سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت العربية

مرکز رسانه‌ای نهادهای امنیتی عراق اعلام کرد موشک‌های شلیک شده به منطقه سبز از منطقه «حی السلام » شلیک شده‌اند. از مجموع سه موشک شلیک شده، دو موشک به منطقه سبز و یک موشک به منطقه الحارثیه اصابت کرد.

بر اساس گزارش این مرکز در نتیجه این حمله 4 دستگاه خودرو شهری در منطقه سبز دچار خسارت شدند. نیروهای فرماندهی عملیات بغداد هم سکوهای پرتاب این موشک‌ها را پیدا کردند. همزمان رسانه‌های عراقی گزارش کردند که ستون‌های دود از داخل سفارت آمریکا به آسمان رفته، آژیر خطر به صدا درآمده و هلی‌کوپترهای بدون سرنشین هم در منطقه به پرواز در آمدند.

این سومین حمله‌ای است که در یک هفته گذشته تاسیسات دیپلماتیک، نظامی و یا تجاری غربی در عراق را مورد هدف قرار می‌دهد. پیش از این چند ماهی بود که از شدت این حملات کاسته شده بود. تاسیسات نظامی و دیپلماتیک آمریکا در عراق و به ویژه محل استقرار سربازان این کشور بارها مورد حمله قرار گرفته‌اند که آخرین نمونه از این دست حملات، حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی اربیل است که در نتیجه آن دو شهروند غیرنظامی کشته و چند تن دیگر از جمله یک نظامی آمریکایی زخمی شدند. آمریکا شبه‌نظامیان عمدتا شیعه وابسته به ایران را به انجام این حملات متهم می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آمریکا شده انگشت نمای دنیا مثل گوسفند میزننش هیچ غلطی هم نمیکنه😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مشاور امنیتی ملی آمریکا: ایران در انزوا قرار داشته و توپ در زمین بازی تهران استجیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا با بیان این نکته که جو بایدن رئیس‌جمهوری، «مصمم است که ایران به ایران در انزوا هست و صاحب توپ؟ برو آقا کاوتو بچرون برو به ننت بکو اول تهدات خود عمل کند اوسگول%%$
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

'نقش سپاه قدس' در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو | DW | 08.03.2021سازمان‌های اطلاعاتی هند از ارتباط ماجرای بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو با سپاه قدس خبر داده‌اند. گفته شده که عاملان با صحنه‌آرایی بر آن بوده‌اند مسئولیت این حمله را بر دوش 'دولت اسلامی' (داعش) بیاندازند. ترامپ چه تخمی از این حرومزاده ها کشیده بود نترس، اگه سپاه قدس بود بمبو تو کون سفیر کار میذاشت 😆 خوب کاری کردن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیدگاه | یادداشت کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکا: سیاست آمریکا در خاورمیانه منسوخ و خطرناک استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حمله موشکی به اطراف سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد | DW | 22.02.2021نهادهای امنیتی عراق از اصابت دو موشک به منطقه سبز این شهر خبر می‌دهند. این حملات تلفات جانی نداشته و هنوز کسی مسئولیت آنها را به عهده نگرفته است. کار تروریستهای جمهوری اسلامی است. چه معنايى دارد كه در پايتخت يك كشور مستقل منطقه اى توسط اشغالگران ايجاد شود بنام منطقه سبز ؟؟ الان اعلام میشه چند نفر گوششون زنگ خورده و اتفاقی نیفتاده. همچنان که در حمله موشکی ایران صدها کشته و زخمی را پنهان کردند و یواش یواش رو شد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دستور آمریکا به کارکنان سفارت در کابل برای خروج از افغانستانوزارت خارجه آمریکا همچنین در دستورالعمل به‌روز شده خود گفته است که شهروندان آمریکایی نباید به افغانستان سفر کنند و کسانی که آن‌جا هستند باید در اسرع وقت با پروازهای تجاری موجود خاک این این کشور را ترک کنند. سفارتش رو هم میخواد ببنده کفتار؟ مردم بدبخت افغانستان را ول میکنند تا دست داعش و طالبان بیوفتە ، دم از انسانیت هم میزنند .
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »