کرونا؛ فرانسه رکورد زد، مکرون از احتمال قرنطینه سراسری دوباره سخن گفت - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کرونا؛ فرانسه رکود زد، مکرون از احتمال قرنطینه سراسری دوباره سخن گفت

فرانسه محدودیت‌های سراسری کرونا را که ۸ هفته طول کشید در ماه مه گذشته به تدریج لغو کرد. اما در بخش‌هایی از این کشور همچون پاریس، برخی از این قوانین همچنان پابرجا ماندند.

همزمان با فرانسه، آلمان و اسپانیا هم از افزایش چشمگیر موارد ابتلا خبر داده‌اند. روز جمعه هم آلمان و هم اسپانیا خبر دادند که طی چند روز اخیر بیشترین تعداد تازه مبتلایان را از زمان اوج همه گیری در بهار گذشته شاهد بوده‌اند.هنس کلوگه، مدیرکل اروپای سازمان جهانی بهداشت، روز پنجشنبه، ۲۷ اوت، هشدار داده بود که جوانان نباید خطر کرونا را دست کم بگیرند.

او گفته این خطر هم وجود دارد که با فرا رسیدن پاییز و زمستان جوانترها بیشتر در ارتباط نزدیک با بزرگترها قرار می‌گیرند. در همین حال، در برلین، پایتخت آلمان، قرار است فردا، شنبه ۲۹ اوت، معترضان به محدودیت‌های کرونا تجمع کنند.در همین حال، اسپانیا روز جمعه ۳۸۲۹ مورد جدید را ثبت کرد. اسپانیا که این روزها مدارس را بازگشایی کرده از همه کودکان بالای ۶ سال خواسته سر کلاس‌ها ماسک بزنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شتاب دوباره همه‌گیری بیماری کووید در فرانسه؛ وضعیت ۲۱ شهرستان قرمز شددر گزارش تازه دولت فرانسه تاکید شده است که اولویت حال حاضر مقابله جدی با شیوع بیشتر بیماری کووید۱۹ و جلوگیری از سرعت و شتابِ جابجایی ویروس کرونا در سراسر این کشور برای پرهیز از به اجرا گذاشتن مقررات قرنطینه عمومی است که برای اقتصاد مخرب و ویران کننده قلمداد می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر خارجه فرانسه: لبنان بدون اصلاحات ممکن است از بین برودرئیس‌جمهوری فرانسه با ارسال طرحی به مقامات لبنان، اصلاحات سیاسی و اقتصادی لازم برای دریافت اختصاص کمک‌های خارجی به این کشور را تشریح کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجارستان از بیم کرونا دوباره مرزهای خود را می‌بنددبه گفته رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان آن دسته از شهروندان این کشور که از خارج وارد می‌شوند باید خود هزینه تست‌ کرونا را بپردازند و دولت در این زمینه هزینه‌ای را متقبل نمی‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایتالیا دوباره اوج گرفت؛ ثبت 1462 مورد جدید ابتلا در یک روزبا ثبت 1462 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا مجموع مبتلایان در این کشور به 265 هزار و 409 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مثله کردن اسب‌ها در فرانسه؛ پلیس به دنبال دو مظنون حمله به یک مزرعهدر روستای «سنت ولیه» در منطقه «سون و لوآر» جسد یک اسب مثله شده که گوش راستش بریده شده بود پیدا شد. همچنین جمجمه این اسب خرد و بخشی از پوزه حیوان بریده شده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جنبش آزادی زنان فرانسه پنجاه ساله شددر سال 1970 میلادی عده ای از فعالان زن فرانسوی تاج گلی را در مقبره سرباز گمنام تقدیم به همسرش کردند و آغاز گر جنبشی شدند که یکی از اصلی ترین پایه های مبارزه برای حقوق زنان در قرن بیستم شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »