طالبان: حادثه در بین محافظین سرحد افغان و ایرانی در ولایت نیمروز کنترول شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

01.12.2021ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای در حساب توئیتر خود اعلام کرد که حادثه در بین محافظین سرحد افغان و ایرانی در ولایت نیمروز کنترول شد.

مجاهد اظهار داشت: امروز در منطقه سرحدی شهرستان کنگ ولایت نیمروز، بین محافظین افغان و ایرانی در سطح محلی سوء تفاهم ایجاد شده بود، که اکنون با تفاهم هردو طرف وضعیت کنترول شده است. بخاطر جلوگیری و تحقیق این سوء تفاهم، مسئولین دستورهای لازم را داده‌اند.

گفتنی است ساعاتی پیش خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از آماج ویدیویی منتشر کرد که نشان می‌داد درگیری شدیدی میان مرزبانان ایران و طالبان صورت گرفته است. به گزارش آماج درگیری میان مرزبانان ایرانی و طالبان در شهرستان کنگ ولایت نیمروز شدت گرفته و به دنبال پیشروی طالبان، چندین پاسگاه مرزبانان ایرانی به‌دست طالبان افتاده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این درگیری باید زنگ خطری باشد برای مسئولان دو کشور تا با تفاهم و گفت‌وگو مشکلات را حل کرده و اجازه ندهند که دوباره تکرار شود؛ زیرا تکرار آن در واقع آب به آسیاب دشمن ریختن است و اعتماد میان دو کشور همسایه و همزبان و هم فرهنگ را خدشه دار می‌کند.

.شما به دنبال ایجاد جنگ میان دو کشور هستید در حالی که خوب می دانید این اتفاق براساس یک اشتباه بوده. شما مزدوران غرب چرا نمی خواهید اجازه بدهید که مردم یک روز خوش داشته باشند؟ تا کی می خواهید برای پول بین دو ملت تفرقه بیندازید؟

این اتفاقات می تواند روی مناسبات دو کشور تاثیر منفی بگذارد. طالبان باید به نیروهای شان آموزش کافی بدهند تا دیگر چنین رویدادی رخ ندهد. این اتفاق براساس ناآگاهی نیروهای سرحدی ما رخ داده. رسانه های غربی امروز به شدت به دنبال ایجاد نفاق میان دو ملت هستند.

درگیری با ایران به نفع ما نیست در حالی که مقصر هم خودمان باشیم. هر چه زودتر باید به نیروهای سرحدی آموزش لازم داده شود تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. ایران در این مدت بیشترین کمک را به ما کرده و همکاری زیادی داشته است.

حواسمان باشد که این اتفاقات بین دو ملت نباید تفرقه ایجاد کند. در حالی که دو طرف در این مورد توضیحات لازم را داده اند و درگیری را سوءتفاهم دانسته و مشکل را حل کرده اند.طالبان باید به مرزبانان خود آموزش های لازم را بدهند.

ایران و مردم افغانستان دوست و دشمن خود را خوب میشناسند. اگر طالبان قصد حکومت و ماندن دارد باید منطقی و عاقلانه رفتار کنند و به مغرضین اجازه ندهند که روابط دوستانه ی مارا با همسایگان مخشوش سازند.

جالب است که رسانه های مزدور غرب فورا به این خبر پرداخته اند اما به خبر فروش تجهیزات به پاکستان نپرداختند. مشخص می شود که دشمنی این رسانه ها با ایران است و می خواهند بین دو ملت مسلمان و برادر تفرقه بیندازند. در حالی که ایران در این مدت بیشترین کمک را به ما کرده.

وقتی عده ایی بی سواد و ناآگاه مرزبان می شوند همین می شود دیگر. طرف تو خاک خودش بوده، این ها جو گیر شده و شلیک کرده اند. امیدوارم که طالبان هر چه زودتر آموزش های لازم را به مرزبانان بدهند تا دیگر شاهد چنین رویدادهایی نباشیم

قطعا دوستی دو ملت ایران و افغانستان در تضاد با منافع بسیاری از کشورهای غربی و منطقه خاورمیانه است و ثبات و آرامش افغانستان و ایران و منطقه را نمی خواهند و به دنبال دسیسه و توطئه چینی هستند.

موضع جمهوری اسلامی، تقویت روابط با مردم افغانستان و کمک به تحقق خواست و اراده مردم مظلوم و سربلند و غیور افغانستان است. طالبان باید نیروهای لب مرز را توجیه کند و نیروهای فهمیده و موقعیت شناس را لب مرز تعیین کند تا از حوادث عجولانه و متعبانه پیشگیری شود.

