سفر کوتاه امانوئل ماکرون به عراق

12/06/1399 12:58:00 ب.ظ

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه برای سفری کوتاه روز چهارشنبه وارد بغداد پایتخت عراق شد جزئیات بیشتر🔽

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه برای سفری کوتاه روز چهارشنبه ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) وارد بغداد پایتخت عراق شد. امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه برای سفری کوتاه روز چهارشنبه ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) وارد بغداد پایتخت عراق شد. آقای ماکرون که پیش از این در بیروت به سر می‌برد، خبر سفر خود به عراق را سه‌شنبه شب در کنفرانس خبری اعلام کرد.

وی گفت این سفر با هدف «کمک به حفظ حاکمیت ملی عراق» انجام می‌شود.

آقای ماکرون در این سفر با مصطفی کاظمی نخست‌وزیر، برهم صالح رئیس‌جمهور و دیگر مقامات بلندپایه عراقی از جمله محمد حلبوسی، رییس پارلمان دیدار می کند. منابع محلی گفته‌اند تمرکز مذاکرات بر حفظ استقلال عراق در میانه جدال دو متحدش، ایران و آمریکا قرار خواهد داشت.

تابستان گذشته ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه به مقامات عراقی توصیه کرده بود که این کشور باید خودش را از تنش‌های منطقه‌ای دور نگاه دارد. ماکرون برای پیگیری اصلاحات در لبنان دوباره وارد بیروت شد رئیس‌جمهور فرانسه پیشتر گفته بود حفظ حاکمیت ملی عراق به مردم رنج‌دیده این کشور اجازه می‌دهد تسلیم قدرت‌های منطقه‌ای و همینطور تروریسم اسلام‌گرا نشوند. او اضافه کرده بود: «مردم و رهبران عراق به این مسئله واقف هستند و وظیفه فرانسه کمک به آن‌هاست.» headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

ماکرون با آیت الله سیستانی در نجف اشرف دیدار می‌کندماکرون با آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف دیدار می‌کند رئیس‌جمهور فرانسه در سفر کوتاه امروز خود به عراق با آیت‌الله سید علی سیستانی در نجف اشرف دیدار خواهد کرد.

عون: اول سپتامبر ۲۰۲۰ نقطه آغاز لبنان جدید است/ جت‌های فرانسوی پرچم لبنان را ترسیم کردندرئیس جمهوری لبنان: امید امروز ما به تشکیل دولت جدید قادر به آغاز اصلاحات دوخته شده است، اول سپتامبر ۲۰۲۰ ایستگاه آغاز لبنان جدید خواهد بود تا شهروندان مالکان باشند نه رهبران طوایف

هدف مکرون از سفر به عراق چیست؟فرانسه این روزها در پی بازگشت به نقش بین‌المللی سابق خود است؛ امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه که یک بار به بیروت سفر کرده بود بار دیگر قصد سفر به لبنان دارد و علاوه بر این، رسانه‌ها از سفر قریب‌الوقوع او به بغداد هم خبر می‌دهند.

تاکنون تصمیمی برای برگزاری مراسم اربعین اتخاذ نشده استسفیر ایران در عراق: تاکنون تصمیمی برای برگزاری مراسم اربعین اتخاذ نشده است، با توجه به توافق موجود میان ایران و عراق ورود زائران ایرانی به عراق همچنان ممنوع است

گزینه‌های مکرون برای مقامات لبنان: یا اصلاحات یا تنبیه‌های بین‌المللیامانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه، در دیدار با رهبران تشکل‌های سیاسی لبنان بر ضرورت اجرای نقشه ‌راه اصلاحات در لبنان تاکید کرد و به مقامات این کشور هشدار داد در صورتی‌که اصلاحات مورد نظر اجرا نشود با اقدامات تنبیهی از سوی جامعه بین‌المللی روبرو خواهند شد.

وزیر خارجه سوئیس هفته آینده به ایران سفر می‌کندوزارت خارجه سوئیس از سفر وزیر خارجه این کشور به ایران در هفته آتی خبر داد.