سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت

22/02/2021 11:08:00 ب.ظ

سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت #العربية

العربية

سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت العربية

سفارت آمریکا در عراق که در منطقه به شدت حفاظت‌شده سبز عراق قرار دارد، شامگاه دوشنبه 22 فوریه 2021

مرکز رسانه‌ای نهادهای امنیتی عراق اعلام کرد موشک‌های شلیک شده به منطقه سبز از منطقه «حی السلام (الطوبجی)» شلیک شده‌اند. از مجموع سه موشک شلیک شده، دو موشک به منطقه سبز و یک موشک به منطقه الحارثیه اصابت کرد.بر اساس گزارش این مرکز در نتیجه این حمله 4 دستگاه خودرو شهری در منطقه سبز دچار خسارت شدند. نیروهای فرماندهی عملیات بغداد هم سکوهای پرتاب این موشک‌ها را پیدا کردند.

همزمان رسانه‌های عراقی گزارش کردند که ستون‌های دود از داخل سفارت آمریکا به آسمان رفته، آژیر خطر به صدا درآمده و هلی‌کوپترهای بدون سرنشین هم در منطقه به پرواز در آمدند.این سومین حمله‌ای است که در یک هفته گذشته تاسیسات دیپلماتیک، نظامی و یا تجاری غربی در عراق را مورد هدف قرار می‌دهد. پیش از این چند ماهی بود که از شدت این حملات کاسته شده بود.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آمریکا شده انگشت نمای دنیا مثل گوسفند میزننش هیچ غلطی هم نمیکنه😂

مشاور امنیتی ملی آمریکا: ایران در انزوا قرار داشته و توپ در زمین بازی تهران استجیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا با بیان این نکته که جو بایدن رئیس‌جمهوری، «مصمم است که ایران به ایران در انزوا هست و صاحب توپ؟ برو آقا کاوتو بچرون برو به ننت بکو اول تهدات خود عمل کند اوسگول%%$

'نقش سپاه قدس' در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو | DW | 08.03.2021سازمان‌های اطلاعاتی هند از ارتباط ماجرای بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو با سپاه قدس خبر داده‌اند. گفته شده که عاملان با صحنه‌آرایی بر آن بوده‌اند مسئولیت این حمله را بر دوش 'دولت اسلامی' (داعش) بیاندازند. ترامپ چه تخمی از این حرومزاده ها کشیده بود نترس، اگه سپاه قدس بود بمبو تو کون سفیر کار میذاشت 😆 خوب کاری کردن

دیدگاه | یادداشت کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکا: سیاست آمریکا در خاورمیانه منسوخ و خطرناک استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

حمله موشکی به اطراف سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد | DW | 22.02.2021نهادهای امنیتی عراق از اصابت دو موشک به منطقه سبز این شهر خبر می‌دهند. این حملات تلفات جانی نداشته و هنوز کسی مسئولیت آنها را به عهده نگرفته است. کار تروریستهای جمهوری اسلامی است. چه معنايى دارد كه در پايتخت يك كشور مستقل منطقه اى توسط اشغالگران ايجاد شود بنام منطقه سبز ؟؟ الان اعلام میشه چند نفر گوششون زنگ خورده و اتفاقی نیفتاده. همچنان که در حمله موشکی ایران صدها کشته و زخمی را پنهان کردند و یواش یواش رو شد

دستور آمریکا به کارکنان سفارت در کابل برای خروج از افغانستانوزارت خارجه آمریکا همچنین در دستورالعمل به‌روز شده خود گفته است که شهروندان آمریکایی نباید به افغانستان سفر کنند و کسانی که آن‌جا هستند باید در اسرع وقت با پروازهای تجاری موجود خاک این این کشور را ترک کنند. سفارتش رو هم میخواد ببنده کفتار؟ مردم بدبخت افغانستان را ول میکنند تا دست داعش و طالبان بیوفتە ، دم از انسانیت هم میزنند .

هدف حمله موشکی قرار گرفت و چند فروند موشک کاتیوشا به منطقه پیرامونی آن اصابت کرد.سلاح هسته‌ای دست نیابد»، خاطرنشان کرد «دیپلماسی، بهترین راه برای جلوگیری از بروز این اتفاق است.جهان "نقش سپاه قدس" در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو سازمان‌های اطلاعاتی هند از ارتباط ماجرای بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو با سپاه قدس خبر داده‌اند.فارن پالیسی » نوشته است یک رویکرد تازه نسبت به کشورهای منطقه خلیج فارس مستلزم گذاشتن یک بنای بهتر است.

