راجاپاکسا به عنوان رئیس‌‌جمهوری جدید سری‌‌لانکا سوگند یاد کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

راجاپاکسا به عنوان رئیس‌‌جمهوری جدید سری‌‌لانکا سوگند یاد کرد راجاپاکسا در مراسم تحلیف خود در معبد بوداییان در مرکز سری‌‌لانکا از اقلیت تامیل و جوامع مسلمان آن کشور که علیه او رای داده بودند خواست با او همکاری کنند.

صدای آمریکا - راجاپاکسا در مراسم تحلیف خود در معبد بوداییان در مرکز سری‌‌لانکا از اقلیت تامیل و جوامع مسلمان آن کشور که علیه او رای داده بودند خواست با او همکاری کنند.

هر دو این جوامع نسبت به پیروزی راجاپاکسا طی کارزار انتخابات ریاست جمهوری ابراز نگرانی کرده بودند. او در دوره ریاست جمهوری برادر بزرگترش، ماهیندا راجاپاکسا، مقامی تندرو در وزارت دفاع سری‌‌لانکا بود. این رئیس جمهوری تازه در سخنرانی مراسم سوگند خود در روز دوشنبه عهد کرد امنیت ملی اولویت اصلی دولت او باشد. سری‌‌لانکا در ماه آوریل و همزمان با عید پاک، صحنه بمبگذاری های انتحاری مرگبار متاثر از داعش بود که ۲۶۹ کشته بر جای گذاشت.

رهبر جدید سری‌‌لانکا که ۷۰ ساله است، ده سال پیش بر ماموریت نظامی منجر به شکست جدایی طلبان تامیل نظارت داشت. رقیب انتخاباتی راجاپاکسا در رای گیری روز شنبه، ساجیت پریماداسا، پسر ۵۲ ساله رئیس جمهوری ترور شده سابق سری‌‌لانکا، بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر سابق دفاع مدعی پیروزی در انتخابات سریلانکا شدگوتابایا راجاپاکسه، وزیر سابق دفاع مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا شده است. این در حالی است که کمیسیون انتخابات هنوز نتایج رسمی را اعلام نکرده است. اما رقیب او ساجیت پریماداسا شکست درانتخابات را پذیرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد♦️در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی_بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد ⚡️در ادامه اعتراضات مردم به افزایش نرخ بنزین و قطعی گسترده اینترنت، رسانه‌های داخل ایران به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که قطعی اینترنت مشخص نیست چه زمانی وصل شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کالیفرنیا؛ دست‌کم ۴ کشته در پی تیراندازی در جریان تماشای مسابقه فوتبالهویت عامل یا عاملان تیراندازی همچنان برای پلیس ناشناخته است. مهاجمان از محل حادثه می‌گریزند و همسایگان که صدای تیراندازی‌ها را شنیده بودند، با پلیس تماس گرفته و ماموران را از وقوع این حادثه آگاه می‌کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات به قیمت بنزین در ایران؛ تورم در راه است؟طرح افزایش قیمت بنزین بارها در مجلس رای نیاورده، چرا دولت برای جبران کسری بودجه اینچنین مصرانه این طرح را پیگیری می کند؟ ادامه اجرای طرح افزایش قیمت تورم را در پی خواهد داشت؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات در ایران؛ 40 نفر در یزد دستگیر شدنددادستان عمومی و انقلاب یزد ایران از دستگیری 40 نفر در تجمعات مردمی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین در این شهر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

'یک در میلیون'؛ گوزن سه‌شاخ در آمریکا دیده شدروز دوشنبه که استیو لیندبرگ، قانون‌گذار پیشین دوربین به دست از خانه خارج شد، در فکر این بود که یک عکس حیات وحش برای صفحه فیسبوکش بگیرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »