وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است

09/06/1399 11:51:00 ق.ظ

موضوع هفده لایحه قضایی که از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده‌اند، چیست؟

تهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است. وی درباره عنوان لوایح قضایی که در دولت دوازدهم در جریان رسیدگی قرار دارد، اظهار داشت: لایحه مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن، لایحه نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان ها، لایحه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری، لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان،...

وی درباره عنوان لوایح قضایی که در دولت دوازدهم در جریان رسیدگی قرار دارد، اظهار داشت: لایحه مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن، لایحه نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان ها، لایحه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری، لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان و لایحه شوراهای حل اختلاف از جمله این لوایح است.

آوایی اضافه کرد: لایحه صیانت از حقوق زنان، لایحه اصلاحی قانون صدور چک، لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، لایحه قاچاق کالا و ارز، لایحه اصلاح قانون مبارزه مالی با تروریسم، لایحه دائمی شدن قانون آیین دادرسی کیفریو لایحه دائمی شدن قانون مجازات اسلامی از دیگر لوایح در جریان رسیدگی است.

وی افزود: لایحه الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر، لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق اسلحه و مهمات، لایحه اصلاح موادی از قانون تجارت درخصوص ورشکستگی و لایحه جامع اداری و استخدامی قوه قضاییه نیز از دستگاه قضا به دولت ارسال شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

وزیر خارجه ترکیه با رئيس شورای عالی دولت لیبی در آنکارا دیدار کرد

پرزیدنت ترامپ: ما از توافق هسته‌ای فاجعه‌بار دولت قبل با ایران خارج شدیمصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

ارسال لایحه تامین امنیت زنان به دولت ظرف یک ماه آیندهسال ۹۰ بود که لایحه‌ تامین امنیت زنان در برابر خشونت توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تدوین شد اما اکنون با گذشت قریب به ۱۰ سال از تدوین آن، هنوز این لایحه به اجرا نرسیده است و در کمیسیون لوایح دولت در حال برسی است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد