سفر کوتاه امانوئل ماکرون به عراق

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه برای سفری کوتاه روز چهارشنبه وارد بغداد پایتخت عراق شد جزئیات بیشتر🔽

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه برای سفری کوتاه روز چهارشنبه ۲ سپتامبر وارد بغداد پایتخت عراق شد.

آقای ماکرون در این سفر با مصطفی کاظمی نخست‌وزیر، برهم صالح رئیس‌جمهور و دیگر مقامات بلندپایه عراقی از جمله محمد حلبوسی، رییس پارلمان دیدار می کند. تابستان گذشته ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه به مقامات عراقی توصیه کرده بود که این کشور باید خودش را از تنش‌های منطقه‌ای دور نگاه دارد.رئیس‌جمهور فرانسه پیشتر گفته بود حفظ حاکمیت ملی عراق به مردم رنج‌دیده این کشور اجازه می‌دهد تسلیم قدرت‌های منطقه‌ای و همینطور تروریسم اسلام‌گرا نشوند. او اضافه کرده بود: «مردم و رهبران عراق به این مسئله واقف هستند و وظیفه فرانسه کمک به آن‌هاست.»

۱۱ فرانسوی عضو داعش در عراق حکم اعدام دریافت کرده‌اند، هرچند هنوز حکم درباره آنان هنوز اجرا نشده است.برخلاف رویه بازدید دیگر رهبران کشورهای خارجی که در سفر خود به عراق به اربیل هم سفر می‌کنند، امانوئل ماکرون برنامه ای برای سفر به پایتخت اقلیم خودمختار کردستان ندارد و نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق به بغداد آمده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ماکرون با آیت الله سیستانی در نجف اشرف دیدار می‌کندماکرون با آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف دیدار می‌کند رئیس‌جمهور فرانسه در سفر کوتاه امروز خود به عراق با آیت‌الله سید علی سیستانی در نجف اشرف دیدار خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عون: اول سپتامبر ۲۰۲۰ نقطه آغاز لبنان جدید است/ جت‌های فرانسوی پرچم لبنان را ترسیم کردندرئیس جمهوری لبنان: امید امروز ما به تشکیل دولت جدید قادر به آغاز اصلاحات دوخته شده است، اول سپتامبر ۲۰۲۰ ایستگاه آغاز لبنان جدید خواهد بود تا شهروندان مالکان باشند نه رهبران طوایف
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هدف مکرون از سفر به عراق چیست؟فرانسه این روزها در پی بازگشت به نقش بین‌المللی سابق خود است؛ امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه که یک بار به بیروت سفر کرده بود بار دیگر قصد سفر به لبنان دارد و علاوه بر این، رسانه‌ها از سفر قریب‌الوقوع او به بغداد هم خبر می‌دهند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

تاکنون تصمیمی برای برگزاری مراسم اربعین اتخاذ نشده استسفیر ایران در عراق: تاکنون تصمیمی برای برگزاری مراسم اربعین اتخاذ نشده است، با توجه به توافق موجود میان ایران و عراق ورود زائران ایرانی به عراق همچنان ممنوع است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزینه‌های مکرون برای مقامات لبنان: یا اصلاحات یا تنبیه‌های بین‌المللیامانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه، در دیدار با رهبران تشکل‌های سیاسی لبنان بر ضرورت اجرای نقشه ‌راه اصلاحات در لبنان تاکید کرد و به مقامات این کشور هشدار داد در صورتی‌که اصلاحات مورد نظر اجرا نشود با اقدامات تنبیهی از سوی جامعه بین‌المللی روبرو خواهند شد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه سوئیس هفته آینده به ایران سفر می‌کندوزارت خارجه سوئیس از سفر وزیر خارجه این کشور به ایران در هفته آتی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »