روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ تجمع‌های اعتراضی ایرانیان در آمریکا، نروژ، و آلمان

19/07/1400 06:27:00 ق.ظ

🔺 در مراسمی که در پایتخت آمریکا برگزار شد، مشخصات و عکس شماری از زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه ۶۰ و تصاویری از گورستان خاوران روی بدنه چند کامیون نصب شده و در خیابان‌های اصلی واشنگتن گردانده شد. ⬇ بیشتر بخوانید:

در مراسمی که در پایتخت آمریکا برگزار شد، مشخصات و عکس شماری از زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه ۶۰ و تصاویری از گورستان خاوران روی بدنه چند کامیون نصب شده و در خیابان‌های اصلی واشنگتن گردانده شد. در تظاهرات مشابه در اشتوتگارت آلمان هیمن قربانی، فرزند حیدر قربانی زندانی محکوم به اعدام، هم شرکت کرده بود. همچنین دو تجمع دیگر نیز در برلین برگزار شد.

در نخستین تجمع در روز شنبه ۱۷ مهرماه اعضای «کانون پناهندگان سیاسی ایرانی- برلین» و «کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران-برلین» شرکت کردند.

در دومین تجمع که توسط شورای مقاومت ایران در برابر دفتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، برگزار شد، برخی از اعضای خانواده‌های زندانیان سیاسی که در دادگاه حمید نوری در سوئد شهادت داده بودند نیز شرکت داشتند. در این تجمع شماری از نمایندگان پارلمان و شخصیت‌های سیاسی آلمان حضور داشتند.

حاضران در این تجمع ضمن محکوم کردن نقض سیستماتیک حقوق‌بشر و اعدام‌های فزاینده در ایران، خواستار محاکمه سران نظام جمهوری اسلامی و دست‌اندرکاران اعدام‌های جمعی در دهه ۶۰ شدند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

از تصاویر اعدامی های آمریکا که با وحشیانه طریق (تزریق سم و یا صندلی الکتریکی ) می‌میرند چه خبر؟ جالب ماجرا اینجاست که بعد از چندین سال که از اعدام برخی از آنان می گذرد، مسئولین متوجه می‌شوند که طرف بی گناه بوده، شما اگر بیل زن هستید ، اول باغچه خودتون رو بیل بزنید.

انتقال محلِ دفن پسماند از آرادکوه منتفی است/ مافیای زباله در تهران به دلیل سوءسیاست‌گذاری در شهرداری تهران ایجاد شده است/ سختگیری بیش از حد دوره پنجم در پرونده باغاتنائب رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: آرادکوه حدود ۵۰ سال پیش و پیرو مطالعات انتخاب شده است. در این محل نفوذپذیری خاک بسیار پایین است و شورآباد است و امکان رویش درختان و گیاهان اغلب به دلیل شوری بالای خاک در مکانی که آرادکوه احداث شده وجود ندارد، لذا انتقال آرادکوه منتفی است.

مرکل در اسرائیل: هفته‌های حساسی را در ارتباط با برجام در پیش داریمآنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با تاکید بر این‌که امنیت اسرائیل برای هر دولتی که در آلمان بر سر کار بیاید «موضوع بسیار مهم و اصلی» خواهد بود، گفت، «هفته‌های مرگ بر بن سلمان و آل سعود و اسرائیل

اسلامی: از ذخیره 120 کیلو اورانیوم غنی‌سازی شده عبور کرده‌ایماسلامی: از ذخیره 120 کیلو اورانیوم غنی‌سازی شده عبور کرده‌ایم رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد این کشور در ذخیره سازی اورانیوم غنی سازی شده از 120 کیلوگرم عبور کرده است.

پژوهش جدید: همه‌گیری کرونا موجب افزایش افسردگی و اضطراب در جهان شده است🔺پژوهش جدید: همه‌گیری کرونا موجب افزایش افسردگی و اضطراب در جهان شده است ◾بنا بر این پژوهش که نتایج آن در مجله پزشکی «لنست» منتشر شده، شمار مبتلایان به افسردگی و اضطراب در یک سال گذشته میلیون‌ها نفر بیشتر از رقم پیش‌بینی شده بود. ⬇ بیشتر بخوانید: البته افسردگی آمریکاییها بهخاطر شکستهای پی در پی است... 😂🤭🤪

آوارگی زلزله‌زدگان سی‌سختی پس از ۸ ماه/ سرمای پاییز زلزله‌زدگان سی‌سختی را از پا در‌آوردنزدیک به ۸ مه پیش زلزله‌ای در مقیاس پنج و شش دهم ریشتر، شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد را به همراه برخی از روستاهای اطراف و حتی شهر یاسوج مرکز این استان لرزاند و به سه هزار و 700 واحد از منازل مسکونی خسارت وارد کرد.

بارش باران در برخی نقاط کشور/افزایش نسبی دما از فردابارش باران در برخی نقاط کشور افزایش نسبی دما از فردا رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش باران در بعضی از استان‌ها گفت: از روز فردا (۱۸ مهرماه) در برخی مناطق کشور افزایش نسبی دما قابل انتظار خواهد بود.