راجاپاکسا به عنوان رئیس‌‌جمهوری جدید سری‌‌لانکا سوگند یاد کرد

27/08/1398 11:40:00 ب.ظ

راجاپاکسا به عنوان رئیس‌‌جمهوری جدید سری‌‌لانکا سوگند یاد کرد راجاپاکسا در مراسم تحلیف خود در معبد بوداییان در مرکز سری‌‌لانکا از اقلیت تامیل و جوامع مسلمان آن کشور که علیه او رای داده بودند خواست با او همکاری کنند.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - راجاپاکسا در مراسم تحلیف خود در معبد بوداییان در مرکز سری‌‌لانکا از اقلیت تامیل و جوامع مسلمان آن کشور که علیه او رای داده بودند خواست با او همکاری کنند. هر دو این جوامع نس صدای آمریکا - راجاپاکسا در مراسم تحلیف خود در معبد بوداییان در مرکز سری‌‌لانکا از اقلیت تامیل و...

صدای آمریکا - راجاپاکسا در مراسم تحلیف خود در معبد بوداییان در مرکز سری‌‌لانکا از اقلیت تامیل و جوامع مسلمان آن کشور که علیه او رای داده بودند خواست با او همکاری کنند. هر دو این جوامع نسبت به پیروزی راجاپاکسا طی کارزار انتخابات ریاست جمهوری ابراز نگرانی کرده بودند. او در دوره ریاست جمهوری برادر بزرگترش، ماهیندا راجاپاکسا، مقامی تندرو در وزارت دفاع سری‌‌لانکا بود.

این رئیس جمهوری تازه در سخنرانی مراسم سوگند خود در روز دوشنبه عهد کرد امنیت ملی اولویت اصلی دولت او باشد. سری‌‌لانکا در ماه آوریل و همزمان با عید پاک، صحنه بمبگذاری های انتحاری مرگبار متاثر از داعش بود که ۲۶۹ کشته بر جای گذاشت.

رهبر جدید سری‌‌لانکا که ۷۰ ساله است، ده سال پیش بر ماموریت نظامی منجر به شکست جدایی طلبان تامیل نظارت داشت. رقیب انتخاباتی راجاپاکسا در رای گیری روز شنبه، ساجیت پریماداسا، پسر ۵۲ ساله رئیس جمهوری ترور شده سابق سری‌‌لانکا، بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر سابق دفاع مدعی پیروزی در انتخابات سریلانکا شدگوتابایا راجاپاکسه، وزیر سابق دفاع مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا شده است. این در حالی است که کمیسیون انتخابات هنوز نتایج رسمی را اعلام نکرده است. اما رقیب او ساجیت پریماداسا شکست درانتخابات را پذیرفته است.

در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد♦️در پی اعتراضات شدید به مردم به گرانی_بنزین؛ قطعی گسترده اینترنت در ایران ادامه دارد ⚡️در ادامه اعتراضات مردم به افزایش نرخ بنزین و قطعی گسترده اینترنت، رسانه‌های داخل ایران به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که قطعی اینترنت مشخص نیست چه زمانی وصل شود.

کالیفرنیا؛ دست‌کم ۴ کشته در پی تیراندازی در جریان تماشای مسابقه فوتبالهویت عامل یا عاملان تیراندازی همچنان برای پلیس ناشناخته است. مهاجمان از محل حادثه می‌گریزند و همسایگان که صدای تیراندازی‌ها را شنیده بودند، با پلیس تماس گرفته و ماموران را از وقوع این حادثه آگاه می‌کنند.

ادامه اعتراضات به قیمت بنزین در ایران؛ تورم در راه است؟طرح افزایش قیمت بنزین بارها در مجلس رای نیاورده، چرا دولت برای جبران کسری بودجه اینچنین مصرانه این طرح را پیگیری می کند؟ ادامه اجرای طرح افزایش قیمت تورم را در پی خواهد داشت؟

اعتراضات در ایران؛ 40 نفر در یزد دستگیر شدنددادستان عمومی و انقلاب یزد ایران از دستگیری 40 نفر در تجمعات مردمی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین در این شهر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

'یک در میلیون'؛ گوزن سه‌شاخ در آمریکا دیده شدروز دوشنبه که استیو لیندبرگ، قانون‌گذار پیشین دوربین به دست از خانه خارج شد، در فکر این بود که یک عکس حیات وحش برای صفحه فیسبوکش بگیرد.