روزهای پیاپی آلوده در شرایطی که کرونا نفس‌ها را تنگ کرده است

15/10/2020 08:40:00 ق.ظ

درحالی که هنوز یک ماه هم از پاییز نگذشته است هوای تهران برای پنجمین روز پیاپی آلوده اعلام شد. آلودگی هوا امسال نه تنها نفس‌ها را تنگ و سرفه‌ها را بیشتر می‌کند بلکه باعث شیوع بیشتر ویروس کرونا می‌شود.

روزهای پیاپی آلوده در شرایطی که کرونا نفس‌ها را تنگ کرده است درحالی که هنوز یک ماه هم از پاییز نگذشته است هوای تهران برای پنجمین روز پیاپی آلوده اعلام شد. آلودگی هوا امسال نه تنها نفس‌ها را تنگ و سرفه‌ها را بیشتر می‌کند بلکه باعث شیوع بیشتر کرونا می‌شود

درحالی که هنوز یک ماه هم از پاییز نگذشته است هوای تهران برای پنجمین روز پیاپی آلوده اعلام شد. آلودگی هوا امسال نه تنها نفس‌ها را تنگ و سرفه‌ها را بیشتر می‌کند بلکه باعث شیوع بیشتر ویروس کرونا می‌شود.

در این شرایط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان خواسته است که از فعالیت بدنی در فضای باز خودداری کنند همچنین در این اطلاعیه توصیه شده است که شهروندان هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها دقت داشته باشند و از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها جلوگیری کنند. از دیگر توصیه‌های محیط زیست استان تهران خودداری از هرگونه فعالیتی است که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن اشاره کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

پیش به سوی شهرستان تا میتونید عشق کنید به کوری چشم ده در صدیا مردم به ستوه اومدن هروز شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم. با این توئیت ها فکر نکنید مردم به کف خیابون نمیان. گند زدید به خودتون دزد های کثیف و بی وجدان تقصیر خود بی شرفتون هست که بایدبازشناسی شودودرشهرسازی وساختمان سازی تجدیدنظرشودوجامع ان یک طبقه وویلایی باجاده های استانداردمتناسب باوسایل نقلیه زمان باشدکه درهرزمان امکان پدیراست،چراکه بستران یعنی زمین برای ان وجودداردلکن دانش ان وجودندارد.

برکسانی که نمی اندیشندپلیدی راقرارمیدهد.،قران کریم،وقتی که ارتفاع سازی درکشورشروع شد،افزایشدتصاعدی الودگی هوای تهران هم شروع شدکه خودمعلول تراکم وسایل الوده کننده براثرتراکم ساختمانها درواحدسطح وهمچنین ممانعت خروج هوای الوده به زمان،براساس ارتفاع سازی است وان دایمی است که بایدبا میشه دلیل علمی بیارید

نتایج «متفاوت» دو نظرسنجی که پیش‌تر در سال ۲۰۱۶ پیروزی ترامپ را پیش‌بینی کرده بودنددو نظرسنجی که چهار سال پیش بر خلاف بسیاری از نظرسنجی‌های آن زمان، پیروزی دونالد ترامپ را پیش‌بینی کرده بودند، این‌بار برای این دوره انتخابات به یافته‌های دیگری رسیده‌اند

برو آن‌جا که تو را منتظرندشجریان نه فقط به اصیل‌ترین غزل‌های ایرانی با آواز خود جان داد، که شعر نو را هم با موسیقی سنتی پیوند زد و جریانی تازه ایجاد کرد | این سه دقیقه را همراه با تصنیف قاصدک، به یاد استاد شجریان و درباره یکی از بدعت‌های او در جریان آواز ایرانی، ببینید.

اولین زنی هستم که در وزارت کشور اجازه کنسرت گرفتم/ زنان برای قرارداد با اسپانسرها محدویت‌ دارند/ خوانندگان مرد ایران را ترجیح می‌دهند و زنان به مهاجرت می‌اندیشندسرپرست گروه موسیقی رخساره می‌گوید: ما فقط مجازیم در تالار وحدت و فرهنگسرای نیاوران کنسرت برگزار کنیم که این اتفاق نیز دشواری‌ها و سختی‌های خودش را دارد. شما حساب کنید آقایان برای برگزاری کنسرت‌هایشان اسپانسر می‌گیرند اما بانوان اجازه تبلیغات ندارند، به همین دلیل ترغیب اسپانسرها برای ما کار راحتی نیست. برای همچین اجازه‌ای با چند تا آخوند باید خوابید؟ بهاره_منصوری پیمان_نوین

بورس استانبول فعالیت خود را با روند صعودی آغاز کردوضعیت اقتصادی ترکیه بسیار خرابتر از آن است که اعلام می کنند. مردم اکنون به نان شب محتاج اند.

آذربایجان تجاوز مجدد نظامیان ارمنستان را خنثی کرد

کرونا یک روز هم تولید نفت را متوقف نکردوزیر نفت: *نفت در شرایط سختی است، اما مردم در شرایط سخت‌تری هستند *تلاش ما این است که فشار بر مردم کاسته شود *کرونا یک روز هم تولید نفت را متوقف نکرد *اگر نفت و گاز تولید نشود، برق و آب نیز تولید نخواهد شد شیاد ب تمام معنا علی برکت الله، ژنرال ورشکسته واشنگتن دی سی، یاواشنگتن لی سی تولید نیاز انرژی داخل کشور ربطی به تحریم ها ندارد ، گرو کشی نکنید.

به گزارش ایسنا، کیفیت هوا در تهران طی چهار روز اخیر (از ۲۰ تا ۲۳ مهر) به دلیل افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.Aa دو نظرسنجی که چهار سال پیش بر خلاف بسیاری از نظرسنجی‌های آن زمان، پیروزی دونالد ترامپ را پیش‌بینی کرده بودند، این‌بار برای این دوره از انتخابات به یافته‌های دیگری رسیده‌اند.دریافت 87 MB شجریان نه فقط به اصیل‌ترین غزل‌های ایرانی با آواز خود جان داد، که شعر نو را هم با موسیقی سنتی پیوند زد و جریانی تازه ایجاد کرد.به گزارش خبرنگار ایلنا، کمتر نوازنده و خواننده زن را می‌توان سراغ داشت که نسبت به فضای موجود در موسیقی معترض نباشد و از نحوه برخورد مسئولان با افراد و گروه‌های مختص به بانوان انتقاد نکند.

۵ میکرون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است و بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی شرایط جوی پایدار و آلودگی هوا در تهران کماکان تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.  در این شرایط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان خواسته است که از فعالیت بدنی در فضای باز خودداری کنند همچنین در این اطلاعیه توصیه شده است که شهروندان هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها دقت داشته باشند و از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها جلوگیری کنند. یک روز قبل از انتخابات سال ۲۰۱۶ نظرسنجی اینوسترز بیزینس دیلی/ تکنومتریکا نشان داد که ترامپ با دو درصد اختلاف هیلاری کلینتون را شکست می‌دهد، از سوی دیگر دانشگاه کالیفرنیای جنوبی/ لس‌‌آنجلس تایمز نیز با انجام نظرسنجی جداگانه‌ای، اختلاف ۳. از دیگر توصیه‌های محیط زیست استان تهران خودداری از هرگونه فعالیتی است که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن اشاره کرد. با این حال هیلاری کلینتون در نهایت در آرای عمومی ۲. آلودگی هوا بر اثر افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲. بهاره منصوری یکی از نخستین خوانندگان زنی است که در دهه هشتاد کنسرت بانوان برگزار کرده است.

۵ میکرون در تهران و برخی از کلانشهرهای دیگر از جمله البرز درحالی آغاز شده است که نگرانی‌هایی از تاثیر آن بر شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹ و افزایش تلفات این بیماری وجود دارد. در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آرای عمومی تعیین کننده نیست. بر اساس مقالات علمی هر واحد افزایش در غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، ۸ درصد تلفات بیماران کرونایی را بیشتر می‌کند و حتی در برخی مقالات این رقم ۱۵ درصد است. هر کدام از نامزدها که بتواند اکثریت آراء را در کالج الکترال (۲۷۰ رای) به دست آورد پیروز نهایی انتخابات خواهد بود. بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران مواجهه کوتاه مدت با ذرات معلق می‌تواند منجر به تشدید علائم بیماری‌های قلبی و ریوی شود همچنین مواجهه طولانی مدت با این آلاینده سبب تشدید بیماری‌های قلبی و ریوی می‌شود. اخیرا مرکز تحقیقات آلودگی هوا پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرده است که آلودگی هوا باعث التهاب (inflammation) و آسیب به سلول‌های افرادی که در معرض آن قرار می‌گیرند، می‌شود همچنین شواهد نشان می‌دهد وقتی این فرآیند در بدن رخ دهد پاسخ سیستم ایمنی به عفونت‌ها به شدت سرکوب می‌شود و باعث می‌شود افراد هنگام دچار شدن به یک عفونت تنفسی نتوانند مقاومت لازم را نشان دهند. طبق نظرسنجی ۱۲ اکتبر ۲۰۲۰ اینوسترز بیزینس دیلی/ تکنومتریکا ترامپ با فاصله ۸. تعداد اعضای گروه «رخساره» حدود 15 نفر است و اگر قرار باشد با صدابردار و دیگر عوامل در فضای بسته‌ای چون استودیو که هوا در آن جریان ندارد، حضور یابیم احتمال ابتلا به کرونا وجود خواهد داشت.

درحال حاضر هوای تعدادی از کلانشهرهای کشور از جمله تهران و البرز آلوده شده است و این آلودگی در کنار شیوع ویروس کرونا راه نفس را بر شهروندان بسته‌ است. سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید که برای مدیریت آلودگی هوا در شش ماهه دوم امسال هفت پیشنهاد کم هزینه و قابل اجرا در زمان کوتاه را به ستاد ملی کرونا داده است تا طی این ایام اجرایی شود اما به هرحال باید بدانیم که باتوجه به شیوع ویروس کرونا سال سخت و پیچیده‌ای برای مدیریت آلودگی هوا خواهیم داشت. نظرسنجی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نیز نشان می‌دهد که بایدن با فاصله ۱۳ درصدی از دونالد ترامپ پیش است.  بهزاد اشجعی - دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست - پیش از این درباره پیشنهادات سازمان محیط زیست به ستاد ملی کرونا به ایسنا گفته بود: ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه‌های اطراف کلان‌شهرها، ممنوعیت ورود کامیون‌هایی که سن آن‌ها بیشتر از ۲۰ سال است به تهران و الزام شهرداری به نصب فیلتر دوده روی اتوبوس‌های قدیمی از جمله این پیشنهادات است که در کمیته امنیتی ستاد کرونا و کارگروه آلودگی هوای استان تهران مورد موافقت قرار گرفته و اکنون به ستاد ملی کرونا فرستاده شده است و درصورت تصویب لازم‌الاجرا خواهد شد. باتوجه به اینکه آلودگی هوا علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی و تضعیف سیستم ایمنی بدن خود باعث انتقال ویروس کرونا می‌شود، انتظار می‌رود پیش از آنکه در شرایط اضطرار آلودگی هوا قرار گیریم، دستگاه‌های مسئول تمهیدات لازم ر ا برای کنترل آلودگی هوا طی امسال اتخاذ و آن‌ها را اجرایی کنند. اینوسترز بیزینس دیلی/ تکنومتریکا در مطلبی که در تاریخ ۱۲ اکتبر (۲۱ مهر) منتشر شد اشاره کردند که طبق آخرین نظرسنجی مشترک این دو نهاد، حمایت از بایدن در حال حاضر در میان رای‌دهندگان بیشتر از هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶ است. انتهای پیام . مثلا اینکه امکان تبلیغات برای گروه‌‌های بانوان وجود ندارد و همین موضوع بر نحوه فروش کنسرت‌ها و دیده شدن افراد و گروه‌ها تاثیرات منفی بسیار دارد.