گفت‌وگو با نماینده آذربایجان درباره تخلفات معدن مس سونگون؛ بی‌اطلاعم

11/06/1399 11:02:00 ق.ظ

برای پیگیری تخلفاتی که طی دودهه در معدن_مس_سونگون ورزقان اتفاق افتاده و نیز نتایج دو بار تحقیق و تفحص مجلس از این معدن، تلاش کردیم با برخی از نمایندگان استان آذربایجان_شرقی در مجلس گفت‌وگو کنیم. گزارش پرویز یاریParvizYari2 👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

بااین‌وجود سال‌هاست نام معدن مس سونگون با تخلفات و فساد مالی گسترده گره‌ خورده است.

اختلاس، سندسازی، واگذاری پروژه‌های شرکت بدون انجام مناقصه و تشریفات قانونی، استخدام‌های بی‌ضابطه نزدیکان مسئولین دولتی، تخریب محیط‌زیست و عدم انجام تعهدات مالی معدن در قبال تخریب روستای سونگون، تنها بخشی از تخلفات این معدن است.

اسناد رسیده به «ایران‌وایر» نشان می‌دهند که علاوه بر مدیران معدن سونگون، نهادهای نظارتی، قضایی و امنیتی، نمایندگان سابق و کنونی «مجلس شورای اسلامی» از حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی نیز خارج از دایره مطلع و یا منتفع از تخلفات مجتمع مس سونگون نبوده‌اند.

برای پیگیری آن‌چه طی دو دهه گذشته در معدن مس سونگون ورزقان اتفاق افتاده است و نیز نتایج دو بار تحقیق و تفحص مجلس از این معدن، تلاش کردیم با برخی از نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس گفت‌وگو کنیم. *** headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

دیدگاه: درباره قصاص گفت‌و‌گو با رضا حاجی‌حسینیگزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نشان می‌دهد در روزهای پایانی مرداد سال جاری، پسری که سال ۱۳۹۰ برادرش را به قتل رسانده بود، ۹ سال بعد به دست پدرش قصاص شده است. هرانا نوشت: «ولی دم چهار

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مورد مذاکرات صلح با رئیس جمهوری افغانستان گفت‌وگو کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران آماده تبادل تجربیات خود با نیجر در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم استرئیس‌جمهور در گفتگو با رئیس‌جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت‌های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین‌المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش‌های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفت‌وگو با تسنیم: ‌موشک‌هایمان‌ با قابلیت‌های منحصر به فرد‌ توان دفاعی ‌ایران را تأمین کرده‌ا‌ند‌- اخبار قزوین - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ فرمانده نیروی زمینی ارتش ‌گفت: امروز موشک‌های ما قابلیت‌های منحصر به فردی دارند که به راحتی توان دفاعی جمهوری اسلامی را تأمین کرده و بازدارندگی ایجاد می‌کنند.

نمایش روایی و عاشورایی افلاکیان با ۲۰۰۰ مخاطب در هر اجرا به صحنه می‌رودتهران - ایرنا - نمایش روایی افلاکیان با محوریت روایت حماسه حسینی از تاسوعا تا سیزدهم ماه محرم به روایت و نقالی مرشد محسن میرزاعلی با ظرفیت پذیرایی از ۲۰۰۰ مخاطب در مصلای دانشگاه تهران به صحنه می‌رود.