روسیه می‌گوید بخشی از نیروهایش را به پایگاه‌‌ها بازمی‌گرداند؛ واکنش محتاطانه اوکراین

26/11/1400 03:25 ب.ظ

🔺روسیه می‌گوید بخشی از نیروهایش را به پایگاه بازمی‌گرداند؛ واکنش محتاطانه اوکراین ▪️تحلیلگران نظامی غربی می‌گویند که برای اطمینان یافتن از میزان هرگونه تنش‌زدایی هنوز خیلی زود است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که برخی از یگان‌های نظامی این کشور پس از انجام رزمایش در نزدیکی اوکراین به پایگاه‌های خود باز می‌گردند. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، در این باره گفت که این نیروها پس از پایان رزمایش‌ها به پایگاه‌هایشان بازگشته‌اند. این تحول با واکنش محتاطانه اوکراین و بریتانیا مواجه شده است.

با این وجود تحلیلگران نظامی غربی می‌گویند که برای اطمینان یافتن از میزان هرگونه تنش‌زدایی هنوز خیلی زود است.

لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفته است، اگرچه روس‌ها ادعا کرده‌اند که هیچ برنامه‌ای برای تهاجم ندارند، اما برای اطمینان یافتن از درستی این امر «ما باید شاهد خروج کامل نیروها باشیم.» دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، گفت که کی‌‌یف تنها در صورتی باور می‌کند که روسیه برای کاهش تنش در حال حرکت است که خودش ببیند نیروهای روسی در حال عقب‌نشینی هستند.

ایالات متحده و بریتانیا بارها با «قریب الوقوع خواندن» اقدام روسیه هشدار داده‌اند که هرگونه تجاوز بیشتر روسیه با واکنش شدید غرب و تحریم‌های بسیار سنگین اقتصادی رو‌به‌رو خواهد شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روسیه می‌گوید در حال بازگرداندن بخشی از نیروهای نظامی خود از مرز اوکراین استروسیه می‌گوید شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین با پایان مأموریت، در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.

روسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کندروسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کند دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های روسیه در مورد تضمین‌های امنیتی کمک می‌کند.

زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد🔺زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد ▪️رئیس جمهوری اوکراین، روز دوشنبه ۲۵ بهمن و ساعاتی پس از آن که اعلام کرد شنیده است روسیه روز چهارشنبه همین هفته به اوکراین حمله می‌کند، این حرف خود را پس گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید: TehranDC زلنسکی از حرف‌هایش عقب‌نشینی نکرد چراکه حرفی نزد که باید آن را پس می‌گرفت. سخنگوی‌اش ناچار شد برای رسانه‌هایی که سخنان زلنسکی را تحریف کرده‌اند توضیحات اضافی ارایه دهد. برای کسانی که اوکراینی می‌دانند حرف‌های زلنسکی کاملاً قابل فهم بود. بدبخت بی وجود زلنسکی که به غرب و آمریکا اعتماد کرد و حالا مثال خری شده که در گل گیر کرده نگران نباشید روسیه حمله نخواهد کرد بلوف میزند

همزمان با سفر شولتس به مسکو، آلمان خواستار عقب‌نشینی روسیه از مرز اوکراین شداین در حالیست که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین با توجه به شائبه‌هایی که در خصوص حمله روسیه در روز چهارشنبه ۱۶ فوریه مطرح شده است، این روز را روز «همبستگی» اوکراینی‌ها اعلام کرده است.

روسیه بخشی از نیروهای مستقر در مرز اوکراین را به پادگان‌ها فراخواندهمزمان با بالاگرفتن شائبه حمله روسیه به اوکراین در روز ۱۶ فوریه و در حالیکه تلاش های دیپلماتیک برای جلوگیری از وقوع جنگ امروز با سفر اولاف شولتس، صدراعظم آلمان به مسکو ادامه پیدا می کند. الهی شکر، انشاءالله که جنگ نشه

واکنش روسیه به انتقادات «روزافزون» از نقش «مخرب» مسکو در مذاکرات احیای برجامرئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به انتشار تصویری از ادای احترام سفیر روسیه در ایران به بنای یادبود الکساندور گریبایدوف، با انتشار توییتی گفته بود که سفیر روسیه در تهران «نماینده یک رابطه حقارت‌آمیز» با ایران است. بَرجام ننگین اوبامایی نزد ما باطل میباشد و کارایی ندارد حزب دموکرات و بایدن عَواقب برجام ننگین را خواهند دید زیرا ک ثَمَره آنان میباشد 👎🏻

مشخص نیست که پس از تجمع ۱۳۰ هزار نیروی روسی در شمال، شرق، و جنوب اوکراین، چند یگان و تا چه فاصله‌ای از منطقه بیرون می‌روند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، در این باره گفت که این نیروها پس از پایان رزمایش‌ها به پایگاه‌هایشان بازگشته‌اند.

این تحول با واکنش محتاطانه اوکراین و بریتانیا مواجه شده است. با این وجود تحلیلگران نظامی غربی می‌گویند که برای اطمینان یافتن از میزان هرگونه تنش‌زدایی هنوز خیلی زود است.

لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفته است، اگرچه روس‌ها ادعا کرده‌اند که هیچ برنامه‌ای برای تهاجم ندارند، اما برای اطمینان یافتن از درستی این امر «ما باید شاهد خروج کامل نیروها باشیم.»

دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، گفت که کی‌‌یف تنها در صورتی باور می‌کند که روسیه برای کاهش تنش در حال حرکت است که خودش ببیند نیروهای روسی در حال عقب‌نشینی هستند.

ایالات متحده و بریتانیا بارها با «قریب الوقوع خواندن» اقدام روسیه هشدار داده‌اند که هرگونه تجاوز بیشتر روسیه با واکنش شدید غرب و تحریم‌های بسیار سنگین اقتصادی رو‌به‌رو خواهد شد.

یک مقام آمریکایی روز یکشنبه گفته بود که دولت بایدن معتقد است تعداد نیروهای روس که اکنون در نزدیکی مرزهای اوکراین مستقر هستند، به بیش از ۱۳۰هزار نفر رسیده است.این خبر در حال تکمیل است