هدف مکرون از سفر به عراق چیست؟

11/06/1399 02:38:00 ب.ظ

اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: رقابت با آمریکا یا تکمیل نقش واشینگتن/ هدف مکرون از سفر به عراق چیست؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

فرانسه این روزها در پی بازگشت به نقش بین‌المللی سابق خود است؛ امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه که یک بار به بیروت سفر کرده بود بار دیگر قصد سفر به لبنان دارد و علاوه بر این، رسانه‌ها از سفر قریب‌الوقوع او به بغداد هم خبر می‌دهند. اعتمادآنلاین| فرانسه این روزها در پی بازگشت به نقش بین‌المللی سابق خود است؛ امانوئل مکرون...

اعتمادآنلاین| فرانسه این روزها در پی بازگشت به نقش بین‌المللی سابق خود است؛ امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه که یک بار به بیروت سفر کرده بود بار دیگر به لبنان سفر کرد و علاوه بر این، رسانه‌ها از سفر قریب‌الوقوع او به بغداد هم خبر می‌دهند.

به گزارش اعتمادآنلاین، یک عضو کمیسیون روابط خارجی مجلس عراق خبر داد، مهم‌ترین برنامه امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه در بغداد در حدود مسائل اقتصادی و امنیتی خواهد بود. پیش از سفر مکرون به بغداد که قرار است به زودی انجام شود، وزیر دفاع فرانسه به این کشور رفت و با مسئولان عراقی رایزنی کرد.

به اعتقاد کارشناسان، گرچه عنوان اصلی این سفر اعلام آمادگی پاریس برای همکاری امنیتی با بغداد است، اما ظاهراً قراردادهای الکاظمی با دولت ترامپ به شدت اروپایی‌ها را نگران کرده و آنها به دنبال حداقل حفظ جایگاه خود در این کشور هستند. headtopics.com

منابع عراقی نیز در همین راستا خبر دادند رئیس‌جمهور فرانسه قصد دارد در این سفر قرارداد دولت سابق عراق با یک شرکت آلمانی-فرانسوی در مورد بازسازی بخش برق عراق را به مسئولان این کشور یادآور شود.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مکرون بار دیگر به لبنان سفر کردپیامدهای حادثه بیروت | منابع خبری دوشنبه شب گزارش دادند: «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه برای دومین بار پس از حادثه انفجار بندر بیروت برای دیدار با مقام‌های لبنانی وارد بیروت شده است

بازگشت مکرون به بیروت؛ دیدار با خواننده سرشناس لبنان و کاشتن یک سرو - BBC News فارسیامانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه دومین روز سفر خود به بیروت را با کاشت نهال یک سرو، نماد لبنان آغاز کرد. او شب گذشته برای همبستگی با اعتراضات مردم لبنان به دیدار فیروز، خواننده مشهور و سرشناس جهان عرب رفت. آقای مکرون همچنین از مصطفی ادیب، نخست وزیر جدید این کشور خواست هر چه زودتر کابینه خود را تشکیل دهد و درباره خطر فروپاشی اقتصادی لبنان هشدار داد.

لبنان در آستانه سفر ماکرون؛ سعد حریری از توافق بر سر نخست‌وزیری مصطفی ادیب خبر دادمقامات رسمی بلندپایه لبنان گفته‌اند امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه رهبران لبنان را ۴۸ ساعت قبل از به نتیجه رسیدن نهایی توافق بر سر نخست‌وزیر تحت فشار قرار داده است. هفته گذشته رهبران لبنان بر سر انتخاب نخست‌وزیر به بن‌بست رسیده بودند.

مقررات سفر شهروندان ایرانی به ۴ کشور اروپاییمقررات سفر شهروندان ایرانی به ۴ کشور اروپایی با وجود برقراری پروازهای مستقیم بین ایران ـ فرانسه، هلند و اتریش اما هنوز امکان سفرهای توریستی و غیرضروری به این کشورها فراهم نشده است و ویزای شنگن فعلا برای شهروندان ایرانی صادر نمی‌شود.

ترامپ در آستانه سفر به کنوشا: پلیس آمریکا در لحظه حساس «بازی گلف» قرار دارددونالد ترامپ روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز شدت بالای خشونت‌های اعمال شده توسط برخی ماموران پلیس این کشور را در مواجهه با اعتراض‌های خیابانی، به موقعیت گلف‌بازی تشبیه کرد که در چند قدمی سوراخ ممکن است با ضربه‌ای بیش از حد محکم دچار لغزش شود.

وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد🔺وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد ⚡️مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۹ شهریور در توئیتی از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست محیطی انتقاد کرد.