ویروس_کرونا, کووید_۱۹, شیوع ویروس کرونا در چین, ویروس کرونا, کووید-۱۹, رویه قضایی

ویروس_کرونا, کووید_۱۹

زنی در ووهان از دولت چین به علت «مخفی‌کاری» درباره شیوع کرونا شکایت کرد

زنی در ووهان از دولت چین به علت «مخفی‌کاری» درباره شیوع کرونا شکایت کرد #ویروس_کرونا #کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

01/09/2020 10:58:00 ق.ظ

زنی در ووهان از دولت چین به علت «مخفی‌کاری» درباره شیوع کرونا شکایت کرد ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

دادگاه محلی دادخواست وی را رد کرده و پلیس چین هشدار داده است که نه تنها باید از شکایت صرف‌نظر شود بلکه باید به طور علنی نیز از آن حرفی زده نشود. با این وجود خانم «ژائو لی» گفته است که شکایت خود را به دادگاه عالی استان هوبای خواهد برد.

یک شهروند چینیِ ساکن شهر ووهان، مرکز شیوع ویروس کرونا، که پدر خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده، با ارائه شکایتی از دولت چین به دادگاه، خواستار پرداخت غرامت و عذرخواهی رسمی دولت شده است.ژائو لی، زن ۳۹ ساله‌ای که این شکایت را به دادگاه برده، به شبکه اسکای‌نیوز می‌گوید که دولت چین در جریان شیوع ویروس کرونا برخی حقایق را مخفی کرده است.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران

او می‌گوید: «به دلیل این مخفی‌کاری، مردم شهر ووهان به زندگی عادی خود ادامه دادند و جشن سال نو را طبق معمول برگزار کردند بدون اینکه اقدامی حفاظتی به عمل آورند. این کار باعث شد تا پدر من مبتلا شود و جان خود را از دست بدهد.»خانم لی تاکید دارد که پکن را در قبال آنچه روی داد، مسئول می‌داند و می‌خواهد که آن‌ها بهای این کار را بپردازند.

دادگاه محلی دادخواست وی را رد کرده و پلیس چین با مراجعه به مادر او، هشدار داده است که نه تنها باید از شکایت صرف‌نظر شود بلکه باید به طور علنی نیز از آن حرفی زده نشود. با این وجود خانم ژائو لی گفته است که شکایت خود را به دادگاه عالی استان هوبای خواهد برد. headtopics.com

چین برای تحقیق درباره منشاء ویروس کرونا محدودیت وضع کردعزم خانم ژائو لی برای پیگیری شکایت خود در حالی است که چند شهروند خبرنگار چینی که برای نخستین بار شیوع ویروس در ووهان را گزارش کرده بودند، همچنان در بازداشت به سر می‌برند.با وجود آنکه اولین مورد رسمی ابتلا به ویروس کرونا در جهان برای نخستین‌بار در چین گزارش شد، مقامات این کشور ادعا می‌کنند که تنها حدود ۸۵ هزار بیمار کووید۱۹ در این کشور وجود داشته و شمار تلفات نیز تنها حدود ۴۷۰۰ نفر بوده است.

این در حالی است که شمار مبتلایان کرونا در جهان از رقم ۲۵ میلیون نفر فراتر رفته و آمار کشته‌شدگان نیز به نهصد هزار نفر نزدیک شده است.شماری از مقامات کشورهای غربی نیز چین را به مخفی‌کاری اطلاعات درباره شیوع ویروس کرونا و پنهان‌سازی آمار متهم می‌کنند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

چشم‌انداز: حمله به نفتکش اسرائیلی و ربودن کشتی آسفالت پرنسس در نزدیکی امارات؛ آیا جنگی در راه است؟

آسوشیتدپرس میگوید دست‌کم چهار کشتی در سواحل امارات متحده عربی هشدار داده‌اند که کنترل هدایتشان را از دست داده‌اند. منابع امنیتی به اسکای نیوز و رویترز گفته ا...

وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد🔺وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد ⚡️مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۹ شهریور در توئیتی از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست محیطی انتقاد کرد.

واردات نفت چین از ایران ۸۲ درصد کاهش و از آمریکا ۳۱ درصد افزایش یافتگزارش آماری گمرک چین از کاهش ۸۲ درصدی واردات رسمی نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی در مقابلِ رشد ۳۱ درصدی صادرات نفت آمریکا به این کشور حکایت دارد.

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن

جزئیات پرونده برادران افکاری؛ از اعتراف زیر شکنجه تا بی‌اعتنایی به شهود

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.