سازمان ملل: 636 نفر طی 6 ماه نخست امسال در کنگو کشته شدند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان ملل متحد اعلام کرد در پی درگیری‌های گروه‌های مسلح در استان ایتوری در شمال شرقی کنگو در نیمه نخست سال‌جاری 636 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد که در پی درگیری‌های گروه‌های مسلح در استان ایتوری در شمال شرقی کنگو طی 6 ماه نخست سالجاری 636 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در این گزارش با اشاره به افزایش 64 درصدی تجاوز و قتل آمده است: در این دوره 1130 نفر نیز زخمی شده‌اند. گروه شورشی موسوم به اتحاد برای توسعه کنگو ٬ شورشیان اوگاندا و نیروهای اتحاد دموکراتیک به عنوان عاملان اصلی این قتل‌ها و نقض حقوق ذکر می‌شوند. گفتنی است مناطق شرقی کنگو در مرز رواندا، اوگاندا و بورونئی از 20 سال پیش صحنه حملات و درگیری‌ گروه‌های مسلح بوده است که در تلاش برای کنترل منابع غنی زیرزمینی مانند طلا و کبالت هستند.

براساس داده های سازمان ملل متحد، از سال 2014 تاکنون بیش از 3 هزار غیرنظامی در نتیجه حملات نیروهای اتحاد دموکراتیک در این منطقه جان خود را از دست داده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوتین: به کارکنان سازمان ملل مجانی واکسن کرونا می‌زنیمرئیس جمهور روسیه اعلام کرده است که کارمندان سازمان ملل می‌توانند از واکسن روسی ضد کرونا به صورت رایگان استفاده کنند. به کارکنان سازمان بهداشت چینی هم بزنیدخیلی خوبه خخخخخ مافیا روسیه وکار مجانی امکان نداره مجلس خبرگان وشورای اسلامی ما تو صف واکسن مجانی روسی بودن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده اسرائیل هنگام پخش سخنرانی اردوغان در سازمان ملل سالن را ترک کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در سازمان ملل: سخنرانی امروز رئیس جمهوری ایران «شاهکار دروغ‌پردازی» بودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. آخوند = دروغ از بس که وقیح و بی شرف و شیطان صفت هستند روحانی از ظریف وقیح تر ظریف از روحانی بی شرف تر فلسفه غرب میگوید: فکر میکنم پس هستم ... فلسفه اسلامی می گوید : اگر فکر میکنی اصلا نباید باشی...!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وقتی روحانی موضوع اعتراض‌های آبان را به مجمع عمومی سازمان ملل کشید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

محمد اشرف غنی در مجمع عمومی سازمان ملل: اولویت ما آتش‌بس است - BBC News فارسیمحمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در پیامی ویدئویی که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیورک پخش شد در اشاره به مذاکرات جاری صلح با طالبان در دوحه خواستار آتش‌بس شده است. شما الويت كشورتون آتش بسه اينجا الويت حاكمان ما جنگ بعد از بیش از چهل سال جنگ داخلی, افغانستان اولویت غذا ودارو وارزش پول ملی ندارد اما ما داریم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکنش آمریکا به اظهارات رئیس‌جمهور ایران در سازمان ملل- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimواکنش آمریکا به اظهارات رئیس‌جمهور ایران در سازمان‌ملل: اگر دوران سلطه و هژمونی که روحانی از آن حرف می‌زند به پایان رسیده است، چرا ایران نیروهای خود را از عراق بیرون نمیکشد و از تلاش‌هایش برای سیطره بر لبنان از طریق حزب‌الله دست برنمی‌دارد؟ چون می خواست جلوی سیطره داعش .اسراییل و امریکا را در کشورهای همسایه بگیرد و گرفت و بخاطر همینه ۰که با صرف این همه دلار و ریال سعودی ناکام ماندید و می سوزید چقدرپرو هستند؟ ازهزاران کیلومتراونورتراومدن ونخودهرآشی شدن اونوقت بمامیگن تومنطقه چه کارمیکنی ؟ تُف به شرف نداشته مریدان شمادرایران ومنطقه که اینونمی فهمند! اون کسی که از عراق و لبنان باید برود شما و نیروهای وحشی تان هستید .ای گانگسترهای اتوکشیده ادوکلان زده وحشی
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »