رویترز:‌ سازمان ملل احتمالا پذیرای نمایندگان طالبان و میانمار نخواهد بود

11/09/1400 06:00:00 ق.ظ

رویترز: سازمان ملل احتمالا پذیرای نمایندگان طالبان و میانمار نخواهد بود

برخی دیپلمات‌ها اعلام کردند، بعید است کمیته اعتبارات سازمان ملل در نشست امروز (چهارشنبه یکم دسامبر) به طالبان افغانستان و نظامیان حاکم بر میانمار اجازه دهد چهار دیپلمات که نخواستند نامشان فاش شود، به خبرگزاری «رویترز» گفتند، پذیرش طالبان یا حکومت نظامی...

چهار دیپلمات که نخواستند نامشان فاش شود، به خبرگزاری «رویترز» گفتند، پذیرش طالبان یا حکومت نظامی میانمار از سوی سازمان ملل گامی در جهت به رسمیت شناختن بین المللی هر دو حکومت خواهد بود. Advertisement به گفته این دیپلمات‌ها، کمیته 9 نفره اعتبارات سازمان ملل که شامل روسیه، چین و ایالات متحده است، احتمالاً تصمیمات خود در مورد نمایندگی افغانستان و میانمار را با این درک که سفرای فعلی هر دو کشور در کرسی‌های خود باقی می‌مانند، به تعویق خواهد انداخت.

این کمیته که شامل باهاما، بوتان، شیلی، نامیبیا، سیرالئون و سوئد نیز می‌شود، سپس گزارش خود را در مورد اعتبارنامه همه اعضا تا قبل از پایان سال برای تصویب به مجمع عمومی سازمان ملل ارسال خواهد کرد. طالبان که در اواسط اوت سال جاری میلادی قدرت را از دولت کابل که در جوامع بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شد گرفت، سهیل شاهین، سخنگوی خود در دوحه را به‌عنوان سفیر افغانستان در سازمان ملل معرفی کرده است. این در حالی است که غلام اسحاق‌زی، سفیر کنونی افغانستان در سازمان ملل که توسط دولت سابق کابل منصوب شده بود، نیز خواستار حفظ این کرسی شده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

حقیقت‌های تلخ از «زهرا سعیدی»؛ نقش‌هایی که فروشی‌اند!/ ماجرای فوتِ مادرِ «ستایش»- فیلم گفت و گو تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید نوری؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم🔺 جلسه چهل‌و‌هفتم دادگاه حمید_نوری ؛ واکنش بنیاد عبدالرحمان برومند به اظهارات متهم ▪ متهم در این جلسه مدعی شد که تا قبل از دستگیری در مورد خاوران چیزی نشنیده بود، خاوران وجود خارجی ندارد، و «ساخته و پرداخته کمونیست‌ها» است. ⬇ بیشتر بخوانید:

رئیسی در جمع خانواده بیماران SMA حضور یافت +فیلمرئیس‌جمهور پس از پایان نشست مشترک هیئت دولت و نمایندگان مجلس در جمع خانواده بیماران SMA که از روز یکشنبه مقابل مجلس تجمع کرده اند، بصورت سرزده حضور یافت.

طالبان: حادثه در بین محافظین سرحد افغان و ایرانی در ولایت نیمروز کنترول شدخبرگزاری محترم لطفا از نفس های آخر دریاچه اورمیه هم توییت بزارین از کشور دوست و برادر ترکیه هم خواستار کمک فوری برای خشک نشدن کامل این دریاچه هستیم و الا غرب آزربایجان با خاک و نمک یکسان خواهد شد ‌صدای ما را به دولت دوست و برادر ترکیه برسانید. این درگیری براساس یک سوء تفاهم رخ داده و قضیه حل شده طالبان هم گفتن که سوء تفاهم بوده بدنبال تفرقه بین دو ملت و دولت‌ نباشیم درگیری مرزی اگرچه کاری نادرستی بود که از طرف طالبان صورت گرفت اما روابط دو کشور ایران وافغانستان مهم تر ازین قضیه هاست وبا این در گیری کوچک این رابطه قطعا بهم نمیخورد

مرز ایران و افغانستان در شرایطی کاملا آرام/\nجزئیات بیشتر از علت حادثه مرزی امروزمعاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت مرز ایران و افغانستان هم اکنون کاملا آرام و شرایط عادی دارد.

چرا طرح‌های افزایش تعداد نمایندگان به سرانجام نمی‌رسد؟چرا طرح‌های افزایش تعداد نمایندگان مجلس به سرانجام نمی‌رسد؟ محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، در پاسخ به اعتمادآنلاین:بار مالی طرح‌ها و توزیع تعداد نمایندگان افزایش‌یافته بین حوزه‌های انتخابیه محل اختلاف‌نظر است

عملیات مشترک پلیس بلژیک و هلند؛ یک شبکه قاچاق مواد مخدر و سیگار متلاشی شدبنا به اعلام دادستانی لیمبورگ در بلژیک در جریان عملیات علیه این شبکه قاچاق مواد مخدر و سیگار دهها هزار یورو پول نقد، ساعت‌ و خودروهای لوکس کشف شد.