حزب دموکرات کردستان ریبر بارزانی را به‌عنوان نامزد جدید ریاست‌جمهوری عراق معرفی کرد

26/11/1400 03:04:00 ب.ظ

حزب دموکرات کردستان ریبر بارزانی را به‌عنوان نامزد جدید ریاست‌جمهوری عراق معرفی کرد العربيه_فارسى

پس از حذف هوشیار زیباری، وزیر خارجه سابق عراق از نامزدی ریاست‌جمهوری این کشور، منابع «العربیه»، سه‌شنبه 15 فوریه فاش کردند که حزب دموکرات کردستان پس از در همین حال، مشعان الجبوری، یکی از اعضای پارلمان عراق از ائتلاف «حاکمیت»، تاکید کرد که رئیس‌جمهوری جدید عراق ریبر بارزانی خواهد بود.

Advertisement ریبر بارزانی که از نسل جوان حزب دموکرات است در حال حاضر سمت وزیر کشور اقلیم کردستان عراق را برعهده دارد.

حذف هوشیار زیباری معرفی بارزانی برای نامزدی ریاست‌جمهوری پس از آن صورت می‌گیرد که دادگاه عالی فدرال عراق روز یکشنبه طی حکمی نامزدی هوشیار زیباری برای ریاست‌جمهوری عراق را رد کرد. زیباری در واکنش به حکم دادگاه فدرال عراق گفت که حذف نام او از نامزدی ریاست‌جمهوری عراق، یک تصمیم سیاسی است.

دادگاه فدرال عراق روز یکشنبه برای رسیدگی به پرونده نامزد حزب دموکرات کردستان برای ریاست‌جمهوری عراق جلسه ویژه‌ای برگزار کرده بود که طی آن نام زیباری به‌دلیل برخی پرونده‌های مربوط به فساد حذف شد. طبق قانون اساسی عراق، روند انتخاب رئیس‌جمهوری این کشور باید ظرف مدت 30 روز پس از انتخاب رئیس پارلمان انجام گیرد. اما پس از گذشت یک ماه از انتخاب رئیس پارلمان عراق که در تاریخ نهم ژانویه صورت گرفت، هنوز رئیس‌جمهوری در عراق انتخاب نشده است. اختلاف میان احزاب سیاسی عمده کردهای عراق بر سر معرفی نامزد ریاست‌جمهوری، روند انتخاب رئیس‌جمهوری را به تعلیق انداخته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

زیباری: حذف من از نامزدی پست ریاست جمهوری عراق سیاسی استهوشیار زیباری، از رهبران حزب دموکرات کردستان عراق حکم قطعی دادگاه عالی درباره ممنوعیت نامزدی او برای پست ریاست جمهوری این کشور را سیاسی و ظالمانه توصیف کرد

انتخابات ریاست جمهوری عراق؛ حذف زیباری و تمدید دوره صالح | DW | 13.02.2022دادگاه فدرال عراق مانع شرکت هوشیار زیباری نامزد حزب دموکرات اقلیم کردستان در رقابت‌های ریاست جمهوری عراق شد. زیباری با حکم دادگاه موافقت کرد اما آن را سیاسی دانست. دادگاه حکم تمدید ریاست جمهوری برهم صالح را نیز صادر کرد.

پسر رهبر ترکمنستان نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شددر حدود سه دهه‌ای که از استقلال ترکمنستان می‌گذرد هیچ‌گاه انتخابات آزاد برگزار نشده و کاملا روشن است که سردار بردی محمداف در انتخابات ریاست‌جمهوری روز ۱۲ مارس هیچ رقیبی نخواهد داشت شرایط استخدام رادیو فردا 🍆مریم عن رجوی اینا

دو طرف اراده سیاسی خود برای پذیرش مصالحه را به کار گیرند/ تحریم‌ها مانع احیای برجام استروزنامه‌نگار لوبلاگ، تحریم‌ها را مانعی برای احیای برجام دانست و تاکید کرد: دو طرف اراده سیاسی خود برای پذیرش مصالحه را به کار گیرند.

عاشقانه‌های تاریخ سینما؛ ۱۴ پیشنهاد برای جشن ولنتاینهمزمان با روز ولنتاین که به عنوان جشن عشاق شناخته می‌شود یورونیوز شماری از برترین فیلم‌های تاریخ سینما با موضوع عشق و روابط عاشقانه را معرفی کرده است.

بازگشایی پل مرزی کانادا و آمریکا؛ پلیس معترضان را متفرق کردحدود ۲۵ درصد مبادلات بازرگانی کانادا و آمریکا از طریق این پل انجام می‌شود و مسدود شدن طرف کانادایی پل از سوی مخالفان واکسیناسیون اجباری کووید ۱۹ موجب اختلال در مراودات تجاری دو کشور شده بود.