رسانه ها به این اتفاقات میان طالبان و ایران آنچنان می پردازند که به جنگ جهانی را اینچنین بزرگ پرداخته نشده. انگار خیلی ها منتظر تنش در روابط این دو کشور هستند!

این درگیری از سر بی اطلاعی نیروهای طالبان در مورد مرز رخ داده و دلیل دیگری نداشته است. این رسانه هایی که امروز از این خبر استفاده کرده تا میان دو ملت را بهم بزنند از ابتدا کارشان همین بوده و مزدور غرب بوده اند.

جمهوری اسلامی همواره بر ایجاد صلح میان افغانها تلاش کرده‌. از انصاف دور نباشیم ایران امنیتش را در ابادی و امنیت در افغانستان می داند و برای آن کوشش می کند.

هر دو کشور اسلامی باید هوشیار باشند. جمهوری اسلامی ایران و افغانستان دو کشور همسایه، برادر و مسلمان هستند و تاریخی کهن در روابط دوجانبه دارند و می توانند به امنیت و آرامش یکدیگر کمک کنند. دشمنان به دنبال اختلاف افکنی و توطئه هستند تا روابط این دو کشور رو به خرابی برود.

امارت اسلامی هوشیارانه عمل کند نه عجولانه و متعصب. مسئولین افغانستان به عواقب عملکرد نیروهایش فکر کند و بداند که هدف ایران بر خلاف امریکا و پاکستان، ایجاد صلح و ارامش در افغانستان است. چرا که صلح و امنیت افغانستان، به نفع ایران است.

طالبان به خوبی درک کند که تنها کشوری که تا هنوز در قبال افغانستان صادقانه عمل کرده جمهوری اسلامی ایران است. میزبانی مهاجرین افغانستانی در شرایط تحریم و اوضاع اقتصادی ایران، خود خدمت بزرگی است. حال مقایسه کنید با همسایه دیگر ما، پاکستان !

تنش و اختلاف در مرزهای همسایه امری طبیعی است، اما کنترل و مواجهه با این گونه اتفاقات بسیار اهمیت دارد که منافع و روابط بین دو ملت در نظر گرفته شود. نیاز امروز افغانستان و ایران صلح و امنیت و آرامش ملت هاست.

اینگونه موارد بین کشورهای همسایه طبیعی است و قبلا هم پیش آمده ، اما توصیه می شود که هر دو کشور با گفتگو و مذاکرات منطقی مشکلات را حل کنند . چرا که اشتراکات بسیاری بین دو کشور وجود دارد و بهتر است به دست دشمنان این دو کشور، بهانه برای توطئه و دخالت و اختلاف افکنی داده نشود.

طالبان اگر می دانستند که آن نقطه ایی که کشاورزان کار می کنند متعلق به ایران است هرگز دست به چنین کاری نمی زدند. باید هوشیار باشیم تا رسانه هایی غرب میان دو کشور و دو ملت تفرقه نیندازند.

این درگیری براساس یک مشکل کوچک پیش آمده که طالبان نمی دانستند آن نقطه ایی که کشاورزان مشغول کارند متعلق به ایران است. رسانه های معاند هم الان به همین بهانه قصد تفرقه دارند. باید هوشیار باشیم

دو طرف صبر بیشتری داشته باشند و افراد لایق را برای پست مهمی مثل مرز بگذارند به خصوص طالبان تا مشکلی پیش نیاید . ایران خواهان آرامش در منطقه است نه جنگ .

رسانه ها از این درگیری سواستفاده کرده و به دنبال نفاق و آسیب به روابط دو کشور هستند . این درگیری تمام شده و باید از این اتفاقات جلوگیری شود

این درگیری ها بر اساس سوتفاهم پیش آمده است و کاملا حل شده . دشمنان دو کشور به دنبال تفرقه و نفاق اند .

افغانستان و جمهوری اسلامی ایران همیشه و در همه حال در کنار یکدیگر بودند و خوهند بود . در این سال‌ها خیلی ها خواستند با دسیسه نفاق بیندازند اما نتوانستند

این درگیری که بین نیروهای مرزی دو کشور ایران وافغانستان بوجود امد اگرچه کاری اشتباهی است که طالبان اغازگرش بودند اما مساله خیلی بزرگ نیست که بعضی رسانه های خود سر به ان دامن زدند .

