سفیر ایران در آنکارا: در دیدار اردوغان و قالیباف پروتکل‌های بین‌المللی رعایت شده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سفیر ایران در ترکیه در پاسخ به برخی شایعه‌پراکنی‌ها در ارتباط با «عدم رعایت» پروتکل‌های بین‌المللی و تبادل هدایا در دیدار رئیس جمهور ترکیه و رئیس مجلس ایران در استانبول اعلام کرد که در ملاقات مذکور خلاف پروتکل‌های مرسوم بین المللی اقدامی نشده است.

سفیر ایران در ترکیه در پاسخ به برخی شایعه‌پراکنی‌ها در ارتباط با «عدم رعایت» پروتکل‌های بین‌المللی و تبادل هدایا در دیدار رئیس جمهور ترکیه و رئیس مجلس ایران در استانبول اعلام کرد که در ملاقات مذکور خلاف پروتکل‌های مرسوم بین المللی اقدامی نشده است.

فرازمند با بیان این که «در حاشیه اجلاس استانبول از بین روسای هیئت‌های شرکت کننده در اجلاس، رئیس جمهور ترکیه صرفا با رئیس هیئت ایران دیدار کرد و عکس های منتشر شده از سایر دیدارها مربوط به رویدادهای قبل است»، افزود: هدایای سران کشورها به یکدیگر معمولا به رسم یادگار در موزه های روابط سیاسی نگهداری می شود و معمولا سعی می شود کاری که نشان دهنده هنر و فرهنگ کشور باشد و ارزش نگهداری در موزه را به اسم کشور صاحب اثر داشته باشد، اهدا شود.

سفیر ایران در ترکیه همچنین تصریح کرد: در مورد پروتکل پرچم در ملاقات مذکور خلاف پروتکل‌های مرسوم بین المللی اقدامی نشده و اصولا در جهان امروز هیچ کشوری آداب دانی دیپلماتیک خود را به سادگی زیر سوال نمی‌برد. گفتنی است برخی از رسانه‌ها و سیاستمداران ایرانی با ادعای این که رئیس جمهور ترکیه در قبال «تابلو فرش نفیس» از سوی رئیس مجلس ایران صرفا کتاب خود «جهانی عادلانه‌تر میسر است» را به وی اهدا کرده است، انتقادات تند را متوجه مقامات و گزارش‌های بی اساس و پایه منتشر کردند. در این راستا، توئیت‌های سفیر ایران در آنکارا از واقعیت‌هایی که در این نشست رخ داده است، پرده‌برداری می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز مبتلا در خراسان رضویبچه ها به هیچ عنوان نمی توانند مراقب باشند تا مبتلا به ویروس کرونا نشوند چون در یک محیط شلوغ مثل مدرسه این کار غیر ممکن است.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نشست غیر رسمی طرف‌های حاضر در برجام بدون ایرانخبرنگار العربیه گزارش داد که طرف‌های حاضر در برجام قرار است بدون حضور ایران نشستی غیر رسمی در وین برگزار کنند.وزرای خارجه گروه هفت کشور صنعتی جهان هم What are the sequence of events to unfold before World War 3? What are the events that will take place during World War 3? MuhammadQasimDreams ایران که جزو جی ۷ نیست
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

افزایش درآمد ایران از عوارض خروج از این کشور در بودجه سال آیندهبراساس لایحه بودجه منتشر شده از سوی دولت ایران درآمد دولت از عوارض خروج از کشور هزار و 500 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. - خبرگزاری آناتولی حرامشان باد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

معلمان در شهرهای مختلف ایران دست به اعتراضات سراسری زدندمعلمان ایرانی در شهرهایی همچون تهران، اصفهان، شیراز و خرم‌آباد امروز تجمع اعتراضی برگزار کردند. - خبرگزاری آناتولی ابلهانند علوم بی منطق جاهلیت یهودیت و هویت دروغین تاریخ ۲۵۰۰ساله ی یهودیت را با تشگیلات و حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی تحمیلی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران را بیخردانه و جاهلانه و خیانتکارانه بر ایرانیان تدریس میکنند زبانشان هم درازست رفاه و حقوق کافی ازبساط جاهلیت میخواهند!!!...
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازگشایی دفتر نمایندگی ایران در عربستان سعودی تکذیب شدسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران خبرهای منتشر شده در خصوص بازگشایی دفتر نمایندگی این کشور در عربستان سعودی را تکذیب کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »