روز جهانی دختر؛ «هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان می‌بازند»

19/07/1400 04:46:00 ب.ظ

روز جهانی دختر؛ «هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان می‌بازند» بیشتر بخوانید🔽

در روز جهانی حمایت از دختربچه‌ها، سازمان «کودکان را نجات دهید» با انتشار گزارشی اعلام کرد که هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان خود را از دست می‌دهند. ۱۱ اکتبر روز جهانی دختر است. سازمان غیردولتی «کودکان را نجات دهید» با انتشار گزارشی به مناسبت این روز اعلام کرد در سال گذشته بیش از ۲۲ هزار عروس کودک، معادل روزانه بیش از ۶۰ نفر، به‌دلیل بارداری جان خود را از دست می‌دهند.

این گزارش که با «عنوان حقوق دختران در بحران» منتشر شده است تاکید می‌کند که بیش از نیمی از قربانیان این فاجعه ساکن غرب و مرکز آفریقا هستند. براساس داده‌های پژوهش‌های این سازمان ۹۶۰۰ عروس کودک، یعنی روزانه ۲۶ نفر در سال، در این منطقه جان خود را از دست می‌دهند. این رقم، ۴ برابر بیشتر از مرگ‌ومیرهای مشابه در دیگر نقاط جهان است.

پس از غرب و مرکز قاره آفریقا، جنوب آسیا رکورددار مرگ و میر دختربچه‌هایی است که ازدواج کرده اند. در این منطقه همه ساله ۲ هزار مورد مرگ مرتبط با ازدواج (۶ مورد در روز) در میان دختران ثبت می‌شود. شرق آسیا و اقیانوسیه با ۶۵۰ مورد مرگ در سال (۲ مورد در روز) و آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب با ۵۶۰ مورد سالانه (نزدیک به ۲ مورد در روز) بیشترین شمار دختربچه‌های ازدواج کرده را دارند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

روز جهانی دختران خردسال؛ کودکی‌های از دست رفته با ازدواج

روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ تجمع‌های اعتراضی ایرانیان در آمریکا، نروژ، و آلمان🔺 در مراسمی که در پایتخت آمریکا برگزار شد، مشخصات و عکس شماری از زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه ۶۰ و تصاویری از گورستان خاوران روی بدنه چند کامیون نصب شده و در خیابان‌های اصلی واشنگتن گردانده شد. ⬇ بیشتر بخوانید: از تصاویر اعدامی های آمریکا که با وحشیانه طریق (تزریق سم و یا صندلی الکتریکی ) می‌میرند چه خبر؟ جالب ماجرا اینجاست که بعد از چندین سال که از اعدام برخی از آنان می گذرد، مسئولین متوجه می‌شوند که طرف بی گناه بوده، شما اگر بیل زن هستید ، اول باغچه خودتون رو بیل بزنید.

تجمع اعتراضی ایرانیان در برلین به مناسبت روز جهانی مبارزه با اعدام | DW | 09.10.2021دهم اکتبر روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام است و به همین مناسبت در برلین دو تجمع اعتراضی توسط ایرانیان برگزار شد. جمهوری اسلامی ایران در اجرای حکم اعدام با توجه به جمعیت خود رتبه اول را در جهان دارد. حقوقدانان واقفند: هر جنایتی که اتفاق می‌افتد دو طرف دارد: 1. مقتول یا شخص زیان دیده از جنایت. 2. جنایتکار ،...،. مبارزه با مجازات اعدام به نوعی دفاع از جنایتکار و سرکوب امنیت جانی مردم است حکم اعدام حکمی بازدارنده است شما تعداد قتل و جنایت در کشوری مثل ترکیه بدون حکم اعدام با کشوری مثل ایران یا کشورهای دیگر منطقه را مقایسه کنید امار جنایت در ترکیه بسیار بالاتر است

ویدئو؛ حرکت قایق پناهجویان به سوی بریتانیا در روز روشن زیر نگاه پلیس فرانسهوقتی از ماموران پلیس علت عدم دخالت آنها را پرسیدند، گفته بودند که تعدادشان نسبت به پناهجویان کم بوده است. آفرین به شرف پلیس فرانسه ! 😘😘😘 موج آوارگانی خاورمیانه ای آسیایی آفریقایی که از حکومت های فاسد و دیکتاتوری خود ب سمت غرب سوسیالی رَهسِپار میشوند. هزینه بر دوش دولت های غربی و مردم مالیات دهنده خواهند گُذاشت و موج ها با قُوت تا وقتی رژیم های فاسد و دیکتاتوری همچون رژیم ج.ا ایران باشد ادامه دارد.

قطع کامل برق در لبنان برای چندین روز | DW | 09.10.2021لبنان در بحران بی‌سابقه اقتصادی بسر می‌برد و قطع شدن کامل برق این بحران را تشدید کرده است. مقامات لبنانی گفتند قطعی برق این کشور ممکن است چندین روز طول بکشد.

کرونا در ایران طی یک روز 276 قربانی گرفتکرونا در ایران طی یک روز 276 قربانی گرفت بنا به اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، در شبانه‌روز گذشته 276 بیمار کرونایی جان باخته و مجموع قربانیان این بیماری به 122 هزار و 868 نفر رسید.