مرکز رسانه‌ای نهادهای امنیتی عراق اعلام کرد موشک‌های شلیک شده به منطقه سبز از منطقه «حی السلام (الطوبجی)» شلیک شده‌اند. از مجموع سه موشک شلیک شده، دو موشک به منطقه سبز و یک موشک به منطقه الحارثیه اصابت کرد.» سالیوان تأکید کرد که واشینگتن، ادامه «ناعادلانه و غیرقانونی بازداشت گروگان‌های آمریکایی» از سوی ایران را نمی‌پذیرد. بر اساس گزارش این مرکز در نتیجه این حمله 4 دستگاه خودرو شهری در منطقه سبز دچار خسارت شدند. تحقیقات آژانس‌های مقابله با تروریسم هند از محل وقوع انفجار روز ۲۹ ژانویه نشان می‌دهد که بمب کارسازی‌شده برخلاف تصور نخست، بمب آتش‌زا نبوده، بلکه در آن از پینترنیت (ترکیبی از اسید نیتریک، اسید سولفوریک و پنتا اریتیریتول) یا از آنفو (ترکیب نیترات آمونیوم با بنزین) استفاده شده است. نیروهای فرماندهی عملیات بغداد هم سکوهای پرتاب این موشک‌ها را پیدا کردند.» اظهارات سالیوان در مورد برنامه هسته‌ای ایران در حالی بود تهران یکشنبه 21 فوریه اعلام کرد، گفت‌و گوهای «مثمر ثمری» با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته که دو روز قبل از آغاز اجرای مصوبه مجلس، پیرامون توقف عمل به پروتکل الحاقی در صورت عدم لغو تحریم‌های ایالات متحده، راهی تهران شده‌است. همزمان رسانه‌های عراقی گزارش کردند که ستون‌های دود از داخل سفارت آمریکا به آسمان رفته، آژیر خطر به صدا درآمده و هلی‌کوپترهای بدون سرنشین هم در منطقه به پرواز در آمدند. در سال ۲۰۰۱، همچنان مبداء ۲۹ درصد از واردات نفتی ایالات متحده منطقه خلیج فارس بود.

این سومین حمله‌ای است که در یک هفته گذشته تاسیسات دیپلماتیک، نظامی و یا تجاری غربی در عراق را مورد هدف قرار می‌دهد. رافائل گروسی مدیر آژانس جهانی انرژی هسته‌ای، یک روز پس از ورود به تهران با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و سپس محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ملاقات کرد. سازمان‌های مقابله با تروریسم هند فهرستی از نیروهای مظنون برای انجام این عملیات تهیه کرده‌اند. پیش از این چند ماهی بود که از شدت این حملات کاسته شده بود. تاسیسات نظامی و دیپلماتیک آمریکا در عراق و به ویژه محل استقرار سربازان این کشور بارها مورد حمله قرار گرفته‌اند که آخرین نمونه از این دست حملات، حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی اربیل است که در نتیجه آن دو شهروند غیرنظامی کشته و چند تن دیگر از جمله یک نظامی آمریکایی زخمی شدند.» گروسی پیش از این تأکید کرده بود که هدف از سفرش به تهران، یافتن «یک راه حل قابل قبول طرفین است تا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بتواند فعالیت‌های اساسی خود برای کسب اطمینان پیرامون اقدامات هسته‌ای ایران را ادامه دهد. آمریکا شبه‌نظامیان عمدتا شیعه وابسته به ایران را به انجام این حملات متهم می‌کند. در گزارش"هندوستان‌تایمز" آمده است که سپاه قدس از طریق یک گروه شیعه وابسته به خود در هند این حمله را انجام داده است. . از سوی دیگر، تهران با تأکید اولویت برداشته شدن تحریم‌ها عنوان کرده، در صورت بازگشت ایالات متحده به تعهدات حاضر است عمل به عهدات برجامی اش را از سر بگیرد. مشارکت آمریکا با این کشورها در حوزه تروریسم همچنان بسیار حیاتی است.