افزایش درآمد ایران از عوارض خروج از این کشور در بودجه سال آینده

22/09/1400 12:17 ب.ظ

براساس لایحه بودجه منتشر شده از سوی دولت ایران درآمد دولت از عوارض خروج از کشور هزار و 500 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. - خبرگزاری آناتولی

براساس لایحه بودجه منتشر شده از سوی دولت ایران درآمد دولت از عوارض خروج از کشور هزار و 500 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. - خبرگزاری آناتولی 13.12.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی دولت ابراهیم رئیسی در اولین بودجه‌ای که برای اداره این کشور در سال آینده در نظر گرفته است، نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

براساس لایحه بودجه منتشر شده، در سال آینده دولت درآمد هزار و 500 میلیارد تومانی را از محل عوارض خروج از کشور پیش‌بینی کرده است.

مبلغ درآمد دولت از محل عوارض از خروج از کشور در سال 1400 با توجه به شیوع کرونا حدود 110 میلیارد تومان بوده است. مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران با توجه به انتشار خبر در برخی رسانه‌های ایران مبنی بر افزایش 14 برابری عوارض خروج از کشور گفت: «پیشنهاداتی مبنی بر افزایش عوارض خروج از کشور به صورت درصدی از بلیت مطرح شد که هنوز وارد دولت نشده است. اما این ارقام مطرح شده صحت ندارد و هنوز تصمیمی در این باره نگرفتیم».

با این حال در سال 98، میزان درآمد دولت از محل عوارض خروج از کشور هزار و 150 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

حرامشان باد

شمار قربانیان گردبادهای آمریکا احتمالا بیش از ۱۰۰ نفر است | DW | 13.12.2021فرماندار ایالت کنتاکی اعلام کرد تعداد دقیق تلفات گردبادهای دو روز گذشته هنوز مشخص نیست و امید به زنده یافتن ناپدیدشدگان از زیر آوار کم‌تر می‌شود. گردباد در چند ایالت به‌ویژه کنتاکی هزاران خانه را ویران کرد.

نیویورک تایمز: گانتس و رئیس موساد دست‌خالی از آمریکا برگشتندنیویورک تایمز: *گانتس و رئیس موساد دست‌خالی از آمریکا برگشتند *اختلافات مقامات اسراییلی با آمریکا در زمینه مذاکرات وین پابرجا باقی مانده است *تماس تلفنی میان بنت و بلینکن با وجود نمایش تصوراتی بسیار متمایز درباره ارزش یک توافق احیا شده، مشاجره آمیز بود

تولید قدرت برای ما الهام یافته از یک راهبرد نیرومند استسرلشکر سلامی گفت: تولید قدرت برای ما یک عادت نیست بلکه الهام یافته از یک راهبرد نیرومند است و از یک منطق استراتژیک تبعیت می‌کند و کاملاً هدفمند و هوشمندانه این توسعه قدرت اتفاق می‌افتد.

وضعیت نگران‌کننده سلامتی ستاره بایرن‌مونیخ پس از ابتلا به کرونا | DW | 11.12.2021یوزوآ کیمیش، ملی‌پوش فوتبال آلمان و بازیکن بایرن‌مونیخ پس از گذشت نزدیک به یک ماه بعد از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ همچنان درگیر مشکلات ریوی و جسمانی است. زمان بازگشت او به زمین نیز هنوز نامعلوم است.

گروه بین‌المللی بحران: گرسنگی در افغانستان می‌تواند بیشتر از جنگ قربانی بگیرد«گروه بین المللی بحران» هشدار داد که گرسنگی ادامه دار در افغانستان بیشتر از جنگ بیست سال اخیر در این کشور قربانی خواهد گرفت. - خبرگزاری آناتولی

اصلاحات نرخ خودرو، کمتر از تورم بود/ عرضه 260 هزار دستگاه تا پایان سالوزیر صمت اظهار داشت: تورم کشور ما بالای 40 درصد است ولی از ابتدای سال تا امروز تنها 18 درصد افزایش قیمت خودرو را شاهد بودیم. به عبارتی اصلاح قیمت خودرو به میزان نصف مقدار تورمی بوده که در بازار و کالاها وجود دارد. این موضوع باعث می‌شود که میزانی گردش مالی در خودروسازی افزایش یافته و تا حدی از زیان آنها کاسته شود.