این درگیری مرزی اگر چه گذشت و تلفاتی نداشت .اما باید برای طالبان درس عبرتی باشد تا از افراد لایق وفهمیده در امورات مرزی افغانستان استفاده نماید تا برای اینده باعث بوجود امدن مشکلات نگردد.

طالبان باید افراد فهمیده به مسائل مرزی را به مسئولیت های مرزی بگمارد تا روی موضوعات کوچک وغیر حساس شروع به در گیری نکرده قضیه را به گفتگو حل وفصل نماید .

افغانستان با اینکه در مشکلات عدیده ای دست و پامیزند .ایجاد مشکل دیگر توسط افراد کار نفهم خودشان بضرر جدی مردم افغانستان خواهد بود .

تعداد ی از رسانه های مزدور که بدنبال فرصت بودند ازاین قضیه ای مرزی استفاده نموده شروع به تبلیغات نمودند .با اینکه ازین مسائل ممکن است در مواردی بوجود بیاید و قابل حل و فصل میباشد

درگیری مرزی اگرچه کاری نادرستی بود که از طرف طالبان صورت گرفت اما روابط دو کشور ایران وافغانستان مهم تر ازین قضیه هاست وبا این در گیری کوچک این رابطه قطعا بهم نمیخورد

این درگیری مرزی اگر چه گذشت و تلفاتی نداشت .اما باید برای طالبان درس عبرتی باشد تا از افراد لایق وفهمیده در امورات مرزی افغانستان استفاده نماید تا برای اینده باعث بوجود امدن مشکلات نگردد.

طالبان افراد امزش دیده در امورات دولتی ودر امور مرزی ونگهبانی از مرز ها را ندارد و افراد ناشی با اندک قضیه ای از کوره بدر رفته باعث خلف مشکلات میگردد .

کسان که بدنبال شیطنت بودند این قضیه درگیری مرزی برای شان سوژه بزرگ درست شد و شروع به تبلیغات منفی نمودند .

این درگیری که بین نیروهای مرزی دو کشور ایران وافغانستان بوجود امد اگرچه کاری اشتباهی است که طالبان اغازگرش بودند اما مساله خیلی بزرگ نیست که بعضی رسانه های خود سر به ان دامن زدند .

این درگیری براساس یک سوء تفاهم رخ داده و قضیه حل شده طالبان هم گفتن که سوء تفاهم بوده بدنبال تفرقه بین دو ملت و دولت‌ نباشیم

خبرگزاری محترم لطفا از نفس های آخر دریاچه اورمیه هم توییت بزارین از کشور دوست و برادر ترکیه هم خواستار کمک فوری برای خشک نشدن کامل این دریاچه هستیم و الا غرب آزربایجان با خاک و نمک یکسان خواهد شد ‌صدای ما را به دولت دوست و برادر ترکیه برسانید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شناسایی نخستین مورد ابتلا به سویه اومیکرون در آمریکانخستین مورد ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیسی در جمع خانواده بیماران SMA حضور یافت +فیلمرئیس‌جمهور پس از پایان نشست مشترک هیئت دولت و نمایندگان مجلس در جمع خانواده بیماران SMA که از روز یکشنبه مقابل مجلس تجمع کرده اند، بصورت سرزده حضور یافت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزرای خارجه ترکیه و نروژ در شهر ریگا دیدار کردندمولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با همتای نروژی خود دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه ششمین کشور جهان با بالاترین مقاومت در برابر کرونا شدترکیه در رتبه ششم فهرست کشورهای دارای بالاترین مقاومت در برابر نوع ویروس کووید-19 قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رای‌گیری انتخاب بهترین عکس‌های سال «آناتولی» آغاز شدرای‌گیری انتخاب بهترین «عکس‌های سال» خبرگزاری آناتولی ترکیه در بخش‌های خبری، اجتماعی و ورزشی آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به ماجرای درگیری نیروهای مرزی ایران و طالبان- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimواکنش ایران به ماجرای درگیری نیروهای مرزی ایران و طالبان سخنگوی وزارت خارجه: عصر امروز اختلاف مرزی بین مرزنشینان موجب تیراندازی در حوزه مرز سیستان شد که با هماهنگی مرزبانان دو طرف موضوع مدیریت شده و پایان یافته است مرزنشینان امارت اسلامی دقیقا 5 ماه پیش تروریست بودا بعد حالا شده دوست و رافعی احمق میگه تغییر کرده بجه 1 ماهه تو 5 ماه انقدر تغییر نمیکنه که تو از طالبان انتظار داری
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »