روسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کند دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های روسیه در مورد تضمین‌های امنیتی کمک می‌کند.

14.02.2022دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های روسیه در مورد تضمین‌های امنیتی کمک می‌کند.

پسکوف با اشاره به اظهارات وادیم پریستایکو، سفیر اوکراین در لندن مبنی بر اینکه کشورش"ممکن است برای جلوگیری از جنگ احتمالی با روسیه از پیوستن به ناتو صرف نظر کند"، گفت: البته، اقدام اوکراین برای رد رسمی ایده پیوستن به ناتو به شکل قابل توجهی به شکل‌گیری پاسخ معنادارتر به نگرانی‌های روسیه کمک خواهد کرد. وی با اشاره به اینکه دولت کی‌یف به اظهارات پریستایکو واکنش نشان داد، اظهار داشت: می‌دانیم که اهداف کاملا متفاوتی در قانون اساسی این کشور آمده است.

با این حال، اولگ نیکولنکو سخنگوی وزارت خارجه اوکراین نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به اینکه سخنان سفیر این کشور در لندن درست بیان نشده، گفت: عضویت اوکراین در ناتو در قانون اساسی گنجانده شده و هیچ تصمیم غیرقانونی نمی‌تواند اتخاذ شود. نیکولنکو با اشاره به اینکه اوکراین هنوز عضو ناتو یا هیچ ائتلاف امنیتی دیگری نیست، افزود: بنابراین ضمانت‌های امنیتی مهم ترین موضوع برای کشور ما است و البته بهترین تضمین، پذیرش فوری اوکراین در ناتو است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویکتور اوربان: حمله روسیه به اوکراین باعث هجوم موجی از آوارگان به مجارستان می‌شوداز زمان الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، مجارستان تحت رهبری اوربان به طور مداوم با اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو مخالفت کرده است مگر همین را نمی‌خواست، همیشه از مهاجرت مسلمانان به اروپا شکایت میکرد، حالا هم بفرماید و از موج مهاجرت مسیحی ها تقدیر کند. پس راه رو باز کنید و اجازه بدید هر کجا دوست دارن ، برن ... کسی در مجارستان نخواهد موند ... 🙂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

همه‌پرسی چهارگانه سوئیس؛ از ممنوعیت آزمایش روی حیوانات تا تخصیص یارانه به رسانه‌هاسوئیس هر سال چهار همه‌پرسی برگزار می‌کند و رای‌گیری روز یکشنبه نخستین همه‌پرسی سازماندهی شده از سوی مقامات این کشور برای سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش روسیه به انتقادات «روزافزون» از نقش «مخرب» مسکو در مذاکرات احیای برجامرئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به انتشار تصویری از ادای احترام سفیر روسیه در ایران به بنای یادبود الکساندور گریبایدوف، با انتشار توییتی گفته بود که سفیر روسیه در تهران «نماینده یک رابطه حقارت‌آمیز» با ایران است. بَرجام ننگین اوبامایی نزد ما باطل میباشد و کارایی ندارد حزب دموکرات و بایدن عَواقب برجام ننگین را خواهند دید زیرا ک ثَمَره آنان میباشد 👎🏻
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اخبار ضد و نقیض از به بن‌‌بست رسیدن مذاکرات ویندر حالی‌که اخبار ضد و نقیض از به بن‌بست رسیدن مذاکرات اتمی در وین شنیده می‌شود، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید «بن‌بستی» در وین وجود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بعد از شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان، تابان هم نخستین پرواز به کابل را انجام داددر ویدیویی که خبرگزاری باختر در توییتر منتشر کرده، چند تن از مقامات طالبان دیده می‌شوند که به همراه خلبان و دیگر خدمه هواپیمای ایرانی در مراسمی، این رویداد را جشن می‌گیرند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خروج دیپلمات‌ها و شهروندان عادی کشورها از کی‌یف؛ روسیه آماده حمله به اوکراین می‌شودبه‌دنبال گمانه‌زنی‌های آمریکا و اروپا مبنی بر حمله احتمالی روسیه به اوکراین، مقامات آمریکایی اعلام کردند که واشینگتن در حال تهیه طرحی برای تخلیه سفارت خود الموت..الپوتین...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »