رویکرد فرانسه در مسئله مدیترانه شرقی با رویکرد این کشور در مسئله جزایر مانش تناقض دارد

16/06/1399 02:14:00 ب.ظ

حمایت فرانسه از ادعاهای آتن در مسئله مدیترانه شرقی با نظریه‌های این کشور در مسئله تحدید حدود فلات قاره در دریای مانش که طی سال‌ها در برابر انگلستان دفاع کرده و در دادگاه بین المللی مورد قبول واقع شده، در تضاد است. - خبرگزاری آناتولی

حمایت فرانسه از ادعاهای آتن در مسئله مدیترانه شرقی با نظریه‌های این کشور در مسئله تحدید حدود فلات قاره در دریای مانش که طی سال‌ها در برابر انگلستان دفاع کرده و در دادگاه بین المللی مورد قبول واقع شده، در تضاد است. - خبرگزاری آناتولی 06.09.

2020 لندن/خبرگزاری آناتولی فرانسه به استدلال اینکه جزایر انگلیس در دریای مانش نمی‌تواند همانند سرزمین اصلی فلات قاره داشته باشد به دادگاه داوری بین المللی مراجعه کرد و در این پرونده پیروز شد، اما امروز در مدیترانه شرقی خلاف آن را ادعا می‌کند که با نظریه‌های خود آن در تضاد است.

اختلافات مشابه ترکیه و یونان برای فرانسه و انگلستان نیز در سال 1970 در دریای مانش پیش آمده بود. فرانسه در آن وقت مدعی شد که فلات قاره جزایر متعلق به انگلستان در دریای مانش که در اصل به فرانسه نزدیکتر است، نمی‌تواند بیش از 3 مایل باشد.

این اختلاف که فرانسه و انگلستان را به دلیل وجود ذخایر نفت در این دریا در مقابل هم قرار داده بود، تنها با مداخله دیوان بین‌المللی دادگستری راه حل خود را پیدا کرد. انگلستان در جلسه دادگاه، درست مثل اختلاف امروز بین یونان و ترکیه، ادعا کرد که بزرگی جزایر اهمیتی ندارد و جزایر دریای مانش به عنوان مبدا فلات قاره این کشور تعیین شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

کرونا در فرانسه؛ ۲۲ مدرسه و ۱۰۰ کلاس درس باز نشده تعطیل شدبنا بر دستورالعمل فعلی دولت فرانسه، به محض آن که موارد ابتلا به کووید ۱۹ در یک مرکز آموزشی به بیش از سه نفر رسید، آن مرکز باید تعطیل شود.

اعتراضات خشونت‌بار تازه در بلغارستان؛ نخست وزیر در قدرت می‌ماندیکی از رهبران مخالفان به یورونیوز گفت: «نشانه‌هایی وجود دارد دال بر این که پلیس، اگر نگوییم خودش اساسا در ایجاد خشونت‌ها دخیل بوده، لااقل برای ورود به چنین درگیری‌ای آمادگی داشته است. پرسش‌های بسیاری هم در مورد نقش خرابکاران فوتبالی در رویدادهای روز گذشته (چهارشنبه) وجود دارد.»

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در انگلستان در 97 روز گذشته

پنج کشته در تیراندازی داخل خانه‌ای در نزدیکی تورنتو کانادا - BBC News فارسیپلیس می‌گوید مظنون به این تیراندازی هم در میان کشته شدگان است و احتمالا با شلیک به خود خودکشی کرده است. تمامی قربانیان این تیراندازی اعضای یک خانواده‌اند؛ از جمله دو کودک.

تظاهرات اسلام ستیزان در سوئد و نروژ؛ چالش آزادی بیان در اروپاتظاهرات جدید اسلام ستیزان در کشورهای سوئد و نروژ منجر به درگرفتن بحث‌هایی درباره حدود آزادی بیان در این کشورها شده است. به تمام مقدسات دنیا قسم اسم این چیزی نیست که مسئولین ایرانی از خود نشان می دهند و معرفی می کنند. فقط بفکر جیبشونن که پر بشه.

دلار و طلا در ایران در ابتدای هفته گران‌تر شدقیمت طلا، سکه و دلار در آغاز کار بازار ایران در روز شنبه ۱۵ شهریور نسبت به دو روز گذشته بالاتر رفت.