روز استقلال آذربایجان؛ 28 می

19/07/1400 07:52 ب.ظ

طرح پیشنهادی برای گرامیداشت 28 می به‌عنوان «روز استقلال» آذربایجان به تصویب مجلس ملی این کشور رسید.

نمایندگان مجلس ملی آذربایجان طی جلسه‌ای طرحی پیشنهادی برای گرامیداشت 28 می به‌عنوان «روز استقلال» و 18 اکتبر نیز به‌عنوان «روز بازیابی استقلال» را به تصویب رساندند.

لازم به ذکر است روز 28 می که روز اعلام جمهوریت توسط شورای ملی آذربایجان به‌رهبری مهمت امین رسولزداه در سال 1918 است، به‌عنوان «روز جمهوریت» گرامیداشته می‌شد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

روز جهانی دختر؛ «هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان می‌بازند»در روز جهانی حمایت از دختربچه‌ها، سازمان «کودکان را نجات دهید» با انتشار گزارشی اعلام کرد که هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان خود را از دست می‌دهند. دیگه زیاد کس نگید 🍆 از هرموقع بلوغ جنسی داشتن باید بتونن ازدواج کنن. 🍄🍄🍄🍄اسلام 🕋💩د ین کثافت متوحش حشریه خونخوار یک وجبیه از شکم تا یک وجب زییررشکم تـــــــــــــــــــــــــا اسلام کثافت خونخوار کفن نشود جهان پــــاک نشود ایران وطن نشود💩🕋💩🕋💩🕋

کرونا در ایران طی یک روز 276 قربانی گرفتکرونا در ایران طی یک روز 276 قربانی گرفت بنا به اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، در شبانه‌روز گذشته 276 بیمار کرونایی جان باخته و مجموع قربانیان این بیماری به 122 هزار و 868 نفر رسید.

روز جهانی دختران خردسال؛ کودکی‌های از دست رفته با ازدواج

روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ تجمع‌های اعتراضی ایرانیان در آمریکا، نروژ، و آلمان🔺 در مراسمی که در پایتخت آمریکا برگزار شد، مشخصات و عکس شماری از زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه ۶۰ و تصاویری از گورستان خاوران روی بدنه چند کامیون نصب شده و در خیابان‌های اصلی واشنگتن گردانده شد. ⬇ بیشتر بخوانید: از تصاویر اعدامی های آمریکا که با وحشیانه طریق (تزریق سم و یا صندلی الکتریکی ) می‌میرند چه خبر؟ جالب ماجرا اینجاست که بعد از چندین سال که از اعدام برخی از آنان می گذرد، مسئولین متوجه می‌شوند که طرف بی گناه بوده، شما اگر بیل زن هستید ، اول باغچه خودتون رو بیل بزنید.

معرفی برترین‌های روز نخست مرحله آخر لیگ دوومیدانی زنان / یک رکورد شکسته شدروز نخست از آخرین مرحله لیگ دوومیدانی زنان با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

تجمع اعتراضی ایرانیان در برلین به مناسبت روز جهانی مبارزه با اعدام | DW | 09.10.2021دهم اکتبر روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام است و به همین مناسبت در برلین دو تجمع اعتراضی توسط ایرانیان برگزار شد. جمهوری اسلامی ایران در اجرای حکم اعدام با توجه به جمعیت خود رتبه اول را در جهان دارد. حقوقدانان واقفند: هر جنایتی که اتفاق می‌افتد دو طرف دارد: 1. مقتول یا شخص زیان دیده از جنایت. 2. جنایتکار ،...،. مبارزه با مجازات اعدام به نوعی دفاع از جنایتکار و سرکوب امنیت جانی مردم است حکم اعدام حکمی بازدارنده است شما تعداد قتل و جنایت در کشوری مثل ترکیه بدون حکم اعدام با کشوری مثل ایران یا کشورهای دیگر منطقه را مقایسه کنید امار جنایت در ترکیه بسیار بالاتر است