی: بحرین روابط خود را با اسرائیل عادی می‌کندرسانه رسمی حکومت اسرائیل و همچنین چند خبرنگار این کشور گزارش داده‌اند که بحرین در صدد عادی‌سازی روابطش با اسرائیل است و دونالد ترامپ احتمالا روز جمعه این خبر را اعلام خواهد کرد. بنابر گزارش‌ها، ولیعهد بحرین دوشنبه به واشینگتن می‌رود.

ترامپ از توافق صلح بحرین و اسرائیل خبر داد - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق 'تاریخی' اسرائیل و بحرین و عادی‌سازی روابط میان دو کشور خبر داده است. در بیانیه مشترک آمریکا، اسرائیل و بحرین آمده است که سران این سه کشور امروز با هم صحبت کرده و توافق کردند که پادشاهی بحرین و اسرائیل روابط دیپلماتیک خود را به طور کامل آغاز کنند.

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین استسازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل برای عادی‌سازی روابط، ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین است

بحرین: روابط دیپلماتیک با اسرائیل برقرار می‌کنیم