سرنوشت لایحه همه‌پرسی نظارت استصوابی به کجا رسید؟

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین تشریح کرد: سرنوشت لایحه همه‌پرسی درباره نظارت_استصوابی به کجا رسید؟ 🔹جنیدی: مساله همه‌پرسی درباره نظارت استصوابی در چارچوب کلی نظارت بر انتخابات تدوین شد

پس از انتخابات مجلس یازدهم و انتقادات جدی به نحوه بررسی صلاحیت کاندیداهای این انتخابات، نامه یکی از احزاب اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در این باره باعث شد تا لایحه همه‌پرسی درباره نظارت استصوابی در دستور کار دولت قرار بگیرد اما همانند بسیاری از مسائل موضوع در گذر زمان در ماه‌های گذشته مسکوت مانده است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: فضا را باید سنجید، حتی با مجلس هم سو هم باید دید چه کاری نتیجه موثری دارد و بعد باید در آن چارچوب پیش رفت.جنیدی درباره معرفی سایتی از جانب کمیسیون اصل 90 مجلس یازدهم برای جمع‌آوری امضا و شکایت از رئیس‌جمهور توسط مردم و طرح مسائلی از قبیل «شکایت ملت بزرگ ایران از آقای حسن روحانی» گفت: دایره اختیارات هر نهادی مشخص است و رفتارهایی از قبیل دعوت مردم به شکایت از رئیس‌جمهور رفتارهای سیاسی است و جنبه حقوقی ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در صورت برگزاری رفراندوم، مشروعیت مردمی نظام تقویت می‌شود/ دولت مسائل مورد نظرش برای همه‌پرسی را در قالب لایحه به مجلس ارائه دهدیک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مراجعه مستقیم به آرا عمومی یکی از شیوه‌های مردم سالاری است که واسطه‌ها را حذف می‌کند و به نوعی دموکراسی مستقیم بدون واسطه است که نقش مردم و مشروعیت نظام حکمرانی را تقویت می‌کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آیا تعیین تکلیف مآرب سرنوشت جنگ یمن را رقم خواهد زد؟به نظر می‌رسد همانطور که تعیین تکلیف حلب در سوریه در سال ۲۰۱۶، سمت و سوی جنگ را مشخص کرد، این‌بار در یمن، تسلط بر مآرب چنین نقشی را ایفا خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قمار غنی‌سازی ۶۰ درصدی؛ اثر تحفه تازه نطنز بر سرنوشت ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بی خبری از سرنوشت یک نوجوان ۱۴ ساله بازداشت شده در پیرانشهر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گره جدید مذاکرات برجام؛ سرنوشت سانتریفیوژهای پیشرفته ایران | DW | 06.05.2021آمریکا و اروپا خواستار تخریب سانتریفیوژهای نسل جدید ایران شده‌اند و ایران که پیشرفت زیادی کرده حاضر به پذیرش این خواست نیست. از نظر اروپا و آمریکا هر توافقی برای احیای برجام مستلزم بازگشت ایران به تعهدات قبلی خود است. ایران دست بالا در مذاکرات دارد و اگر به خواسته آنها تن دهد مطمئنآ ایران هیچوقت روی آرامش نخواهد دید و باید به امریکا و اروپا فهماند درصورتیکه زیر توافق بزنند ایران فعلیت خود را توسعه میدهد و به عقب برنمیگردد. گوه خوردن من همیشه گفتم به غربی‌ها هیچ وقت اعتماد نکنید داشتن سانتریفیوژ‌های نسل جدید برای ایران یک نعمت بزرگیه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »