زنی در ووهان از دولت چین به علت «مخفی‌کاری» درباره شیوع کرونا شکایت کرد

01/09/2020 10:58:00 ق.ظ

زنی در ووهان از دولت چین به علت «مخفی‌کاری» درباره شیوع کرونا شکایت کرد #ویروس_کرونا #کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

ویروس_کرونا, کووید_۱۹

زنی در ووهان از دولت چین به علت «مخفی‌کاری» درباره شیوع کرونا شکایت کرد ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

دادگاه محلی دادخواست وی را رد کرده و پلیس چین هشدار داده است که نه تنها باید از شکایت صرف‌نظر شود بلکه باید به طور علنی نیز از آن حرفی زده نشود. با این وجود خانم «ژائو لی» گفته است که شکایت خود را به دادگاه عالی استان هوبای خواهد برد.

یک شهروند چینیِ ساکن شهر ووهان، مرکز شیوع ویروس کرونا، که پدر خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده، با ارائه شکایتی از دولت چین به دادگاه، خواستار پرداخت غرامت و عذرخواهی رسمی دولت شده است.ژائو لی، زن ۳۹ ساله‌ای که این شکایت را به دادگاه برده، به شبکه اسکای‌نیوز می‌گوید که دولت چین در جریان شیوع ویروس کرونا برخی حقایق را مخفی کرده است.

او می‌گوید: «به دلیل این مخفی‌کاری، مردم شهر ووهان به زندگی عادی خود ادامه دادند و جشن سال نو را طبق معمول برگزار کردند بدون اینکه اقدامی حفاظتی به عمل آورند. این کار باعث شد تا پدر من مبتلا شود و جان خود را از دست بدهد.»خانم لی تاکید دارد که پکن را در قبال آنچه روی داد، مسئول می‌داند و می‌خواهد که آن‌ها بهای این کار را بپردازند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد🔺وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد ⚡️مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۹ شهریور در توئیتی از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست محیطی انتقاد کرد.

واردات نفت چین از ایران ۸۲ درصد کاهش و از آمریکا ۳۱ درصد افزایش یافتگزارش آماری گمرک چین از کاهش ۸۲ درصدی واردات رسمی نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی در مقابلِ رشد ۳۱ درصدی صادرات نفت آمریکا به این کشور حکایت دارد.

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن

جزئیات پرونده برادران افکاری؛ از اعتراف زیر شکنجه تا بی‌اعتنایی به شهود

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.

Aa یک شهروند چینیِ ساکن شهر ووهان، مرکز شیوع ویروس کرونا، که پدر خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده، با ارائه شکایتی از دولت چین به دادگاه، خواستار پرداخت غرامت و عذرخواهی رسمی دولت شده است.مایک پمپئو مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۹ شهریور در توئیتی از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست محیطی انتقاد کرد.بر پایه این گزارش، توقف واردات رسمی نفت ایران از سوی چین پس از توقف در ژوئن گذشته، از ماه ژوئیه از سر گرفته شده و به روزانه ۱۲۰ هزار بشکه رسیده است.یک مرد سنگاپوری پذیرفته جاسوس چین در آمریکا بوده آمریکا در ژانویه سال ۱۹۷۹ میلادی در دوران ریاست‌جمهوری جیمی کارتر روابط دیپلماتیک خود با چین را به حالت عادی درآورد.

ژائو لی، زن ۳۹ ساله‌ای که این شکایت را به دادگاه برده، به شبکه اسکای‌نیوز می‌گوید که دولت چین در جریان شیوع ویروس کرونا برخی حقایق را مخفی کرده است. او می‌گوید: «به دلیل این مخفی‌کاری، مردم شهر ووهان به زندگی عادی خود ادامه دادند و جشن سال نو را طبق معمول برگزار کردند بدون اینکه اقدامی حفاظتی به عمل آورند.» Too much of the Chinese Communist Party’s economy is built on willful disregard for air, land, and water quality. این کار باعث شد تا پدر من مبتلا شود و جان خود را از دست بدهد. این رقم یک سال پیش از بازگشت تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران، نزدیک به ۶۹۳ هزار بشکه در روز بوده است.» خانم لی تاکید دارد که پکن را در قبال آنچه روی داد، مسئول می‌داند و می‌خواهد که آن‌ها بهای این کار را بپردازند.. دادگاه محلی دادخواست وی را رد کرده و پلیس چین با مراجعه به مادر او، هشدار داده است که نه تنها باید از شکایت صرف‌نظر شود بلکه باید به طور علنی نیز از آن حرفی زده نشود. اسناد جدید یکی از اسنادی که روز دوشنبه منتشر شد یادداشت لارنس ایگلبرگر، معاون وقت وزارت امور خارجه آمریکا، مورخ ۱۰ ژوئیه ۱۹۸۲ است که در آن آمده است کاهش فروش تسلیحات آمریکا به تایوان به ادامه تعهد چین به حل مسالمت‌آمیز مناقشه با تایوان بستگی دارد.

با این وجود خانم ژائو لی گفته است که شکایت خود را به دادگاه عالی استان هوبای خواهد برد. به طوری که واردات این کشور از ایالات متحده در ماه ژوئیه ۱۰۰ درصد افزایش یافته و متوسط روزانه صادرات نفت این کشور به چین نیز طی ۷ ماه نخست سال جاری میلادی ۳۱ درصد بالا رفته است. چین برای تحقیق درباره منشاء ویروس کرونا محدودیت وضع کرد عزم خانم ژائو لی برای پیگیری شکایت خود در حالی است که چند شهروند خبرنگار چینی که برای نخستین بار شیوع ویروس در ووهان را گزارش کرده بودند، همچنان در بازداشت به سر می‌برند. با وجود آنکه اولین مورد رسمی ابتلا به ویروس کرونا در جهان برای نخستین‌بار در چین گزارش شد، مقامات این کشور ادعا می‌کنند که تنها حدود ۸۵ هزار بیمار کووید۱۹ در این کشور وجود داشته و شمار تلفات نیز تنها حدود ۴۷۰۰ نفر بوده است. این در حالی است که شمار مبتلایان کرونا در جهان از رقم ۲۵ میلیون نفر فراتر رفته و آمار کشته‌شدگان نیز به نهصد هزار نفر نزدیک شده است. شماری از مقامات کشورهای غربی نیز چین را به مخفی‌کاری اطلاعات درباره شیوع ویروس کرونا و پنهان‌سازی آمار متهم می‌کنند.

چین در مقابل ادعاها را رد می‌کند و می‌گوید در ارائه اطلاعات «شفاف و صادق» بوده است. .