زندگی در طولانی‌ترین و سخت‌ترین قرنطینه دنیا؛ 'دیگر خسته شده‌ایم' - BBC News فارسی

09/06/1399 11:24:00 ق.ظ

زندگی در طولانی‌ترین و سخت‌ترین قرنطینه دنیا؛ 'دیگر خسته شده‌ایم'

پس از بیش از پنج ماه قرنطینه سخت‌گیرانه، عوارض اجتماعی، اقتصادی و آسیب به سلامت جسمی و روانی مردم آرژانتین هر چه بیشتر بارز شده است. منتقدان می‌گویند قرنطینه بیش از حد طولانی و سخت‌گیرانه بوده اما دولت می‌گوید این قرنطینه جان هزاران تفر را نجات داده است. نود درصد موارد ابتلا در بوئنوس‌آیرس و حومه بوده است محدودیت‌های قرنطینه در آرژانتین سخت‌گیرانه...

نود درصد موارد ابتلا در بوئنوس‌آیرس و حومه بوده است محدودیت‌های قرنطینه در آرژانتین سخت‌گیرانه هستند. مردم در بوئنوس‌آیرس و حومه فقط اجازه دارند برای خرید مواد غذایی یا برای خدمات ضروری در نزدیک محل سکونت‌شان بیرون بروند. بیرون رفتن برای تفریح برای بزرگسالان قدغن است.

حمل و نقل عمومی فقط برای کسانی است که شغل‌های ضروری یا مجوز مخصوص دارند. آنها که بدون مجوز از خودرو استفاده کنند ممکن است به قیمت باطل شدن موقت گواهی‌نامه برایشان تمام شود. اجازه ورزش بیرون خانه بتازگی داده شده است. دویدن در بیرون خانه تقریبا دو ماه است که مجاز شده و فقط شامل حال ساکنان پایتخت می‌شود آن هم در ساعت‌های محدود و معین.

کودکان از گروه‌هایی هستند که بسیار تحت تاثیر این مقررات قرار گرفته‌اند. از ابتدای قرنطینه دولت فقط به بچه هایی که در بوئنوس‌آیرس و حومه زندگی می‌کنند اجازه داده از خانه خارج شوند و با مادر و پدرشان به خرید بروند. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است!درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است! رئیس اتحادیه کفش‌ ماشینی و لاستیکی تهران، درآمد ارزی فروش نفت برای ایران را سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در کشور چین، صنعت کفش سالانه ۸۰ میلیارد دلار ارزآوری دارد.

کرونا؛ فرانسه رکورد زد، مکرون از احتمال قرنطینه سراسری دوباره سخن گفت - BBC News فارسیفرانسه با ثبت ۷۳۷۹ مورد ابتلای جدید در یک روز، شاهد بیشترین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ از ماه مارس تاکنون بوده است. همزمان امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور گفته چنانچه روند شیوع دوباره کرونا ادامه یابد احتمال دارد که مقررات منع آمد و شد سراسری و قرنطینه ملی دوباره وضع شود.

آیا زمین از ابتدا آب داشته است؟فرضیه غالب بر این نظریه استوار بود که آب، مدت‌ها پس از تشکیل کره زمین، توسط سیارک‌ها یا شهاب‌سنگ‌ها وارد سیاره شده است. حال دانشمندان فرانسوی نظریه جدیدی را مطرح کرده‌اند که این تئوری را به چالش می‌کشد. پژوهش جدید درباره منشا آب روی کره زمین چه می‌گوید؟

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.

ظریف: دولتمردان آمریکا نه فهمی از حقوق دارند و نه از سازمان ملل چیزی می‌دانندوزیر امور خارجه کشورمان در توییتی تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل از طریق تهدید را محکوم کرد.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از کناره‌گیری از سمت خود به خاطر بیماری خبر دادشینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از کناره‌گیری از سمت خود به خاطر بیماری خبر داد نخست وزیر ژاپن اعلام کرده که مشکل سلامتی او تا اوایل سال جاری تحت کنترل بوده است، اما در ژوئن هنگامی که او برای معاینه سالانه رفته بود، متوجه شد که این بیماری دوباره بازگشته است.