محمد اشرف غنی در مجمع عمومی سازمان ملل: اولویت ما آتش‌بس است - BBC News فارسی

03/07/1399 01:39 ق.ظ

اشرف غنی در مجمع عمومی سازمان ملل: اولویت ما آتش‌بس است

با این حال شروع ده روز پیش این مذاکرات در فضایی نویدبخش فورا با بروز خشونت های تازه در سراسر کشور مخدوش شد.یک روز پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت که به جنگ افغانستان پایان خواهد داد و نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج خواهد کرد.

یک روز پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت که به جنگ افغانستان پایان خواهد داد و نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج خواهد کرد. آقای ترامپ با اشاره به برگزاری نشست صلح افغانستان گفته که آمریکا این کار را از موضع قدرت انجام داده است.

قرار است که در آینده نزدیک نشست ژنو به منظور حمایت مالی در سالهای آینده از افغانستان برگزار شود. از شروع مذاکرات بین الافغانی صلح افغانستان بیش از یک هفته می‌گذرد، ولی هیأت‌های دو طرف تاکنون نتوانسته‌اند که اختلاف بر سر طرزالعمل مذاکره را حل کنند.

شورای عالی مصالحه افغانستان گفته به زودی در مورد طرزالعمل مذاکرات با طالبان به نتیجه خواهند رسید. بعضی از اعضای هیات مذاکره کننده دولت در دوحه هم گفته‌اند که تا یکی دو روز آینده در مورد اختلافات موجود به توافق خواهند رسید.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

شما الويت كشورتون آتش بسه اينجا الويت حاكمان ما جنگ

کرونا در ایران؛ فوت 178 بیمار و ثبت 3712 مبتلای جدید در یک روزکرونا در ایران؛ فوت 178 بیمار و ثبت 3712 مورد جدید ابتلا در یک روز

کرونا در ایران؛ ثبت رکوردی تازه در تعداد مبتلایان

پزشکان بدون مرز: 16 نفر در حمله خمپاره‌ای در تعز یمن زخمی شدند

آمار مرگ در اثر ویروس کرونا در آمریکا از ۲۰۰ هزار نفر گذشت - BBC News فارسیداده های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که آمار مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا اکنون از ۲۰۰ هزار نفر عبور کرده است. امریکایی کمتر جهان ایمن تر Don’t spread lie. Viva Trump. Trump 2020. 🇺🇸✌🏻❤️ یاد داستان اون خیاطه افتادم که سر راه قبرستون خیاطی داشت😅 هر تابوتی را که می بردن یه سنگ می انداخت توی کوزه قبل از بستن مغازه می شمرد. تا یه روزی مغازه باز نشد و مردم سراغشو گرفتن. همسایش گفت خیاط در کوزه افتاد😀 حالا شما هم بشمر😂😂😂

۱۸۴ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۴ استان در وضعیت قرمزشناسایی ۳۶۰۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۶۰۵ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۸۴ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۳۲۷۹۸ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۳۶۵۸۴۶ نفر *تعداد فوت شدگان: ۲۴۸۴۰ نفر

مافیای تبهکاران در سوئد؛ پلیس زنگ خطر را به صدا در آوردتسویه‌حساب‌های خشونت‌بار، انفجار نارنجک در ساختمان‌ها، قاچاق سازمان‌یافته مواد مخدر و باج‌خواهی از جمله اقدامات گروه‌های مافیایی تبهکار است که آسایش را از این کشور آرام گرفته است. مونوپل' در سوید همه چیز را در بر میگیرد ' همه چیز تحت نظر و کنترول دو لت است. غیر از این هر چه هست دروغ محض است.

با این حال شروع ده روز پیش این مذاکرات در فضایی نویدبخش فورا با بروز خشونت های تازه در سراسر کشور مخدوش شد.

یک روز پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت که به جنگ افغانستان پایان خواهد داد و نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج خواهد کرد.

آقای ترامپ با اشاره به برگزاری نشست صلح افغانستان گفته که آمریکا این کار را از موضع قدرت انجام داده است.

قرار است که در آینده نزدیک نشست ژنو به منظور حمایت مالی در سالهای آینده از افغانستان برگزار شود.

از شروع مذاکرات بین الافغانی صلح افغانستان بیش از یک هفته می‌گذرد، ولی هیأت‌های دو طرف تاکنون نتوانسته‌اند که اختلاف بر سر طرزالعمل مذاکره را حل کنند.

شورای عالی مصالحه افغانستان گفته به زودی در مورد طرزالعمل مذاکرات با طالبان به نتیجه خواهند رسید. بعضی از اعضای هیات مذاکره کننده دولت در دوحه هم گفته‌اند که تا یکی دو روز آینده در مورد اختلافات موجود به توافق خواهند رسید.آقای غنی در بخش دیگری از سخنرانی چهارشنبه شب گفت که تغییر اقلیمی باعث تحمیل رنج و خشونت، از نوعی دیگر، بر مردم افغانستان شده است: "همین ماه گذشته صدها افغان در سیل های ویرانگر ولایت پروان و ۱۳ ولایت دیگر کشته یا زخمی شدند، و خانه ها و محل درآمدشان تخریب شد."

"دو سال پیش از آن خشکسالی شدید به کمبود سراسری گندم منجر شد و امرار معاش بیشتر مردم را که برای کسب نان به کشاورزی وابسته هستند مختل کرد."

او گفت افغانستان نیازمند راه حل هایی برای رسیدگی به مشکل تغییر اقلیم است و به پروژه هایی که کشور برای تولید برق با کمک فناوری های نوین دارد اشاره کرد.

آقای غنی همچنین در اشاره به همه گیری کرونا گفت: "این همه گیری برای ما همان نقشی را ایفا کرد که جنگ جهانی دوم برای نسل های قبل از ما کرد."

او گفت افغانستان با موفقیت موج اول ویروس کرونا را مهار کرده است.