کاهش شوکه کننده آمار ازدواج در ایران و نگرانی از کاهش آمار موالید/ احتمال افزایش سقط جنین به دلیل مشکلات اقتصادی

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد؛ کاهش شوکه کننده آمار ازدواج در ایران و نگرانی از کاهش آمار موالید/ احتمال افزایش سقط جنین به دلیل مشکلات اقتصادی

«محمدمهدی تندگویان» معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به اینکه شیوع کرونا و حواشی آن چقدر باعث شده آمار ازدواج کاهش یابد و شاهد عدم تمایل جوانان به ازدواج باشیم، گفت: در این خصوص نه آمار قطعی داریم و نه پایشی مناسبی صورت گرفته است که بخواهم بر اساس آمار گزارش دهم، اما در این خصوص هشدار می‌دهیم و معتقدیم باید فکر اساسی برای آن کرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: به تعبیر دیگر ممکن است، طولانی شدن این دوره از لحاظ روانی و روابطی که به وجود می‌آید، آسیب زننده باشد. یا به عنوان مثال باید بررسی شود که چقدر به این رابطه و پایداری آن لطمه وارد خواهد شد و چقدر امکان دارد، این رابطه‌ها از بین برود و نتیجه بگیرند به سر زندگی مشترک نروند. بدون شک کرونا در تهدید این موضوع تاثیر خواهد گذاشت.

معاون وزیر ورزش و جوانان در توضیح کاهش آمار فرزندآوری در کشور گفت: کاهش فرزندآوری به دو موضوع مربوط می‌شود، که یک وجه آن مربوط به زوجینی است که می‌خواستند زندگی را شروع کنند و شاید چند ماه بعد از ازدواج نیز فرزندآوری را پیش می‌گرفتند، اما شیوع کرونا شروع زندگی آنها را به تعویق انداخت. بحث دوم زوجینی هستند که در رابطه و زندگی مشترک هستند، ولی به دلیل کرونا موضوع فرزندآوری خود را به دلایل مشخص به تعویق انداختند.

معاون ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان گفت: به هر حال ترویج ازدواج ساده باید در خانواده‌ها جا بیافتد و باید زودتر کاری صورت گیرد که از نظر جمعیتی و موضوع ازدواج بتوانیم تغییر فرهنگی را در این چند ماهه ایجاد کنیم. مراسم عروسی نگرفتن عیب نیست و جوانان از این مساله خجالت نکشند. باید این باورهای غلط تعطیل شود و زندگی‌ها شکل بگیرد،‌ البته صدا و سیما هم باید در ترویج این سبک زندگی باورسازی و همکاری کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاهش ۴۰ درصدی مراجعه به مراکز طب سنتی در مشهد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روحانی 'کاهش روند ابتلا به کرونا در محرم را افتخار آمیز' خواند - BBC News فارسیحسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است گزارش برخی استان‌ها نشان می‌دهد علاوه بر برگزاری مراسم عزاداری در محرم شاهد کاهش روند ابتلا به کرونا هستیم و این 'افتخارآمیز' است. صحبت‌های آقای روحانی در حالی بیان می‌شود که میزان مرگ و میر در اثر ابتلا به کرونا همچنان در ایران ۳ رقمی است و به گفته کارشناسان نتیجه هر سیاستی در قبال کرونا چندین هفته پس از آن مشخص می‌شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز استروحانی: *کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز است *عده‌ای فکر می‌کردند اگر اجازه عزاداری یا اگر مدارس باز شوند کرونا از کنترل ما خارج می‌شود *اما می‌بینیم که چون پروتکل‌ها رعایت می‌شود، آمار ابتلا هم در برخی مناطق کاهشی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 20 شهریور 1399سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

آغاز کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو/ مسیر بازار خودرو عوض شدآغاز کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو طبق اعلام رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، قیمت خودروهای داخلی در بازار با یک شیب نزولی در مسیر کاهش قرار گرفته است اما همچنان باتوجه به نبود سقف قیمتی، رقم‌های متفاوتی برای یک خودرو دیده می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: تعداد سربازان آمریکایی در عراق و افغانستان را کاهش می دهیمترامپ: تعداد سربازان آمریکایی در عراق و افغانستان را کاهش می دهیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »