ترکیه ششمین کشور جهان با بالاترین مقاومت در برابر کرونا شد

#ترکیه ششمین کشور #جهان با بالاترین مقاومت در برابر #کرونا شد

جهان, کرونا

01/12/2021 10:48:00 ب.ظ

ترکیه ششمین کشور جهان با بالاترین مقاومت در برابر کرونا شد

ترکیه در رتبه ششم فهرست کشورهای دارای بالاترین مقاومت در برابر نوع ویروس کووید-19 قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی

01.12.2021آنکارا/ خبرگزاری آناتولیشرکت رسانه‌ای بلومبرگ فهرست کشورهای مقاوم در برابر ویروس کووید-19 را منتشر کرد. این فهرست بر اساس اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با شیوع کرونا و شاخص‌های کیفیت خدمات بهداشتی، میزان واکسیناسیون، نرخ کلی مرگ و میر و از سرگیری سفر به کشورهای جهان به روز رسانی شده است.

در جدیدترین فهرست بلومبرگ که کشورهای پیشرو جهان را بر اساس معیارهای مختلف در فواصل زمانی معین از ابتدای شیوع بیماری همه گیر اعلام می‌کند، ترکیه پس از کاهش برخی مقررات مقابله با شیوع کرونا از جمله فاصله اجتماعی و سفرهای خارجی، 13 پله از رتبه نوزدهم به رتبه ششم صعود کرده است.

کشورهای امارات متحده عربی، شیلی، فنلاند، ایرلند و اسپانیا جزو پنج کشور برتر فهرست بلومبرگ قرار گرفتند.کانادا، سوئد، فرانسه، دانمارک و نروژ پس از ترکیه در این فهرست جای گرفته و انگلستان و آمریکا نیز در رتبه دوازدهم و سیزدهم دیده می‌شوند.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

کمبود ماشین‌آلات و تجهیزات استان اردبیل را در اسرع وقت برطرف می‌کنیم + فیلم- اخبار اردبیل - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رای‌گیری انتخاب بهترین عکس‌های سال «آناتولی» آغاز شدرای‌گیری انتخاب بهترین «عکس‌های سال» خبرگزاری آناتولی ترکیه در بخش‌های خبری، اجتماعی و ورزشی آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی